Suszarki do włosów

( ilość produktów: 49 )
Poradnik: Czym się kierować przy wyborze suszarki?  

Suszarki do włosów

Większość z nas - zwłaszcza posiadaczki długich, schnących godzinami kosmyków - nie wyobraża sobie, żeby w ich łazience zabrakło suszarki do włosów. To urządzenie pozwoli Ci również nadać fryzurze objętości i kształtu. Wyciągając włosy na szczotce, sprawnie je wyprostujesz, a korzystając z dyfuzora, uzyskasz piękne fale. I to wszystko bez niszczenia pasm, dzięki funkcji jonizacji obecnej w większości nowoczesnych urządzeń tego typu. W sklepie internetowym Loki Koki znajdziesz szeroki wybór suszarek do włosów, dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie, a także jak je konserwować i przechowywać.

Jaka suszarka do włosów jest najlepsza?

W zależności od rodzaju kosmyków każdy będzie miał inne oczekiwania wobec urządzeń do ich stylizacji. Jednym będzie zależało przede wszystkim na sprawnym i szybkim wysuszeniu, dla innych kluczową kwestią okaże się brak negatywnego wpływu na kondycję pasm. Fanki loków będą chciały podkreślić ich skręt, podcza gdy niektóre panie dążą do prostej, gładkiej tafli. Najlepsza suszarka do włosów to taka, która pozwoli Ci osiągnąć każdy z tych efektów. Profesjonalne suszarki do włosów z najwyższej półki zostaw dla fryzjerów, którzy w swoich salonach korzystają z nich przez kilka godzin praktycznie bez przerwy. Do domowego użytku postaw na suszarkę o średniej mocy, która będzie lekka, poręczna oraz wyposażona w kilka przydatnych funkcji, takich jak regulacja temperatury, czy jonizacja.

Idealna suszarka do włosów - specyfikacja techniczna

Na co w takim razie zwrócić uwagę, by wybrać urządzenie dobrej jakości, ale nie przepłacić? Istotnych jest kilka czynników:

Moc

Na rynku dostępne są suszarki o mocy od 1000 W do 2300 W. Im wyższa wartość, tym szybciej zdołasz wysuszyć włosy. Warto jak najkrócej wystawiać pasma na działanie gorącego powietrza, ponieważ może je niszczyć. Dlatego zawsze dobieraj moc odpowiednio do rodzaju kosmyków. Do włosów krótkich wystarczy taka w przedziale 1000-1400 W. Długie pasma szybko wysuszysz tylko urządzeniem o mocy co najmniej 1600 W. Jeśli w dodatku są grube, konieczne może okazać się użycie suszarki o mocy 2000 W.

Temperatura

Skoro wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na stan włosów, niezwykle istotna jest możliwość jej regulacji. Zakres ten waha się od 2 do 4 poziomów. Dostępna w asortymencie Loki Koki suszarka do włosów BaByliss PRO posiada 3-stopniową regulację temperatury oraz prędkości nadmuchu, a także przycisk chłodnego nawiewu, tzw. cool shot. Warto użyć go w końcowym etapie suszenia dla efektu gładkich włosów.

Jak działa suszarka do włosów?

Pewnie wielokrotnie zastanawiałaś się, co sprawia, że suszarka jest w stanie ekspresowo wysuszyć całkowicie mokre włosy. Przyczynia się do tego wytwarzany przez urządzenie gorący strumień powietrza. Jego prędkość i temperatura przyspieszają odparowywanie wody z kosmyków. Za generowanie ciepłego powietrza odpowiedzialne są elementy grzewcze oraz wentylator. Dawniej jako element grzewczy wykorzystywano metalowy drut, jednak istniało ryzyko zaplątania się go we włosy, zwłaszcza w przypadku długich pasm. Współczesne suszarki do włosów są już dużo bezpieczniejsze, a metal zastąpiony został ceramicznymi grzałkami. Innym elementem chroniącym kosmyki przed spaleniem jest termostat. Jego zadaniem jest wyłączenie urządzenia, gdy poziom nagrzania stanie się zbyt wysoki.

Suszarki do zadań specjalnych

Na rynku dostępne są różne rodzaje suszarek, które pozwolą Ci jeszcze lepiej zadbać o włosy. Jeśli zależy Ci na osiągnięciu efektu jak zaraz po wyjściu od fryzjera, na pewno zainteresują Cię:

Suszarki do włosów z jonizacją

Funkcja jonizacji pozwoli pożegnać się z efektem naelektryzowanych, spuszonych włosów. Neutralizuje ona dodatnie ładunki elektryczne generowane przez nadmuch suszarki, przeciwdziałając rozchylaniu się łusek, a w rezultacie wygładzając pasma. W naszej ofercie znajdziesz tego rodzaju suszarkę firmy Valera o mocy 1600 W.

Szczotko suszarka do włosów

Łączy ona właściwości suszarki i okrągłej szczotki, dlatego doskonale nadaje się do stylizowania fryzury. Można używać jej zarówno na mokrych jak i suchych pasmach. Wypróbuj szczotko suszarkę Hot Tools Black Gold Volumiser z jonizacją. Pokryta jest ona tytanową powłoką Friction Free, równomiernie dystrybuującą ciepło, co zapobiega spaleniu włosów.

Suszarka do włosów z dyfuzorem

To idealna suszarka do włosów kręconych. Specjalna nakładka o gładkiej podstawie i charakterystycznych kolcach pomaga zdefiniować ich skręt. Firma Valera wypuściła na rynek model Excel 2000 Zoom z regulowaną długością kolców dyfuzora.

Jak wyczyścić suszarkę do włosów?

Wiele osób nie wie, że suszarkę należy czyścić. Wydawać by się mogło, że nie jest to wymagane oraz mogłoby okazać się niebezpieczne. Nic bardziej mylnego! W tylnej części urządzenia znajduje się filtr, w którym gromadzi się kurz, włosy oraz inne zanieczyszczenia. Jak zatem się tego wszystkiego pozbyć? Po pierwsze upewnij się, że suszarka jest odłączona od prądu. Następnie ściągnij filtr i dokładnie wyczyścić go przy pomocy małej szczoteczki, która wejdzie we wszystkie zakamarki. Możesz użyć samej wody lub odrobiny szamponu do włosów. Dokładnie osusz kratkę i dopiero wtedy ponownie zamontuj ją w urządzeniu. Rób to regularnie - nagromadzone zanieczyszczenia mogą zapychać otwory wentylacyjne i prowadzić do przegrzania się suszarki.

Jak przechowywać suszarkę do włosów?

Na przechowywanie suszarki, lokówkiprostownicy czy innych urządzeń warto przeznaczyć całą osobną szufladę lub półkę w szafie. Dzięki temu nie ulegną one zamoczeniu lub zabrudzeniu przez kosmetyki czy inne środki, które trzymasz w łazience. Jeśli jednak nie masz aż tyle miejsca, postaw na któryś z poniższych trików:

  • powieś ją na drzwiczkach - na wewnętrznej stronie drzwi szafki łazienkowej umieść haczyki. Większość urządzeń posiada uchwyt, na którym bezpiecznie je powiesisz.
  • schowaj do pudełka - na rynku dostępne są specjalne futerały na suszarki. Równie dobrze sprawdzi się jednak wersja budżetowa w postaci zwykłego plastikowego pudełka. Jeśli podzielisz je na przegródki, unikniesz plątanie się ze sobą kabli poszczególnych urządzeń.

Ważne, żeby trzymać suszarkę w suchym i szczelnym miejscu. Unosząca się w łazience wilgoć może niekorzystnie wpłynąć na jej działanie.

  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
pixel