Grzebienie do loków

( ilość produktów: 3 )
Przeczytaj więcej o grzebieniach do loków  

Grzebienie do loków

Odpowiednio wystylizowane kręcone włosy robią wrażenie. Jak o nie dbać, żeby zawsze wyglądały oszałamiająco? Osoby z włosami kręconymi powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na dedykowane grzebienie do loków. Niepoprawna technika czesania pasm rozluźnia skręt, a źle dobrane narzędzie potęguje puszenie się i może niedokładnie rozdzielać kosmyki, powodując ich plątanie, a w rezultacie powstawanie kołtunów. W sklepie internetowym Loki Koki znajdziesz idealny grzebień, dzięki któremu bezboleśnie rozczeszesz swoje pasma, nie niszcząc ich oraz wspierając ich naturalny kształt.

Jaki grzebień do włosów kręconych jest najlepszy?

Do czesania oraz stylizacji loków i fal zamiast szczotki lepiej sprawdzi się odpowiednio dobrany grzebień. Jego długie zęby bez problemu przechodzą przez grube warstwy pasm, separując je i skutecznie rozplątując kołtuny. Jeśli są szeroko rozstawione, robią to bezboleśnie i nie wyrywają kosmyków. Ze względu na to, że włosy kręcone mają tendencję do puszenia się i elektryzowania do ich układania należy stosować akcesoria wykonane z materiałów antystatycznych. Taki grzebień nada się nie tylko do rozczesywania kosmyków, ale także do aplikacji odżywki lub maski. Dokładne wczesanie tego rodzaju produktów pomoże równomiernie rozprowadzić je na powierzchni włosów, a także umożliwi głębsze wniknięcie składników odżywczych do ich wnętrza. W efekcie kosmetyk zadziała skuteczniej, a pasma będą piękne i zadbane.

Z jakiego materiału powinien być wykonany grzebień do loków?

Włosy kręcone łatwo się elektryzują i puszą. Aby temu zapobiec, należy czesać je przy pomocy narzędzi wykonanych z antystatycznych materiałów. Dobrze też, żeby były one naturalne. Loki i fale lubią się zwłaszcza z drewnem. Grzebienie drewniane są delikatne i bezpieczne dla kosmyków oraz skóry głowy. Niektóre z nich, na przykład te wykonane z drzewa neem, czyli miodli indyjskiej mają właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Drewno jest również materiałem bardzo trwałym, odpornym na działanie wysokiej temperatury i składników zawartych w kosmetykach. Do czesania loków doskonale sprawdzi się także taki grzebień jak Termix 878, wykonany z komponentów tytanowych. Jest niesamowicie wytrzymały, a jednocześnie elastyczny i sprężysty. Przy jego pomocy rozczeszesz i ułożysz włosy, nawet te w typie afro.

Rozstaw zębów ułatwiający rozczesywanie

Im szerzej rozstawione będą ząbki w grzebieniu do loków, tym lepiej. Do tego należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Długie gęste włosy wymagają czesania grzebieniem o proporcjonalnie długich zębach. Tak wyselekcjonowane narzędzie skutecznie rozplącze kołtuny, jednocześnie nie zaburzając naturalnego skrętu kosmyków. Będzie ono również przydatne podczas rozprowadzania kosmetyków pielęgnujących oraz tych do stylizacji. Zastanawiasz się, jak wykorzystać grzebień do aplikacji produktu? Nic prostszego! Podziel włosy na kilka równych warstw. To, ile ich będzie, zależy od gęstości Twoich kosmyków. Następnie po kolei rozprowadź porcję odżywki lub produktu do stylizacji na każdym paśmie i przeczesz. Długie zęby grzebienia pozwolą równomiernie zaaplikować produkt oraz wspomogą dotarcie zawartych w nim substancji w głębsze warstwy włosa.

Postaw na ergonomiczny kształt

Rozplątanie włosów kręconych, zwłaszcza jeśli są długie, grube i gęste, nie jest prostym zadaniem. Czynność ta zajmuje dużo czasu oraz wymaga intensywnego manewrowania narzędziem. Dlatego grzebień do rozczesywania loków powinien mieć ergonomiczny kształt, tak by dobrze leżał w dłoni. Niektórzy preferują długie grzebienie, pozwalające za jednym pociągnięciem rozczesać większą partię włosów, inni krótkie, którymi łatwiej się manewruje. Jedni wolą narzędzia z rączką, drudzy bez niej. Istotne jest to, aby czesanie było komfortowe i przebiegło możliwie sprawnie. Ważniejszy od formy grzebienia jest kształt jego ząbków. Powinny być one równe, gładkie i delikatne zaokrąglone. Takie narzędzie nie będzie szarpało ani wyrywało włosów, nie podrażni również skalpu, a wręcz zapewni mu dodatkowy masaż.

Jak poprawnie czesać kręcone włosy?

Na skuteczność i bezpieczeństwo czesania wpływ ma nie tylko odpowiednio dobrane narzędzie, ale także technika. Podstawowa zasada mówi, że włosy kręcone rozczesuje się wyłącznie na mokro. Po umyciu należy wstępnie osuszyć kosmyki ręcznikiem, a następnie zaaplikować odżywkę bez spłukiwania. Tak przygotowane pasma można bezpiecznie rozczesać, zaczynając od końcówek. Dlaczego lepiej unikać czesania suchych loków? Taki zabieg sprawi, że kosmyki zaczną się nierównomiernie rozprostowywać, stracą sprężystość i staną się napuszone. Im mocniejszy jest naturalny skręt włosów, tym bardziej nie lubią one czesania na sucho. Obawiasz się, że bez wyszczotkowania ich w ciągu dnia Twoje włosy zamienią się w kołtuny? Niepotrzebnie! Odpowiednio rozplątane zaraz po umyciu pasma będą się świetnie układać i pozostaną rozczesane aż do kolejnego mycia.

    pixel