Farby do włosów bez amoniaku

( ilość produktów: 447 )
Poradnik: Dowiedz się więcej o farbach bez amoniaku  

Farby do włosów bez amoniaku

Koloryzacja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich, jednak coraz więcej kobiet decyduje się na jej samodzielne przeprowadzenie w zaciszu własnej łazienki. Rosnący wybór wysokiej jakości produktów sprawia, że jest to nie tylko proste, ale również bezpieczne dla kondycji pasm. Wśród najchętniej wybieranych przez domowe użytkowniczki rodzajów kosmetyków koloryzujących znajdują się farby do włosów bez amoniaku. Stanowią one niewątpliwie bardziej przyjazną kosmykom alternatywę dla tradycyjnych farb, a jednocześnie gwarantują równie spektakularny efekt. Pozwalają zarówno odświeżyć kolor, jak i całkowicie zmienić dotychczasową fryzurę, a nawet w pełni pokryć siwe włosy.

Czy farba bez amoniaku jest lepszym rozwiązaniem od tradycyjnej?

Jeszcze do niedawna farby z zawartością amoniaku były jedynym sposobem na to, by zapewnić trwałą koloryzację i skutecznie pokryć siwe włosy. Jednak odkąd zaczęto głośno mówić o toksyczności tej substancji oraz jej drażniącym działaniu producenci kosmetyków fryzjerskich znacznie poszerzyli ofertę farb pozbawionych amoniaku. Zawartość tego związku chemicznego w produktach do koloryzacji miała na celu rozchylenie łusek włosowych, a co za tym idzie pozwolenie pigmentowi dogłębnie wniknąć do wnętrza kosmyków. Jednak nie sposób było ignorować jego efekty uboczne. Nieprzyjemny zapach, przesuszenie włosów, podrażnienia skóry głowy - to tylko kilka z nich. Obecnie stężenie amoniaku w farbach jest niewielkie, jednak osoby wyjątkowo wrażliwe powinny sięgać po produkty zupełnie pozbawione tego składnika.

Dobra farba do włosów bez amoniaku - działanie

Rezygnując z obecności amoniaku w składzie farb do włosów, ich producenci musieli znaleźć alternatywę, która równie skutecznie wprowadzałaby pigment do wnętrza kosmyków, a jednocześnie nie wpłynęłaby negatywnie na ich kondycję. W tym celu zaczęto stosować monoetyloaminę, często oznaczaną jako MEA. Jest to substancja, która rozchyla łuski zdecydowanie mniej agresywnie niż amoniak, a tym samym nie niszczy włosów, ani nie narusza naturalnego pH skóry głowy. W dodatku pozbawiona jest intensywnego drażniącego zapachu. Najlepsza farba do włosów bez amoniaku powinna zawierać również składniki pielęgnujące pasma, które ochronią je przed zniszczeniami na skutek koloryzacji. Należą do nich naturalne olejki oraz wyciągi roślinne. Warto także zwrócić uwagę, by ze składu oprócz amoniaku wyeliminowane zostały także szkodliwe parabeny czy nikiel.

Profesjonalne farby do włosów bez amoniaku - czy są trwałe?

Współczesne farby bez amoniaku nie różnią się trwałością od produktów zawierających tę substancję. Najlepszej jakości składniki pozwalają wniknąć barwnikom wgłąb włosa i skutecznie związać się z jego strukturą. Pochodzący z nich pigment nie wypłukuje się nawet przy codziennym myciu, co daje gwarancję jednolitego wyrazistego koloru przez wiele tygodni. Wiele tego rodzaju produktów do koloryzacji zawiera substancje odżywcze jak na przykład farba do włosów bez amoniaku L'Oréal Professionnel Inoa Glow z olejkiem arganowym. Pielęgnuje on włosy, wygładzając je i domykając łuski, co sprzyja zatrzymaniu pigmentu wewnątrz kosmyków. Pasma są nawilżone i miękkie, zachwycając intensywnym pełnym blasku odcieniem. Szeroka paleta barw pozwala osiągnąć wymarzony efekt w domowym zaciszu.

Rodzaje farb do włosów bez amoniaku

Podobnie jak klasyczna koloryzacja, tak i ta pozbawiona amoniaku, dzieli się na trwałą i półtrwałą. Farby trwałe to takie, które na stałe wiążą pigment ze strukturą włosa, uprzednio delikatnie rozpulchniając kosmyki. Następnie zawarte w nich składniki pielęgnujące wygładzają łuski, zamykając pigment wewnątrz włosa. Trwała koloryzacja skutecznie pokrywa 100% siwych włosów i gwarantuje długotrwały intensywny kolor, zarówno w przypadku ciemnych, jak i jasnych odcieni, a farba do włosów blond bez amoniaku nie pozostawia żółtych refleksów. Koloryzacja semipermanentna jest jeszcze delikatniejsza. Taka farba zazwyczaj wymaga połączenia z oksydantem o niskim stężeniu, a nadany przez nią odcień równomiernie wypłukuje się z każdym myciem. Koloryzacja ta może nie poradzić sobie z siwymi włosami, więc ich posiadaczki powinny zdecydować się na produkt trwały.

Dla kogo są farby bez amoniaku?

Po pozbawione amoniaku produkty do koloryzacji najczęściej sięgają posiadaczki delikatnej skóry głowy oraz osoby wyjątkowo wrażliwe na zapachy. Ta silna substancja może powodować podrażnienia zarówno skalpu, jak i dróg oddechowych. Farby o delikatnym składzie to rozwiązanie także dla tych, którzy borykają się z problemem wypadających lub łamliwych włosów. Z koloryzacji zawierającej amoniak powinny zrezygnować też kobiety w ciąży. Łagodny zapach i skład alternatywnych kosmetyków jest bezpieczny zarówno dla dziecka, jak i przyszłej mamy. To również opcja idealna dla osób, które często zmieniają kolor włosów. Comiesięczne traktowanie kosmyków amoniakiem na całej ich długości szybko je wysuszy, zmatowi, a nawet może potęgować wypadanie.

pixel