Utleniacze - Oksydanty

( ilość produktów: 97 )
Przeczytaj więcej o utleniaczach do włosów  

Utleniacz do włosów

Osoby, które mają doświadczenie w domowej koloryzacji włosów z pewnością doskonale wiedzą, że sama farba nie wystarczy, aby wykonać zabieg koloryzacji. Konieczne jest wymieszanie jej z produktem, który sprawi, że pigmenty zawarte w farbie nabiorą odpowiedniego koloru i wielkości. Takie właściwości ma utleniacz do włosów, inaczej zwany oksydantem. Jeśli natomiast chcemy uzyskać jaśniejszy kolor na włosach wcześniej farbowanych, niezbędne będzie przeprowadzenie dekoloryzacji przy użyciu utleniacza i rozjaśniacza. Im jaśniejszy kolor chcesz uzyskać, tym mocniejsze powinno być stężenie utleniacza, jednak nie może ono przekraczać 9%. Moc tę należy wybierać bardzo ostrożnie, mając na uwadze to, że oksydanty są produktami mocno ingerującymi w strukturę włosów. W asortymencie sklepu internetowego Loki Koki znajdziesz szeroki wybór utleniaczy o różnych stężeniach, pozwalających na bezpieczną, a jednocześnie skuteczną koloryzację pasm.

Czym są i jak działają utleniacze do włosów?

Oksydant stanowi nieodłączny element permanentnej koloryzacji i rozjaśniania włosów. Jest to substancja chemiczna, wchodząca w reakcję z zawartymi w farbie barwnikami, prowadząc do trwałej zmiany koloru włosów. Utleniacze działają na podstawie zjawiska oksydacji. Podczas łączenia ich z farbą lub rozjaśniaczem rozpoczyna się proces utleniania pigmentu, a po nałożeniu mieszanki na pasma również melaniny - naturalnego barwnika włosów. Głównym składnikiem oksydantów jest nadtlenek wodoru. Dostępne na rynku utleniacze różnią się stężeniem, które wpływa na stopień depigmentacji, a co za tym idzie ostateczny rezultat farbowania. Przystępując do koloryzacji, rozważnie wybierz odpowiedni rodzaj oksydantu i zawsze przestrzegaj instrukcji producenta. Pamiętaj, że są to produkty chemiczne, dlatego po ich zastosowaniu konieczne jest wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji, zapewniającej włosom odżywienie i zdrowy wygląd.

Oksydant do włosów - jak dobrać stężenie?

Stężenie oksydantu jest jednym z podstawowych czynników decydujących o efekcie koloryzacji. Dlatego jego trafny wybór jest niezwykle istotny. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór utleniaczy o różnej mocy:

- utleniacz do włosów 3% - oksydanty o takim stężeniu pozwalają na zmianę odcienia włosów naturalnych o 1 ton. Dlatego stosuje się je głównie do odświeżenia aktualnego koloru lub przyciemnienia koloru włosów 

- utleniacz do włosów 6% - umożliwia zmianę odcienia włosów naturalnych o 2 tony, na przykład z jasnego brązu na ciemny blond. Taka moc jest także wystarczająca do pokrycia siwych włosów.

- utleniacz do włosów 9% - najpopularniejszy wybór wśród osób chcących zauważalnie zmienić kolor włosów naturalnych. Bez problemu zmieni on szatynkę w blondynkę. Jednocześnie jest to oksydant o bezpiecznej mocy, który prawidłowo stosowany nie wyrządzi krzywdy włosom.

- utleniacz do włosów 12% - to najwyższe dostępne na rynku stężenie, dedykowane raczej profesjonalistom lub osobom bardzo doświadczonym. Umożliwia przeprowadzenie spektakularnej metamorfozy na włosach naturalnych, jednak nieumiejętnie zastosowany może pozostawiać na włosach żółte refleksy.

Jak stosować utleniacz do włosów?

Utleniacz wymaga uprzedniego połączenia go z farbą, dlatego jego stosowanie należy rozpocząć od przygotowania mieszanki. Na opakowaniu farby lub rozjaśniacza powinna znajdować się informacja o zalecanych proporcjach, które w zależności od marki i rodzaju produktu mogą się nieco różnić. Najczęściej stosowane proporcje to 1:1 i 1:2, gdzie na jedną część farby przypada dwukrotnie większa ilość oksydantu. Składniki dokładnie wymieszaj, do uzyskania jednolitej konsystencji. Przed aplikacją mieszanki przeprowadź próbę uczuleniową oraz zabezpiecz skórę głowy przed odbarwieniem warstwą kremu nawilżającego, a na ramiona zarzuć folię fryzjerską lub stary ręcznik. Połączony z farbą oksydant równomiernie rozprowadź na powierzchni pasm za pomocą płaskiego pędzla. Nie przetrzymuj mieszanki na włosach dłużej, niż sugeruje producent farby lub rozjaśniacza. Po upływie zalecanego czasu spłucz włosy letnią wodą i zaaplikuj na nie szampon, a następnie odżywkę do farbowanych włosów.

Utleniacz do włosów w kremie

Utleniacze do włosów mają zazwyczaj płynną konsystencję, nieco rozcieńczając farbę. Jednak na rynku dostępne są także oksydanty w formie kremu. Sięgają po nie zwłaszcza osoby rozpoczynające swoją przygodę z domową koloryzacją, gdyż są one łatwiejsze w użyciu oraz umożliwiają bardziej precyzyjne dozowanie. W naszym asortymencie znajdziesz utleniacze do włosów w kremie Montibello Denuee o różnych stężeniach. W połączeniu z farbą tworzą one jedwabistą, kremową mieszankę, niezwykle wygodną w aplikacji i doskonale przylegającą do włosa. Oferujemy także żelowe emulsje aktywujące Montibello Éclat. Charakteryzują się przyjemną, płynną formułą i orzeźwiającym zapachem cytrusów. Nie zawierają amoniaku, a ich kwaśne pH 6,9 pielęgnuje włosy. Są dedykowane do przeprowadzania koloryzacji ton w ton.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
pixel