Pigmenty

( ilość produktów: 9 )
Przeczytaj więcej o pigmentach do włosów  

Pigmenty do włosów

Chcesz zaakcentować odcień swoich pasm lub nadać im unikalnego, wyrazistego koloru? Sięgnij po pigmenty do włosów! To wyjątkowe produkty w sam raz dla odważnych osób. W naszej ofercie znajdziesz wiele intensywnych kolorów, które pozwolą Ci zaszaleć z fryzurą. Pigmenty do włosów Artego Your Magic występują w aż 8 odcieniach, które możesz stosować solo, w połączeniu dowolnym żelem tonującym z tej samej serii lub z rozcieńczaczem pigmentów Your Magic Bianco. Ich całkowicie wegańska, pozbawiona amoniaku formuła jest bezpieczna dla włosów, nie tylko tonując je, ale także chroniąc ich strukturę i zapewniając zdrowy połysk.

Czym są pigmenty do włosów?

Pigmenty do włosów to profesjonalne kosmetyki, które pozwalają na zmianę refleksu włosów, jak również wzmocnienie lub odświeżenie ich aktualnego odcienia. Staje się on głęboki, a pasma nabierają blasku co sprawia, że wyglądają zdrowo i pięknie. Ze względu na łagodne działanie są one doskonałe dla osób z delikatnymi włosami i wrażliwą skórą głowy, jak również tych, którzy unikają produktów zawierających agresywne substancje chemiczne. Pigmenty do włosów należą do koloryzacji bezpośredniej, co oznacza, że nadany przez nie kolor stopniowo się zmywa. Całkowite wypłukanie barwnika wymaga zazwyczaj kilkunastu myć, natomiast ostatecznie zależy to od konkretnego odcienia. Właściwości te czynią z kosmetyków tego rodzaju doskonałą metodę na odświeżenie koloru pomiędzy farbowaniami. Jeśli masz jasne pasma, wypróbuj pigment do włosów blond.

Jak stosować pigment do włosów?

Nie masz dużego doświadczenia w stosowaniu kosmetyków do koloryzacji? Nie przejmuj się! Pigmenty do włosów to produkty, które aplikuje się niezwykle szybko i łatwo. Najtrudniejszym etapem jest wybór koloru. Różowy pigment do włosów, niebieski, żółty - wachlarz dostępnych odcieni jest szeroki. Ważne, aby przed przystąpieniem do koloryzacji włosy były odpowiednio przygotowane. Najlepiej umyj je dzień wcześniej, tak by były czyste, a jednocześnie niewielka warstwa sebum chroniła skórę głowy przed bezpośrednim kontaktem z pigmentem. Na dłonie załóż rękawiczki, aby produkt ich nie zabarwił. Po takim przygotowaniu możesz przejść do aplikacji. Pigment Artego nałóż bezpośrednio na włosy lub uprzednio zmieszaj je z rozjaśniaczem czy też innym produktem z linii Your Magic. W pierwszym przypadku uzyskasz jaśniejszy, pastelowy odcień, a w drugim będzie on bardziej wielowymiarowy. Pigment pozostaw na włosach na od 5 do 20 minut, a po upływie tego czasu dokładnie spłucz wodą.

Rozcieńczacz pigmentów

Chcesz poeksperymentować z kolorem pasm, ale fioletowy pigment do włosów lub ten w różowym odcieniu wydaje Ci się zbyt odważny? Zmieszaj go więc z rozcieńczaczem pigmentów Artego Your Magic Bianco. Dzięki jego zastosowaniu rezultat będzie bardziej subtelny, a przy tym jednolity. Produkt ten, podobnie jak pigmenty z tej samej linii jest całkowicie wegański. W dodatku w jego składzie znajduje się do 99% substancji naturalnych. Próżno szukać tam natomiast amoniaku, rezorcyny czy PPD. Rozcieńczacz możesz stosować w połączeniu z dowolnym odcieniem żeli tonujących i pigmentów Your Magic, by uzyskać modny, pastelowy kolor włosów. Świetnie działa on także aplikowany samodzielnie. Nie barwi on wtedy włosów, jednak nawilża je i rozświetla.

Pigment gotowy do włosów a farba - różnice

Cel stosowania farb i pigmentów jest inny - zmiana koloru włosów w pierwszym przypadku i tonowanie refleksów w drugim. Produkty z tych kategorii różnią się w kluczowych aspektach, jeśli chodzi o skład i działanie. Pigmenty do włosów stosuje się głównie do tymczasowej metamorfozy, odświeżenia odcienia włosów lub jego zintensyfikowania. Na przykład czerwony pigment do włosów świetnie podkreśla wszelkie miedziane tony. Działają one powierzchownie, nie wnikając do wnętrza włosa, a jedynie osadzając się na jego zewnętrznej warstwie. Farby są bardziej inwazyjne. Otwierają łuski włosów, co umożliwia barwnikom wniknięcie głęboko w ich struktury, a tym samym permanentną zmianę koloru. Rezultat działania farb jest zatem trwały, ale jednocześnie może być bardziej obciążający dla włosów, zwłaszcza tych uwrażliwionych. Zawierają one bowiem silne składniki chemiczne, niezbędne w przypadku trwałej koloryzacji.

Dla kogo są pigmenty do włosów?

Pigmenty do włosów sprawdzą się przede wszystkim u osób lubiących eksperymentować fryzurą, które nie chcą jednak angażować się w trwałe zmiany. Jednocześnie są to produkty o wszechstronnym zastosowaniu. Aplikując zielony pigment do włosów bezpośrednio na pasma uzyskasz intensywną butelkową zieleń, jednak aplikacje na włosy z miedzianymi refleksami  skutecznie zneutralizuje ich odcień. Natomiast niebieski pigment do włosów świetnie łączy się ciemnymi tonerami Your Magic, tworząc chłodne odcienie z metalicznym połyskiem. Zatem jeśli lubisz bawić się swoim wizerunkiem lub po prostu chcesz, aby kolor Twoich włosów był zawsze intensywny i lśniący, a jednocześnie dbasz o przejrzyste, bezpieczne dla włosów składy, to pigmenty do włosów są właśnie dla Ciebie.

      pixel