Grzebienie do pasemek
Grzebień do pasemek
Zastanawiasz się nad zmianą fryzury w domowym zaciszu? Masz już wybrany idealny kolor farby, który nada kosmykom trójwymiarowości, ale zastanawiasz się, jakie akcesoria będą Ci potrzebne, by precyzyjnie przeprowadzić koloryzację? Jednym z absolutnie niezbędnych jest grzebień do pasemek. To, co odróżnia go od grzebieni innego rodzaju to długi szpikulec w dolnej części narzędzia. Taka budowa pozwala wydzielić niezwykle cienkie pasma włosów, a także wyznaczyć równy przedziałek. Jeśli zdecydujesz się na zakup profesjonalnego dobrze wyprofilowanego grzebienia, będziesz mogła samodzielnie osiągnąć efekt jak z salonu.
Co charakteryzuje grzebień do robienia pasemek?
Rolą grzebieni do pasemek jest wydzielanie niewielkich sekcji włosów, które mają zostać zafarbowane. Im cieńsze pasma wyodrębnisz, tym subtelniejszy i bardziej naturalny efekt będzie możliwy do uzyskania, na przykład sombre czy naturalne refleksy. Pomocny w tym jest nie tylko długi szpikulec u podstawy grzebienia, ale także jego pierwszy, często nieco krótszy od pozostałych ząbek. Niektóre narzędzia tego rodzaju posiadają na grzbiecie podziałkę w formie dziurek, pozwalającą łatwiej oszacować odległości oraz szerokość pasemek. Grzebienie te charakteryzują się także niezwykle cienkimi, delikatnymi ząbkami, przypominającymi wyglądem igiełki. Nie pozwalają one na dokładne rozczesanie gęstych włosów, ale świetnie separują kosmyki przygotowane do pokrycia farbą.
Grzebień do pasemek z widełkami
W asortymencie sklepu internetowej Loki Koki obok klasycznych grzebieni zakończonych szpikulcem dostępne są także grzebienie do pasemek z widełkami u podstawy. Pozwalają one podnieść i podtrzymać pasemko, co jest przydatne zwłaszcza podczas cięcia, na przykład pasm, a także tapirowania. Za ich pomocą sprawnie wyodrębnisz pasma włosów, a także ocenisz odległości pomiędzy nimi. Nie zawsze widełki te są metalowe jak klasyczny szpikulec. Często wykonuje się je z tego samego materiału jak korpus grzebienia. Ząbki takich widełek są delikatnie zaokrąglone, tak by nie drapać skóry głowy i nie powodować podrażnień.
Jaki grzebień do pasemek wybrać?
Pamiętaj, aby wybierać grzebienie do pasemek wykonane z wytrzymałych materiałów. Doskonałym wyborem jest włókno węglowe, z którego zrobione są na przykład grzebienie firmy Olivia Garden. Tworzywo to jest odporne na działanie składników chemicznych zawartych w produktach do stylizacji czy koloryzacji oraz temperaturę o wysokości nawet 230°C. Jednocześnie sprawia, że narzędzie jest niezwykle lekkie, sztywne i niełamliwe, a zastosowanie technologii antystatycznej chroni włosy przed elektryzowaniem się. Jeśli chcesz uzyskać efekt porównywalny do tego z profesjonalnych salonów, wybieraj akcesoria renomowanych marek fryzjerskich, takich jak wspomniana wcześniej Olivia Garden, Termix czy Mila Technic. Wybierając wysokiej jakości grzebień do pasemek, będziesz miała pewność, że posłuży Ci on przez długie lata.
Grzebień do pasemek - jak używać?
Przed przystąpieniem do wydzielania pasemek należy dobrze rozczesać kosmyki oraz wyznaczyć przedziałek. Jak to zrobić? Delikatnie przyłóż końcówkę szpikulca w miejscu, w którym ma rozpoczynać się Twój przedziałek. Może to być na samym środku czoła, jak również po jego prawej lub lewej stronie. Spokojnym, ale pewnym ruchem przesuń szpikulcem wzdłuż skalpu, rozdzielając włosy na dwie części. Jeśli linia przedziałka nie będzie idealnie równa, powtórz czynność. Następnie podziel włosy na warstwy i górne z nich podepnij na czubku głowy. Z dolnej części włosów wyodrębnij niewielką sekcję, pomagając sobie przednim zębem grzebienia. Pasmo przerzedź za pomocą szpikulca, tak by pozostało Ci cieniutkie pasemko idealne do farbowania lub tapirowania.
Tapirowanie grzebieniem do pasemek
Grzebienie do pasemek ze względu na swoje cienkie, gęsto rozmieszczone ząbki doskonale nadają się do tapirowania włosów. Szpikulec lub widełki pozwalają precyzyjnie wydzielić pasma, które mają zostać wymodelowane. Najlepiej, żeby miały one około 2-3 centymetry szerokości. Chwyć pewnie grzebień i zacznij tapirować kosmyki u nasady, trzymając pasmo prostopadle do skóry głowy. Powtórz czynność w pracy z kolejnymi sekcjami. Tapirowanie zazwyczaj zaczynamy od górnej części włosów, stopniowo kierując grzebień ku dołowi. Jeśli chcesz uzyskać efekt rodem ze starych teledysków, natapiruj całe włosy. Aby dodać objętości i ożywić fryzurze lub uzyskać uniesienie idealne do koka, lub kucyka skup się tylko na pasmach na samym czubku. Pamiętaj, żeby tapirować włosy wyłącznie u ich nasady. Stylizacji podlegają zatem części pasm przy skórze głowy, w okolicach potylicy, nad linią czoła, czasami także skronie. Po zakończeniu pracy wygładź kosmyki, przeczesując je delikatnie grzebieniem. Najlepiej tapirować włosy jeden lub dwa dni po myciu, gdyż na świeżo umytych pasmach efekt może nie być zbyt trwały.