Lokówki do włosów

( ilość produktów: 41 )
Poradnik: Jak używać lokówki, by nie uszkodzić włosów?  

Lokówka

Podczas mody na noszenie prostych włosów nieco straciła na popularności, jednak w ostatnich latach wróciła do łask. Lokówka pozwoli wyczarować wiele rodzajów fryzur - od delikatnie wywiniętych końcówek, przez romantyczne fale, aż po burzę ciasno skręconych sprężynek. Do niektórych stylizacji konieczne jest użycie dedykowanego sprzętu. Rodzajów lokówek na rynku jest bowiem mnóstwo. Szukasz takiej, która pozwoli Ci stworzyć zarówno fryzurę codzienną, jak i na wielkie wyjście? Chcesz kupić jeden dobrej jakości sprzęt w stu procentach spełniający Twoje oczekiwania? W sklepie internetowym Loki Koki z pewnością znajdziesz lokówkę idealną do typu Twoich włosów.

Lokówki do włosów - rodzaje

W szerokim asortymencie różnego rodzaju lokówek znajdują się:

Lokówka tradycyjna

Znana od dawna, umożliwia wykonanie dopracowanych loków. To doskonały wybór dla osób zaczynających swoją przygodę z kręceniem włosów, gdyż jest jednym z najtańszych rodzajów. W dodatku poręczny klips pozwoli dobrać idealną grubość pasma i przytrzyma je podczas kręcenia.

Lokówka stożkowa

Pozbawiona klipsa, więc dedykowana jest osobom nieco bardziej wprawionym. Jego brak pozwala jednak na uzyskanie gładkich loków bez nieestetycznego załamania. Ogranicza to również ryzyko rozdwajania się końcówek. Szersza podstawa i węższy czubek tworzą luźniejszy u nasady naturalnie wyglądający skręt.

Lokówka do fal

Wyposażona w dwa lub trzy wałki tworzy luźne fale w kształcie litery S. Nie wymaga nawijania włosów - wystarczy włożyć pasmo pomiędzy wałki a klips i zacisnąć. Jest zatem prosta w użyciu, a nabierając wprawy zauważysz, jak Twoje fale stają się coraz bardziej jednolite.

Lokówka automatyczna

To innowacja, która zrewolucjonizowała rynek. Jest banalna w użyciu - wystarczy wydzielić pasmo i umieścić je w komorze, a urządzenie samo nawinie je na wałek. Jednym z najpopularniejszych modeli jest lokówka Babyliss PRO MiraCurl. Świetnym wyborem będą także lokownice Twister od Fale Loki Koki, które doskonale radzą sobie z włosami o różnych długościach. W zależności od oczekiwanych rezultatów, do dyspozycji użytkownika są 3 ustawienia czasowe, a 3 ustawienia temperatury pozwalają na uzyskanie długotrwałego efektu w zależności od rodzaju włosów.

Suszarko-lokówka - dla kogo jest?

Suszarka i lokówka w jednym? To możliwe! Lokówko-suszarka wygładza, podkręca i nadaje włosom objętości. Ma najeżony kolcami wałek, rozczesujący kosmyki. Podczas stylizacji wydmuchuje on ciepłe powietrze odparowujące wilgoć z włosów i nadające im pożądanego kształtu. Teraz, zamiast dwóch urządzeń możesz zastosować jedno! Na rynku dostępna jest również suszarko-lokówka obrotowa, ułatwiająca nawijanie i kręcenie pasm. Takie urządzenie jest delikatniejsze dla włosów niż tradycyjna lokówka. Zazwyczaj jest wyposażona w funkcję regulacji temperatury, którą można dostosować do kondycji i potrzeb.

Materiały wałków w lokówkach

Wałek lokówki może być wykonany z różnego rodzaju materiałów. Każdy z nich inaczej się nagrzewa i rozprowadza ciepło.

Ceramiczny

To najczęstszy wybór producentów. Ceramiczna lokówka do włosów sprawdzi się zwłaszcza w przypadku cienkich kosmyków, podatnych na uszkodzenia. Równomiernie się nagrzewa, więc idealne loki można uzyskać nawet przy niższej temperaturze, bez obaw o uszkodzenia i spalenie.

Turmalinowy

Turmalin to minerał, który działa antystatycznie i wygładza włosy, więc doskonale sprawdzi się do stylizacji puszących się pasm. Nadaje też blasku oraz przeciwdziała matowieniu. Lokówka turmalinowa to świetny wybór w przypadku grubych, niesfornych kosmyków.

Tytanowy

Takie lokówki są przede wszystkim niezwykle lekkie, a przez to poręczne. Tytan to doskonały przewodnik ciepła, wobec czego urządzenie szybko się nagrzewa. Często wybierany jest więc przez profesjonalistów, którzy cenią sobie szybką realizację oczekiwań klientki.

Jak dobrać lokówkę do rodzaju włosów?

Krótkie włosy najlepiej stylizuje się przy pomocy lokówki stożkowej. Zbyt gruby wałek nie dałby satysfakcjonującego efektu, a ciasne loki mogłyby dodatkowo optycznie skrócić pasma. Zwężający się kształt pozwoli uzyskać idealny skręt. Długowłose natomiast polubią się z wygodnymi w użyciu lokówkami automatycznymi, gdyż w ich przypadku kręcenie może zająć dużo czasu. Jeśli jednak chcą mieć pełną kontrolę nad procesem, niech poszukają urządzenia o długim i szerszym wałku. Cienkie kosmyki należy chronić przed uszkodzeniem, w czym pomocne będą wałki ceramiczne lub turmalinowe. Ważny będzie również szeroki zakres regulacji temperatury. W przypadku grubych pasm stylizacja jest żmudna, więc dobrze sprawdzi się do niej lokówka turmalinowa. Jest lekka, a przy tym szybko się nagrzewa.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując lokówkę?

Regulacja temperatury przyda się nie tylko posiadaczkom cienkich kosmyków (one powinny unikać temperatur powyżej 200°C). Różny stopień nagrzania wałka umożliwi uzyskanie loków o innych średnicach. Jeśli najczęściej kręcisz włosy rano, przed wyjściem z domu przyda Ci się funkcja automatycznego wyłączania. Dzięki temu unikniesz paniki w pracy i zastanawiania się, czy odłączyłaś urządzenie od zasilania. Świetnym gadżetem jest rękawica żaroodporna, zwłaszcza w przypadku lokówek stożkowych, którymi łatwo się poparzyć podczas nawijania pasm na wałek.

  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
pixel