Wałki do trwałej

( ilość produktów: 16 )
Przeczytaj więcej o wałkach do trwałej ondulacji  

Wałki do trwałej ondulacji

Na pełne objętości fryzury z lokami w roli głównej decydują się kobiety w każdym wieku. Tworzą one wspaniałą ramę dla twarzy oraz nadają dziewczęcego uroku. Długotrwały i regularny skręt możesz uzyskać, nawijając odpowiednio przygotowane pasma na wałki do trwałej ondulacji. Trwała popularnością cieszyła zwłaszcza się w latach 80. XX wieku. Obecnie przeprowadzane zabiegi ondulacji mają niewiele wspólnego z tymi z ubiegłego stulecia. Szeroki wybór wałków oraz innowacyjnych kosmetyków pozwala na uzyskanie skrętu o różnej średnicy bez uszczerbku dla kondycji kosmyków.

Na czym polega trwała ondulacja?

Trwała ondulacja to zabieg, który ma na celu zamienić proste włosy w elastyczne sprężynki lub podkreślić skręt naturalnych fal i loków. Przeprowadza się ją za pomocą dedykowanych płynów do ondulacji. Nasączone nimi pasma należy nawinąć na specjalne wałki i pozostawić na około pół godziny, w zależności od rodzaju włosów i zaleceń producenta stosowanego preparatu. Szeroki wybór wałków o różnych rozmiarach umożliwia ułożenie wielu typów fryzur - od romantycznych fal po ciasne loczki. Po ich ściągnięciu konieczne jest zaaplikowanie neutralizatora utrwalającego skręt, a także wstępnie odżywiającego włosy, które po zabiegu mogą stać się nieco osłabione.

Co wyróżnia wałki do trwałej ondulacji?

Wałki do trwałej charakteryzują się przede wszystkim wyjątkową wytrzymałością. Muszą one być odporne zarówno na działanie wysokiej temperatury, jak i substancji chemicznych zawartych w kosmetykach wykorzystywanych podczas ondulacji. Zazwyczaj wykonuje się je z solidnego tworzywa, które w nienaruszonym stanie przetrwa wiele zabiegów. Mimo swojej trwałości wałki do ondulacji są bardzo lekkie. Jeśli sama kręcisz włosy, bez problemu i komfortowo będziesz mogła wykonywać domowe czynności, oczekując na rezultat. Akcesoria te charakteryzują się także prostym i wygodnym mechanizmem zakładania i ściągania. Wysoka przyczepność tworzywa oraz zapięcia w formie gumek lub wsuwek gwarantują, że wałki pozostaną na swoim miejscu przez cały czas trwania zabiegu. Mają one kształt tulejki, a w środku są puste, co pozwala na swobodny przepływ powietrza oraz dokładne nasączenie pasm płynem do stylizacji.

Wałki do trwałej ondulacji - rodzaje

Wszystkie wałki przeznaczone do trwałej ondulacji wykonywane są z wysokiej jakości wytrzymałych tworzyw sztucznych, które nie wchodzą w reakcje płynami do stylizacji i utrwalania fryzury, ani nie niszczeją na skutek działania substancji chemicznych. To, co je od siebie odróżnia to rozmiar i budowa. Najczęściej stosuje się wałki perforowane, czyli posiadające otwory umożliwiające równomierne rozkładanie się kosmetyków pobudzających skręt. Jeśli chcesz uzyskać wyraźnie zaznaczone ciasne loki na całej długości włosów, możesz też zastosować pełne wałki do trwałej ondulacji. Pamiętaj jednak, aby nawijać na nie niewielkie pasma, gdyż przez brak otworów cyrkulacja powietrza jest ograniczona. Innowacyjnym produktem są wałki do trwałej samozaciskające się. Doskonale trzymają się one kosmków, nie wymagając dodatkowego zabezpieczenia w formie gumki ani wsuwki. Mają zazwyczaj większą średnicę niż standardowe wałki do trwałej, pozwalając na stworzenie luźnych romantycznych loków.

Jakie wałki do trwałej ondulacji wybrać?

To od grubości wałków zależy ostateczny rozmiar i kształt loków. Jeżeli marzysz o włosach bardzo ciasno skręconych w postaci burzy drobnych sprężynek, wybierz takie o jak najmniejszej średnicy zabezpieczone nieodciskającą się na pasmach gumką. Profesjonalne wałki marki Comair dostępne w sklepie internetowym Loki Koki występują w rozmiarze od 4 mm, umożliwiającym wykonanie fryzur w stylu afro, aż po 16 mm, za pomocą których uzyskasz dużo luźniejszy swobodny skręt. Ostatnimi czasy w trendach jest również trwała ondulacja na grubych wałkach, której efektem są naturalnie wyglądające romantyczne fale. Zabieg ten zwiększa objętość włosów i odbija je od nasady. Pokochają go zwłaszcza posiadaczki cienkich kosmyków bez względu na ich długość.

Wałki do ondulacji - sposób użycia

Przed nawinięciem pasm na wałki należy precyzyjnie nasączyć włosy specjalnym preparatem ondulującym. Na skutek jego działania dochodzi do przerwania wiązań w strukturze kosmyków, w efekcie czego nadany zostaje im nowy kształt. Równomiernie rozprowadzenie płynu ułatwiają wałki perforowane. Zawinięte na nie kosmyki należy trzymać przez około 30 minut, jednak ostateczny czas tworzenia fryzury zależy od kondycji włosów, ich podatności na stylizację, rodzaju zastosowanego preparatu i rezultatu, który chcesz osiągnąć. Wałki zdejmuj bardzo ostrożnie, by nie uszkodzić osłabionych zabiegiem kosmyków. Następnie wypłucz pasma z resztek płynu stylizującego i nałóż neutralizator. Pamiętaj, żeby przez 2-3 dni po zabiegu nie myć włosów. Potrzebują one czasu, by skręt się utrwalił i nabrał ostatecznego kształtu.

    pixel