Kemon

Kemon w LokiKoki.plO MARCE

Kemon jest włoską firmą z ponad pięćdziesięcioletnią historią, produkującą wysokiej jakości profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów. Wśród szerokiej gamy produktów marki Kemon nasze Klientki z łatwością odnajdą preparaty odpowiadające ich indywidualnym potrzebom. Linie kosmetyczne Kemon zostały bowiem stworzone z myślą o rozwiązywaniu wszelkich problemów, które mogą pojawić się podczas pielęgnacji włosów. Twórcy marki są również świadomi faktu, że indywidualność tak naprawdę rozpoczyna się na etapie stylizacji włosów, dlatego Kemon oferuje wybór produktów, umożliwiających wykreowanie każdego rodzaju fryzur. Obok doskonałej jakości i dbałości o idealne dopasowanie oferty do oczekiwań klientów, punktem centralnym firmy Kemon od momentu jej założenia jest szacunek dla środowiska i ludzi, oraz pełnienie etycznych i społecznych funkcji. Stanowi to podstawę misji marki Kemon i przyczynia się do nieustannego umacniania silnych wartości, mocno zakorzenionych w całej organizacji.FILM O MARCE

TROCHĘ HISTORII

A tak naprawdę pomysł wytwarzania własnych kosmetyków zaczął się od mydła...

Kiedy Partenio Nocentini wraz ze swoją żoną Amalią powrócili w 1946 roku do domu po trudnych przeżyciach wojennych, postanowili otworzyć zakład fryzjerski w San Giustino, tym bardziej, że Amalia była fryzjerką.
Wykorzystując starą maszynę do produkcji mydła, która wciąż znajduje się w firmie) oraz tradycyjne przepisy, uwzględniające sodę oczyszczoną i oliwę z oliwek, zaczęli wspólnie, ręcznie wytwarzać mydła, sprzedawane następnie klientom, których codziennie odwiedzał Partenio. Zdobywszy pierwsze doświadczenia jako twórca mydeł i sprzedawca, Partenio zaczął pracować jako przedstawiciel dobrze znanej firmy, produkującej profesjonalne kosmetyki do włosów. Następnie, w oparciu o doświadczenia zebrane w salonie Amalii oraz znajomość rynku zdobytą przez Partenia, wyłoniła się nowa potrzeba – produkcja kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów i ciała. Wiejskie pochodzenie Partenia, wywodzącego się z tych terenów podpowiedziało mu, aby do tworzenia receptur preparatów wykorzystać właściwości lecznicze roślin. Myśl ta doprowadziła do opracowania pierwszego produktu pielęgnacyjnego do włosów, nazwanego Urens.

Urens był preparatem zapobiegającym wypadaniu włosów, wyprodukowanym ręcznie na tyłach zakładu fryzjerskiego, tuż obok miejsca wytwarzania mydła. Brzegi Tybru obficie porastały pokrzywy. Wieśniacy zbierali je i przynosili do zakładu Nocentinich, gdzie rośliny schły na słońcu. Następnie gotowano je w miedzianym naczyniu i wyciskano przy pomocy prasy do winogron. Otrzymany płyn przechowywano w beczkach ustawionych w piwnicy. Odwar z pokrzyw, alkohol i woda były jedynymi były jedynymi składnikami preparatu polecanego na wypadanie włosów, który Partenio Nocentini osobiście produkował dla fryzjerów w okolicy.

W 1959 roku Partenio i Amalia podjęli decyzję o rozpoczęciu produkcji kosmetyków fryzjerskich do profesjonalnego użytku na skalę przemysłową. Utworzyli firmę Cramer, która później, w 1984 roku, zmieniła nazwę na Kemon S.P.A. W krótkim czasie Urens stał się pełną linią do włosów, opartą na wyciągach roślinnych, do której dołączyła Tea, pierwsza maska z wyciągami ziołowymi. W miarę upływu lat, ofertę marki poszerzano o kolejne 'techniczne' produkty do użytku profesjonalnego, w tym rozmaite farby do włosów.

Firma Kemon została założona i rozwija się w Umbrii, zielonym sercu Italii, które od niepamiętnych czasów zasłużenie wiązano z szacunkiem dla środowiska i umiłowaniem natury. Idee te zawsze były bliskie twórcom marki Kemon. W ciągu pięćdziesięciu lat swojej działalności, firma Kemon nigdy nie zapomniała o otaczającym ją naturalnym krajobrazie i poszanowaniu środowiska, co niezmiennie stanowi istotne dla marki wartości.
Środowisko, w którym żyjemy i jego integralność są ściśle powiązane z jakością i pięknem życia, jakie prowadzimy. Piękno jest podstawowym i bardzo szerokim pojęciem, stanowi ono fundamentalny element misji marki Kemon.

Współczesne projekty i prowadzony najnowszymi metodami marketing oraz strategie komunikacji w coraz większym stopniu odzwierciedlają podziw dla regionu. Pozwalają one na rozwijanie linii produktów opartych na naturalnych surowcach, by promować styl życia, skoncentrowany wokół dbałości o naturalne środowisko, ochrony zasobów naturalnej i biologicznej różnorodności.TROSKA O ŚRODOWISKO

W 2007 firma Kemon uzyskała certyfikat zgodności z międzynarodową normą UNI EN ISO 14001:2004 . Certyfikat ten ukazuje wysiłek, jakie firma podejmuje, by minimalizować wpływ procesów produkcji na środowisko. Ponadto przedsiębiorstwo w swoich biurach wykorzystuje wyłącznie papier certyfikowany przez Radę Zarządzania Zasobami Leśnymi (Forest Stewardship Council) - międzynarodową organizację non profitLINIE KOSMETYCZNE KEMON

LIDING LIFE

Seria kosmetyczna stworzona z myślą o pielegnacji wszelkich rodzajów włosów. Pozwala uzyskać efekty przekraczające oczekiwania, lecz w możliwie najprostszy sposób.
Wszystkie produkty Liding Life są efektem wnikliwych badań naukowych nad optymalnym doborem składników pielęgnacyjnych, tak aby zapewnić zbalansowane i możliwie najdelikatniejsze mycie włosów i skóry.
Priorytetem twórców Kemon jest delikatność produktu dla skóry głowy oraz jego zgodność z zasadami ochrony środowiska. Ponadto powinien on zdecydowanie wspomagać proces samodzielnej regeneracji włosów, jak również zawierać wyselekcjonowane składniki o działaniu terapeutycznym, odpowiadając nawet najwyższym wymaganiom włosów i skóry głowy.

Dla łatwiejszej identyfikacji produktu zastosowano kolorystykę przypisaną do danej serii produktów, co ułatwia wybór kosmetyków w zależności od wymagań.


LIDING STYLE

Seria kosmetyków do stylizacji, w skład której wchodzi szeroka gama produktów. Dzięki nim możliwe jest modelowanie i kontola każdej fryzury, zapewniają łatwe uzyskanie rzeźby oraz wyraźne podkreślenie fryzury. Podczas stylizacji wybór właściwego produktu niejednokrotnie przysparza trudności. Dlatego linia Liding Style została podzielona na 4 podgrupy, które zapewniają proste, a zarazem idealne dopasowanie produktów, w zależności od zamierzonych efektów. Do linii Liding Style należą następuące grupy kosmetyków:

  • CONTROL – pełna kontrola
  • SCULPTING – rzeźba
  • FINISHING – wykończenie
  • HOT – termoaktywacja


Produkty Liding Style to wynik idealnego zestawienia składników: najwyższej jakości żywic, elementów rewitalizujących, substancji o działaniu antyelektrostatycznym i filtrów UV. Na uwagę zasługuje obecność składników aktywnych pochodzenia roślinnego, które chronią przed szkodliwym działaniem słońca, urządzeń grzejących oraz innych czynników zewnętrznych.
pixel