Szampony do włosów kręconych

( ilość produktów: 20 )
Poradnik: Jak dobrać idealny szampon dla Twoich włosów?  

Szampony do włosów kręconych

Pasma układające się w romantyczne fale lub sprężyste loki potrafią doskonale podkreślić urodę. Zarówno rozpuszczone, jak i spięte w luźnego koka lub kucyka są niesamowicie kobiece, mogą więc stać się jednym z największych atutów ich właścicielki. Jeśli tylko będą odpowiednio zadbane! Podstawowymi kosmetykami do pielęgnacji, na które należy zwrócić uwagę, są szampony do włosów kręconych. Każdy typ pasm ma inne potrzeby, a loki i fale są wyjątkowo wymagające. Mogą wykazywać tendencję do przesuszania się, plątania, a do tego często są wysokoporowate, z wyraźnie rozchyloną łuską. Dlatego należy uważnie wybierać kosmetyki do ich pielęgnacji.

Włosy kręcone - pielęgnacja, kosmetyki

Kręcone włosy szybko tracą nawilżenie, co wpływa niekorzystnie na ich kondycję. O zdrowie, sprężystość i piękny pełen blasku wygląd pasm można zadbać przy pomocy dobrej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych. Posiadaczki loków i fal powinny zwracać wyjątkową uwagę na skład produktów, po które sięgają. Kluczowe jest zapewnienie kosmykom odpowiedniej równowagi PEH, a więc zagwarantowanie obecności w pielęgnacji protein, emolientów i humektantów. Skoncentrowane działanie tych trzech grup składników dostarcza pasmom odpowiedniego poziomu nawilżenia, regeneruje oraz zwiększa ich podatność na układanie się. Wybierając szampony i odżywki do włosów kręconych, należy natomiast unikać silnych substancji myjących. Mogą one podrażniać skórę głowy, przesuszać kosmyki i prowadzić do problemów z łamiącymi się końcówkami.

Jaki szampon do kręconych włosów wybrać?

Środki powierzchniowo czynne takie jak SLS czy SLES sprawiają, że szampon lepiej się pieni, a co za tym idzie, skuteczniej oczyszcza włosy i skórę głowy z zanieczyszczeń oraz resztek kosmetyków do stylizacji. Jednak należy maksymalnie ograniczyć ich ilość w codziennej pielęgnacji pasm, sięgając po produkty z zawartością takich substancji maksymalnie raz w tygodniu. Wybierając szampon do włosów falowanych lub kręconych, warto unikać także parafiny, wosków, silikonów i gumy ksantanowej. Każda z tych substancji oblepia kosmyki, co niekorzystnie wpływa na jakość skrętu. Zamiast tego najlepiej wybierać kosmetyki zawierające regenerujące proteiny oraz lekkie olejki roślinne, na przykład konopny, lniany, z czarnuszki czy pestek moreli. Zapewnią one włosom nawilżenie, poskromią spuszone kosmyki, ale jednocześnie ich nie obciążą. W sklepie internetowym Loki Koki dostępny jest szampon Solfine Care Fizzy Hair, zawierający odżywcze estry oleju konopnego, który dodatkowo dyscyplinuje loki i podkreśla ich skręt.

Mycie włosów kręconych i falowanych

Na kondycję loków wpływ mają nie tylko dedykowane produkty do włosów kręconych, po które należy sięgać, ale także cały proces pielęgnacji. Loki i fale są bardzo podatne na plątanie się, dlatego przed wejściem pod prysznic należy je najpierw dokładnie rozczesać, zaczynając od końcówek. Dobrze jest wcielić do rutyny metodę OMO, polegającą na nałożeniu na włosy odżywki przed ich umyciem, zwłaszcza jeśli szampon zawiera silniejsze substancje myjące. Pozwoli to ochronić kosmyki przed negatywnym wpływem środków powierzchniowo-czynnych. Po kilku minutach można spłukać odżywkę i przejść do dwuetapowego oczyszczania. Podczas mycia należy skupić się przede wszystkim na skórze głowy, unikając wcierania szamponu we włosy. Większość zanieczyszczeń zgromadzonych jest na skórze głowy, a resztki kosmetyków czy kurzu osadzone na pasmach zostaną usunięte wraz z pianą podczas spłukiwania. Następnie przychodzi pora na kolejną porcję dedykowanej odżywki.

Włosy kręcone - kosmetyki odżywcze

Skład odżywek i masek do włosów kręconych powinien być oparty na emolientach, czyli produktach zmiękczających i wygładzających. Należą do nich naturalne masła, takie jak kakaowe czy shea oraz oleje roślinne. W produktach odżywczych nie może również zabraknąć składników z pozostałych dwóch grup substancji kondycjonujących - humektantów i regenerujących protein. Świetnym rozwiązaniem przy tego typu pielęgnacji będzie seria Happy PEH, w której znajdziesz nie tylko nawilżające szampony, ale także proteinowe odżywki, czy humektantowe wcierki. Odżywkę należy delikatnie wgniatać we włosy, formując loki. Taka metoda aplikacji w połączeniu z odpowiednim suszeniem (suszarką z dyfuzorem lub metodą ploppingu), pozwoli wydobyć z pasm ich naturalny skręt. 

Jak często myć fale i loki?

Wszystkie włosy, bez względu na ich rodzaj, należy oczyszczać tak często, jak tego potrzebują. Przetrzymanie nadmiaru sebum osłabia kosmyki, potęgując ich wypadanie, a częste używanie takich produktów jak suche szampony może zapychać mieszki włosowe. Jednak ze względu na skłonność loków do nadmiernej utraty wilgoci warto unikać codziennego mycia. Zwłaszcza jeśli każdorazowo suszy się włosy przy pomocy suszarki, narażając je na regularny kontakt z gorącym powietrzem. Oczyszczanie co 2 lub 3 dni to optymalny czas, by nie przesuszyć kosmyków. Przy pomocy odpowiedniej pielęgnacji i stosowaniu szamponów renomowanych marek dedykowanych włosom kręconym, można przedłużyć świeżość pasm, zmniejszając częstotliwość ich mycia.

Szampony:
Popularne Marki
Popularne kategorie
    pixel