Jedwab

( ilość produktów: 3 )
Poradnik: Jak często i kiedy warto stosować jedwab do włosów?  
Źródło: Denise Mahoney, flickr.com
Źródło: Denise Mahoney, flickr.com

Jedwab do włosów wygładza odstające kosmyki i doprowadza do ładu niesforne, puszące się włosy. Może być stosowany jako nabłyszczasz, serum na rozdwajające się końcówki i maseczka.

Kto może go używać? Każdy, kto potrafi zachować umiar. Producenci przestrzegają, by za jednym razem nie nakładać więcej niż jedną, dwie krople oleistej substancji na włosy. W przeciwnym wypadku, pasma stają się ciężkie, nieświeże i nie wyglądają ładnie.

Po jedwab bez wahania powinni sięgać ci, który mają suche włosy. Nawet w tym przypadku stosujemy go jedynie na długościach i końcówkach, nigdy od nasady głowy – wówczas pasma będą wyglądać po prostu jak tłuste. Jedwab do włosów możemy nakładać na wilgotne włosy przed stylizacją, a także na suche, jako nabłyszczacz. Na mokro podziała regenerująco i jako odżywka ułatwiająca rozczesywanie pasm. Świetnie sprawdzi się jako utrwalacz do prostowanych fryzur – obciąża włosy, dzięki czemu walczy z puszeniem się i odstającymi kosmykami. Odpowiednio nałożony sprawia, że fryzura błyszczy naturalnym blaskiem i pięknie odbija światło.

Źródło: Petras Gagilas, flickr.com
Źródło: Petras Gagilas, flickr.com

Wiele firm ma w swojej ofercie jedwab do włosów. Niektóre z nich mają w swoim składzie także alkohol – uważać powinny na to właścicielki wrażliwych i cienkich włosów. Jeżeli jedwab nazbyt obciąża Twoje włosy, zamiast czystego produktu zainwestuj w kosmetyki z jego domieszką. Szampony i odżywki z jedwabiem zapewnią Twoim włosom niezwykły blask i wygładzenie.

W niewielkich ilościach jedwab możesz stosować nawet codziennie. Jeśli chcesz korzystać z niego jako odżywki do włosów, nie rób tego częściej niż raz na tydzień.

Na palce nałóż kroplę jedwabiu i rozgrzej ją w dłoniach. Następnie delikatnie nakładaj na pasma na całej głowie. Przeczesz włosy szerokim grzebieniem, żeby równomiernie rozprowadzić produkt. Jeżeli taka stylizacja jest dla Ciebie problemem, kup produkt w sprayu i spryskaj włosy z odległości kilkunastu centymetrów.

    pixel