Wella

Wella w LokiKoki.plO MARCE

Historia Wella Professionals rozpoczyna się w 1880 w Niemczech i powiązana jest z pojawieniem się marki Londa. To właśnie wtedy Franz Ströher, darzący uwielbieniem swoją branżę, młody niemiecki fryzjer ze smykałką do biznesu, daje początek obu markom, które obecnie popularne są w wielu krajach. Jego filozofia, kultywowana po dzień dzisiejszy, pozwoliła na stworzenie "fryzjerskiego imperium", które na chwilę obecną może poszczycić się ponad 4 milionami profesjonalnych salonów i niezliczoną ilościa wiernych klientów na całym świecie.

Od ponad stu lat Wella nieustannie rozwija się i ulepsza jakość produktów. Zapewnia jej to stabilne, wiodące miejsce na rynku profesjonalnych produktów fryzjerskich. Istotną rolę pełni tutaj współpraca Welli z salonami fryzjerskimi oraz dążenie do odzwierciedlania potrzeb klientów. Nie bez znaczenia jest również postawa samego założyciela firmy, Franza Stöher'a. Charakterystyczne dla niego ciągłe poszukiwanie wiedzy zaowocowało podróżami dookoła Europy i wizytami w najsłynniejszych stolicach mody. Te z kolei stały się inspiracją do rozwoju marki oraz stworzenia pierwszej serii kosmetycznej dla świadomych trendów, podążających za modą osób.

Historia marki Wella trwa nieprzerwanie od lat, pomimo pewnych przeciwności losu. Nawet w okresie powojennym, kiedy Wella straciła wszystkie patenty i fabryki, niezniechęcona rodzina Ströher'ów wykorzystała wizję, nakreśloną przez Franza, i kontynuowała rozwój marki. Związane z nią innowacje niewątpliwie były kamieniem milowym w ewolucji branży fryzjerskiej, wśród nich chociażby przenośne urządzenie 'Wella Junior', które zrewolucjonizowało rynek w dziedzinie trwałej ondulacji lub kosmetki Wella, które pozwoliły spojrzeć w zupełnie nowy sposób na pielęgnację włosów (przykładem może być chociażby Koleston Perfect – pierwsza farba do włosów w kremie, serie New Wave Wet Gel i High Hair – produkty domowego użytku, umożliwiające niespotykane dotąd utrwalenie fryzury, które zdefiniowało modę lat osiemdziesiątych, a także linia Inspire – przełom w koloryzacji włosów, farby, które umożliwiły zmianę barwy włosów w warunkach domowych.

Wszystkie wyżej wymienione produkty i serie kosmetyczne są doskonałym przykładem nieustannej ewolucji, która jest głównym celem marki Wella. Potwierdzają to słowa menedżera generalnego Wella Professionals, Gabi Schupp:

„Ewolucja naszej marki jest kontynuacją głównego założenia Wella, dotyczącego ciągłego poszukiwania inspiracji. Polega to na niezachwianej determinacji do rozwoju i postępu, wykraczająego poza oczekiwania”.


Współczesne linie Wella Professional dostępne w naszym sklepie to:

Lifetex
Szeroka gama produktów do pielęgnacji, która pozwala na łatwe dopasowanie produktów do rodzaju włosów oraz zapewnia łatwą i skuteczną pielęgnację

SP - System Professional
Najwyższej klasy linia pielęgnacyjna PREMIUM, stosowana w najlepszych salonach fryzjerskich. SP to kompleksowa pielęgnacja oraz doskonałe włosy

SP Just Men
Męski odpowiednik serii SP, stworzony z myślą o indywidualnych oczekiwaniach każdego mężczyzny. SP Just Men to odpowiedź na wszelkie potrzeby męskich włosów.

High Hair
HH to profesjonalne kosmetyki do stylizacji włosów. Umożliwiaja zgodne z obowiązującymi trendami podkreślenie niepowtarzalnego charakteru i osobowości każdego z nas, a także wzmacniają i pielęgnują włosy.
pixel