Szczotki do modelowania włosów

( ilość produktów: 177 )
Przeczytaj więcej o szczotkach do modelowania włosów  

Szczotka do modelowania włosów

Istnieją akcesoria i urządzenia fryzjerskie, których maksymalne korzyści działania można dostrzec wyłącznie, gdy znajdują się w rękach profesjonalisty. Jednak wiele z nich z powodzeniem można używać także w zaciszu własnej łazienki. Jest to między innymi szczotka do modelowania włosów. Wraz z suszarką stanowi ona zgrany duet, który pozwala na szybkie i łatwe ułożenie fryzury bez względu na rodzaj kosmyków. Włosy długie i krótkie, proste i kręcone - wszystkie z nich można skutecznie odbić od nasady oraz nadać im pożądanego kształtu. Odpowiednio dobrana szczotka pozwoli zwiększyć objętość pasm, wyczarować romantyczne fale lub elegancko podwinąć końcówki.

Szczotka modelująca do włosów - zalety

Precyzyjnie wymodelowana fryzura potrafi poprawić nastrój każdej kobiecie oraz sprawić, że poczuje się wyjątkowo atrakcyjna i pewna siebie. Jednak mało kto ma czas każdego ranka kręcić lub prostować włosy. Należy również pamiętać o szkodliwym wpływie codziennej stylizacji przy użyciu ciepła na kondycję kosmyków. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest sięgnięcie po szczotkę do modelowania. Dobrej jakości akcesoria poskromią nawet najbardziej niesforne kosmyki bez obaw o ich uszkodzenie. To zaleta istotna szczególnie dla posiadaczek cienkich kosmyków. Co więcej, większość szczotek renomowanych producentów pokryta jest specjalną powłoką elektrostatyczną, dzięki której można stylizować włosy bez obaw o ich puszenie czy elektryzowanie się.

Szczotki do stylizowania - rodzaje

Obecnie na rynku znaleźć można różne rodzaje akcesoriów do stylizacji, w tym takie przypominające wyglądem tradycyjne szczotki do rozczesywania. Jednak to okrągłe szczotki do modelowania cieszą się największą popularnością. Różnią się one między sobą rozmiarem wałka. Gruba szczotka do modelowania włosów przeznaczona jest do układania długich pasm. Pozwala skutecznie odbić je od nasady i nadać im pożądany kształt. Szczotki do modelowania krótkich włosów mają z reguły mniejszy wałek o średnicy od 3 do 6 mm, który umożliwia bardziej precyzyjną stylizację. Akcesoria o mniejszej średnicy często stosuje się też do układania dłuższych włosów, jeśli chcemy uzyskać fale o mocniejszym skręcie. Narzędzia stylizujące różnią się również rodzajem włosia. Ciekawym wyborem jest szczotka do modelowania włosów z naturalnego włosia, które dzięki zawartości keratyny doskonale współpracuje z włosami, pielęgnuje je, a odpowiednio konserwowane nie potęguje elektryzowania.

Jaką szczotkę do modelowania wybrać?

Dokonując zakupu szczotki do modelowania włosów, należy wybrać model doskonale dopasowany do potrzeb włosów. Warto zwrócić uwagę nie tylko na jej kształt, rozmiar, czy rodzaj włosia, ale także kilka innych czynników. Należą do nich:

- materiał wykonania - szczotka powinna być zrobiona z trwałych materiałów najwyższej jakości, odpornych na działanie ciepłego powietrza suszarki oraz składników zawartych w kosmetykach do stylizacji. Koniecznie muszą one wykazywać właściwości antystatyczne przeciwdziałające elektryzowaniu się włosów.

- rodzaj włosia - włosie szczotki może być syntetyczne lub naturalne. To drugie docenią zwłaszcza posiadaczki delikatnych kosmyków, a także tych z tendencją do przetłuszczania się. Nie bez znaczenia jest także długość i gęstość kępek. Powinny być one tym dłuższe, im grubsze są włosy. Ich rozstawienie warto uzależnić od zamierzanego do osiągnięcia efektu. Te szerzej ustawione nadadzą się do unoszenia włosów od nasady. Gęsto rozmieszczone będą lepiej trzymać się włosów, więc skutecznie wyprostują i wygładzą je na długości.

- cyrkulacja powietrza - chcąc modelować włosy przy użyciu suszarki należy sięgnąć po szczotkę z otworami wentylacyjnymi, umożliwiającymi swobodny przepływ powietrza, co ułatwia modelowania i przyspiesza suszenie. Sprawdzą się do tego między innymi szczotki o konstrukcji żebrowej, takie jak szczotka do modelowania włosów Olivia Garden Black Label Flex.

Jak modelować włosy na szczotkę?

Modelowanie włosów przy pomocy szczotki i suszarki nie jest trudne, jednak wymaga wprawy i przestrzegania kilku zasad. Najważniejszą z nich jest ta zakazująca stylizowania zupełnie mokrych włosów. Są one wyjątkowo podatne na uszkodzenia, a także mają zwiększoną tendencję do plątania się. Najpierw należy więc je wstępnie podsuszyć. Aby modelowanie było skuteczniejsze, a jego efekt bardziej spektakularny warto nałożyć kosmetyk do stylizacji. W celu wyprostowania pasm powinien to być krem lub fluid wygładzający, a do formowania fal sprawdzi się aktywator skrętu. Przed przejściem do modelowania należy włosy dokładnie rozczesać za pomocą grzebienia lub przeznaczonej do tego szczotki. Nigdy tej do modelowania! Warto też podzielić je na kilka mniejszych partii i podpiąć klamrą. Stylizację rozpoczynamy od włosów z tyłu głowy, nawijając je delikatnie na szczotkę i kierując na nie strumień powietrza, a następnie przeciągając narzędzie w dół zgodnie z kierunkiem wzrostu kosmyków.

pixel