Prostownice na podczerwień

( ilość produktów: 5 )
Dowiedz się więcej o prostownicach na podczerwień  

Prostownice na podczerwień

Prostownica to jedno z najpopularniejszych narzędzi do stylizacji. Za jej pomocą zarówno wyprostujesz całe włosy, wygładzisz pojedyncze niesforne pasma, jak również zakręcisz romantyczne fale. Wyjątkowym rodzajem tego urządzania są prostownice na podczerwień. Powinnaś zainteresować się nimi, zwłaszcza jeśli troszczysz się o stan swoich kosmyków. Niestety, zbyt częsta ekspozycja włosów na działanie wysokiej temperatury wydzielanej przez płytki klasycznej prostownicy negatywnie wpływa na ich kondycję. Z upływem czasu stają się one coraz bardziej suche, łamliwe i zniszczone. Prostownica na podczerwień to innowacyjne urządzenie, pozwalające na częstą, a jednocześnie bezpieczną stylizację.

Jak działa prostownica na podczerwień?

Choć wizualnie prostownice na podczerwień nie różnią się wiele od klasycznych modeli, to ich działanie jest zgoła inne. Zastosowana w nich technologia infrared wykorzystuje promieniowanie podczerwone, które słusznie kojarzyć możesz z zabiegami medycyny estetycznej. Jego pozytywny wpływ na skórę czy włosy znany jest od lat. Światło podczerwone wykazuje działanie regeneracyjne. W kontakcie z kosmykami pobudza produkcję kerato-protein w ich wnętrzu, co skutkuje widocznym wygładzeniem, wzmocnieniem, a także sprawia, że składniki odżywcze zawarte w kosmetykach lepiej się wchłaniają. Co więcej, ciepło na płytkach prostownicy na podczerwień rozprowadzane jest równomiernie, pozwalając na szybkie wyprostowanie włosów przy użyciu temperatury niższej niż w przypadku tradycyjnego urządzenia.

Prostownice na podczerwień - zalety

Dzięki zastosowaniu w prostownicy innowacyjnej technologii infrared codzienna stylizacja zaczyna mieć znamiona zabiegu pielęgnacyjnego. Wzmożona produkcja kerato-protein sprawi, że nagle obietnice producentów kosmetyków do włosów zaczną się spełniać. Promieniowanie podczerwone pozwala składnikom odżywczym przedostać się przez wszystkie warstwy włosa, wspierając regenerację. Nie musisz obawiać się, że częsty kontakt z wysoką temperaturą negatywnie wpłynie na kondycję Twoich kosmyków. Urządzenia na podczerwień sprawdzą się do układania każdego rodzaju pasm, jednak dedykowane są zwłaszcza posiadaczkom tych cienkich i osłabionych. To najlepszy wybór dla kobiet, które borykają się z problemem łamliwych włosów, a nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez ich wyprostowania. Regularnie stosując prostownicę na podczerwień, po niedługim czasie dostrzeżesz, jak Twoje kosmyki odzyskują witalność i piękny wygląd.

Jaką prostownicę na podczerwień wybrać?

Podczas zakupu prostownicy na podczerwień - tak samo jak w przypadku każdego innego urządzenia - należy dokładnie przeanalizować jej parametry i właściwości, by móc wybrać tę najlepszą dla swoich kosmyków.

Rodzaj płytek

Płytki prostownicy mają bezpośredni kontakt z włosami, dlatego to, z jakiego materiału zostały wykonane jest jedną z najważniejszych kwestii decydujących o wyborze urządzenia. W prostownicach na podczerwień najczęściej stosuje się płytki ceramiczne. Posiadaczkom opornych na stylizację pasm polecane są jednak te tytanowe. Poradzą sobie nawet z grubymi, kręconymi włosami. W dodatku są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia.

Regulacja temperatury

Im większy zakres możliwych do ustawienia temperatur, tym lepiej i bezpieczniej dla włosów. Prostownica na podczerwień Fale Loki Koki Infra Premium Line ma aż 11-stopniową skalę - od 130° C do 230° C z regulacją co 10°C.

Funkcja jonizacji

Pomimo że prostownice na podczerwień są bezpieczne dla kondycji kosmyków, warto zakupić urządzenie z jonizacją. Jony z ładunkiem ujemnym dodatkowo zadbają o kosmyki, sprawiając, że zachowają one swoją naturalną wilgotność i będą odporne na elektryzowanie się.

Dodatkowe właściwości

Urządzenia na podczerwień często wykorzystują nanocząsteczkową technologię antybakteryjną, która usuwa nieprzyjemne zapachy oraz bakterie. Najczęściej stosuje się jony srebra, wykazujące właściwości dezynfekujące.

Prostownica na podczerwień - czy warto?

Jeśli wkrótce czeka Cię zakup nowej prostownicy zdecydowanie opłaca się postawić na tę wykorzystującą technologię infrared. Prostowanie podczerwienią jest jednym z najkorzystniejszych dla zdrowia włosów sposobów ich stylizacji. Pomimo że takie urządzenia są zazwyczaj nieco droższe niż klasyczne prostownice, to jest to cena, którą warto zapłacić za ich jakość oraz bezpieczeństwo kosmyków. Wiele prostownic na podczerwień jest bardzo zaawansowana technologicznie i wykorzystuje mnóstwo dodatkowych funkcji, które pozwalają kompleksowo zadbać o włosy. Szeroki zakres temperatur, funkcja jonizacji, turmalinowa powłoka, antybakteryjne nanocząsteczki srebra - wszystkie te właściwości posiadają dostępne w naszym asortymencie prostownice na podczerwień Fale Loki Koki. W połączeniu z odpowiednimi kosmetykami pozwolą one ujarzmić nawet najbardziej niesforne pasma.

    pixel