Artego

Artego w LokiKoki.plPołączenie ARTystycznych pasji profesjonalistów i EGO naszego Klienta.
ART i EGO. ARTEGO.


Artego, wiodąca marka profesjonalnych produktów fryzjerskich, od 10 lat dba o dostarczanie swoim klientom jak najwyższej jakości usług oraz kosmetyków. Lata doświadczenia, dbałość o szczegóły, nieustające dążenie do doskonałości oraz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań przyczyniły się do zbudowania wysokiej reputacji Artego, wyróżniającej tę markę na rynku.
Celem twórców Artego jest nadążanie za zmieniającym się światem i potrzebami klientów. Dlatego marka nieustannie rozwija się, a coraz to nowsze linie produktów cieszą się rosnącym uznaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i ich klientów.
To właśnie z myślą o nich Artego tworzy kosmetyki, możliwość samodzielnego stosowania których pozwala na zapewnienie we własnym domu luksusu, do tej pory dostępnego jedynie w salonach fryzjerskich.

Marka powstała 2000 roku we Włoszech i swoją siedzibę ma nieopodal Rzymu w miejscowości Ardea. Artego jest marką, która jest dostępna w blisko 30 krajach na całym świecie. W Polsce jest obecna od 2005 roku.

Połączenie najnowszych technologii oraz najwyższej jakości naturalnych składników: unikalnych ekstraktów roślinnych, kompleksów witaminowych i olejków eterycznych zapewnia wysoką skuteczność, a jednocześnie delikatność produktów. Przedstawiamy Państwu pielęgnacyjne linie włoskiej marki Artego: Easy Care i Extracto Care oraz serię stylizującą Styling Tools.


EXTRACTO CARE - Połączenie Natury i Technologii

Linia Extracto Care została stworzona na bazie naturalnych składników aktywnych, specjalnych kompleksów witaminowych oraz olejków eterycznych, które zapewniają innowacyjność i niepowtarzalność tych produktów. Każda z grup Extracto Care oparta jest na unikalnych Bio-Kompleksach, dopasowanych precyzyjnie do potrzeb Klientki.
Nieskomplikowany system kolorów i nazewnictwo każdej z grup Extracto Care ułatwia rozpoznanie poszukiwanego przez nas produktu.
Wśród szerokiej gamy preparatów Extracto Care nasze Klientki mogą znaleźć profesjonalne zabiegi wstępne przeciw wypadaniu włosów i przeciwłupieżowe, dostępne tylko w salonach fryzjerskich. Zapraszamy do zapoznania się z grupami kosmetyków pielęgnacyjnych Extracto Care:


colored hair system extracto
zabieg do włosów farbowanych

 • Witamina E – (tokoferol) – jest naturalnym antyutleniaczem, ma właściwości odblokowujące i regenerujące.
 • Pentanol – odbudowuje i uelastycznia włosy, zapewniając witalność i elastyczność.

Naszym celem jest utrzymanie włosów farbowanych w zdrowym stanie, przedłużając jednocześnie trwałość refleksu i utrzymując kolor jednolity na całej długości włosów. Kolor kosmetyczny powoduje wewnątrz struktury włosa serię zmian, między innymi naturalne utlenianie nowego koloru, niekończące się wraz z chwilą opuszczenia salonu przez klientkę - trwa ono kolejne 48 godzin.
W następstwie tego procesu, inne czynniki zmieniają zarówno efekt kolorystyczny, jaki został osiągnięty w salonie jak i stan naturalnej równowagi fizjologicznej włosa. Wszystkie te procesy mogą i muszą być wykonane i połączone z odpowiednimi preparatami, które dostosują się do nich.

hydro complex extracto
zabieg nawilżający włosy

 • Aloes - posiada właściwości łagodzące i nawilżające.
 • Owies - odznacza się właściwościami nawilżającymi i zmniejszającymi przekrwienie.
 • Miód - posiada właściwości odżywcze i nawilżające
 • Witamina E - jest naturalnym antyutleniaczem o właściwościach zapobiegających starzeniu się włosów

Określenie problemu
Utrata naturalnego nawilżenia włosów oraz utrata wody z wierzchnich warstw skóry. Wynikiem tych zmian jest zachwianierównowagi hydrolipidowej skóry głowy.
Przyczyny
Przyczyną utraty naturalnego nawilżenia skóry głowy i włosów są niewłaściwie wykonywane zabiegi farbowania, rozjaśnianie itp. Zjawisko to jest również spowodowane używaniem suszarki, prostownicy itp.
Diagnoza
Bezpośrednia obserwacja: włosy wymagające nawilżenia są suche, sztywne i bez połysku.
Rezultaty:
Łodyga włosa: Zabieg zapewnia włosom bogactwo substancji nawilżających i nabłyszczających. Skóra: Zabieg przyczynia się do utworzenia cienkiej powłoki nawilżającej, która zapobiega utracie wody.

protective system extracto
zabieg ochronny włosów

 • Glicoproteiny – posiadają właściwości nawilżające i poprawiają strukturę włosów.
 • Witamina E – jest przeciwutleniaczem i spowalnia procesy starzenia.
 • Mentol – ma przyjemne działanie odświeżające.
 • Zawiera skuteczne filtry UV-A oraz UV-B.

Określenie problemu
Do ochrony włosów w czasie każdej pory roku, podczas gimnastyki i uprawiania sportu w wolnym czasie i w każdych warunkach pogody.
Przyczyny
Skóra i włosy narażone są na długotrwały stres oraz utratę wody i soli mineralnych
Diagnoza
Protective system to innowacyjny zabieg opracowany, by zapewnić ochronę, nawilżenie i rewitalizację. Formuła oparta na specjalnym kompleksie substancji - kompleks glikoproteinowy

kera-vit complex extracto
zabieg odbudowy włosów

 • Keratyna hydrolizowana – formuła białka tworzącego strukturę włókien rdzeniowych oraz części zewnętrznej włosa.
 • Kolagen – najważniejsze białko znajdujące się w tkance międzykomórkowej każdej części naszego organizmu, najważniejszy jego budulec.
 • Witamina E – główny składnik wielu koenzymów, które uczestniczą w cyklu komórkowym, zapewnia skuteczne działanie antyutleniające i zapobiegające starzeniu się.


Określenie problemu
Uwrażliwienie łusek zewnętrznych włosa, przez co mają one tendencję do elektryzowania się. Nieprawidłowość ta może dotyczyć też głębiej położonych włókien keratynowych łodygi oraz końcówek, powodując zmiany typu: przerwanie struktury lub jej ubytki oraz tzw. rozdwojone końcówki.
Przyczyny
Naturalna kruchość wiązań chemicznych pomiędzy włóknami keratyny, niesprzyjające uwarunkowania środowiskowe, zabiegi techniczne lub agresywny styling (tapirowanie włosów), wykonane w nieprawidłowy sposób.
Diagnoza
Obserwacja bezpośrednia i rozmowa z klientką. Włosy wydają się "nieułożone", trudno je rozczesać, końcówki trudne do dyscyplinowania.


tea tree complex extracto
zabieg przeciwłupieżowy

 • Tea tree oil – olejek eteryczny uzyskiwany z liści Maleleuca, nazywanego też australijskim drzewem herbacianym o charakterystycznym intensywnym zapachu. Ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne, jak też działanie odblokowujące.
 • Piroctone olamina (oktopiroks) – aktywna substancja funkcjonalna o działaniu bakteriobójczym z efektem cytostatycznym, dobrze tolerowana dermatologicznie. Ma zastosowanie w przypadku występowania wyraźnych podrażnień


 • Określenie problemu
  Nieprawidłowość w funkcjonowaniu zewnętrznej warstwy rogowej skóry, czego objawem jest łuszczenie się skóry w postaci płatów barwy białej lub szarawej (martwe komórki warstwy rogowej); występuje na całej owłosionej skórze głowy.
  Przyczyny
  Nieprawidłowość ta jest spowodowana przyspieszoną wymianą komórek epidermy, które nie dojrzewają przed oderwaniem się. Prawdziwa przyczyna tego procesu nie jest jednak znana, nie mają również szerokiego poparcia wśród naukowców teorie mówiące o przyczynach tkwiących w schorzeniach wątroby. Bardziej prawdopodobne okazują się potwierdzone naukowo informacje, które przypisują "winę" za łupież grzybowi o nazwie Pityrosporum ovalis, który u osób z łupieżem występuje niezwykle często i w dużych ilościach w łuskach i we włosach.
  Diagnoza
  Wystarczy dokładna obserwacja skóry głowy i włosów, by natychmiast zauważyć nieestetyczne białe "płatki".

  bio-vitamin complex extracto
  zabieg zapobiegający wypadaniu włosów


 • Witamina C – (palmitynian askorbylu) aktywny składnik o właściwościach antyutleniających, chroni i spaja ścianki naczyń krwionośnych.
 • Witamina E – (tokoferol) – jest naturalnym antyutleniaczem, ma właściwości odblokowujące i regenerujące.
 • Witamina PP – (niacyna) – uczestniczy w procesach podziałów komórek i procesach oksydacji. Niezbędna do prawidłowego metabolizmu komórkowego oraz kapilarnego krążenia krwi.


 • Określenie problemu
  Zmiany faz funkcjonalnych, regulujących okres żywotności włosa. Wyjałowienie mieszka włosowego. Przyczyny
  Nauka nie potrafi ich wytłumaczyć w zadowalający sposób. Można je podzielić na:
 • Egzogeniczne: czyli czynniki zewnętrzne, takie jak niesprzyjające uwarunkowania środowiskowe: słońce, woda morska, mróz, chlorowana woda itp.
 • Endogeniczne: czynniki dziedziczne lub zależne od chorób, tzn. stres, wyczerpanie psychiczne, chemioterapia itp., nadprodukcja męskich hormonów androgennych.
 • Diagnoza
  Systematyczna obserwacja zjawiska w czasie.


  essential oregano complex extracto
  zabieg zapobiegający przetłuszczaniu się włosów

 • Chlorek sodu – sól mineralna, której wysokie stężenie pozwala na zachowanie odpowiedniego stopnia nawilżenia, nadaje włosom zdrowy, estetyczny wygląd.
 • Ekstrakt z oregano – charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami łagodzącymi, dezynfekującymi i terapeutycznymi. Pozwala na utrzymanie równowagi wydzielniczej gruczołów łojowych.


 • Określenie problemu
  Nieprawidłowość ta jest spowodowana nadmiernym wydzielaniem substancji tłustej przez gruczoły łojowe, w obrębie już istniejącego, ochronnego płaszcza hydrolipidowego. Skóra przetłuszczająca się charakteryzuje się aktywnością pasożytujących na niej mikroorganizmów.
  Przyczyny
  Jest wiele przyczyn zwiększenia ilości substancji tłustej i zmiany jej właściwości:
 • Łojotok pochodzenia endokrynologicznego: jest zjawiskiem typowym dla okresu dojrzewania ze względu na zachwianie równowagi hormonalnej.
 • Łojotok pochodzenia trawiennego: gruczoł łojowy ma tendencję do wydzielania tłuszczów obecnych we krwi.
 • Łojotok spowodowany czynnikami stresującymi: impulsy przekazywane przez układ nerwowy sympatyczny powodują zmiany w działaniu gruczołów skórnych.
 • Diagnoza
  Skóra głowy i włosy mają charakterystyczny tłustawy, połyskliwy wygląd. Włosy są "oklapnięte", ciężkie, a ułożona fryzura bardzo szybko staje się nieświeża.  EASY CARE – Moc drzewa Guar

  Wyjątkowość
  Wśród składników użytych do opracowania linii Easy Care, na szczególną uwagę zasługują naturalne pochodne drzewa Guar. Mączka otrzymywana z Guar powstaje w wyniku macerowania ziaren drzewa Guar, które od wieków rośnie w południowej Azji. Wyjątkowe właściwości tej biokompatybilnej rośliny dały możliwość zastosowania jej w trzech kluczowych preparatach z linii Easy Care: w szamponie i odżywce Amazing Elevation oraz odżywce bez spłukiwania Miracle Lightweight. Pragniemy podkreślić, że laboratoria Artègo nadzorowały każdą fazę procesu produkcyjnego preparatów z linii Easy Care, aby zapewnić swym klientom najwyższą jakość wszystkich produktów.

  Odbudowanie włosów uwrażliwionych
  Testy wykonane na powierzchni włosa dowiodły, że pochodne drzewa Guar znacznie zmniejszają różnice w stopniu porowatości uwrażliwionych włosów. Zwykle włosy naturalne mają pewien stopień porowatości (zdolności do pochłaniania wody), który zwiększa się w miarę jak włosy stają się bardziej suche i uwrażliwione przez zabiegi chemiczne.

  Niezwykła łatwość rozczesywania włosów
  Dzięki wykonaniu szeregu prób w laboratorium, odnotowano szczególne właściwości odżywcze, jakie pochodne drzewa Guar zapewniają włosom, co szczególnie wpływa na łatwość rozczesywania włosów suchych. Ponadto okazało się, że w porównaniu ze zwykłymi szamponami i odżywkami dostępnymi na rynku, pochodne drzewa Guar zapewnia zmniejszenie ilości ładunków elektrostatycznych na powierzchni włosów, przez co włosy mniej się elektryzują.

  Testy w salonie
  W celu porównania linii Easy Care z innymi szamponami i odżywkami do użytku profesjonalnego przeprowadziliśmy testy na włosach. Wszystkie osoby biorące udział w teście miały uwrażliwione włosy. Każda z nich dwa razy w tygodniu myła włosy i powtórzyła to działanie w ciągu trzech tygodni. Testy porównawcze przeprowadzono w następujący sposób: jedna część włosów była poddana zabiegom z użyciem kosmetyków Easy Care, druga część włosów – produktom konkurencji, każda część była myta ilością szamponu równą 3 ml, a po spłukaniu szamponu stosowano ilość równą 3 ml odpowiadającej odżywki. Następnie porównano wyniki. Grupa zawodowych fryzjerów wykonała analizę porównawczą takich czynników jak: jakość piany, wrażenia dotykowe, łatwość rozczesywania włosów suchych i mokrych, zmniejszenie ilości ładunków elektrostatycznych i łatwość wykonania upięcia. Szampon z linii Easy Care, zawierające pochodne drzewa Guar, otrzymały znacznie wyższe oceny niż zwykłe szampony do użytku profesjonalnego.

  Zobacz dostępne w naszym sklepie produkty Easy Care!
  pixel