Suszarki z dyfuzorem

( ilość produktów: 14 )
Poradnik: Czym się kierować przy wyborze suszarki z dyfuzorem?  

Suszarka z dyfuzorem

Suszenie i modelowanie kręconych kosmyków jednym urządzeniem - czy to możliwe? Oczywiście! Wysokiej klasy suszarka z dyfuzorem pozwoli Ci nadać fryzurze objętości i kształtu, podkreślając skręt loków. W połączeniu z dobrej jakości produktem do stylizacji umożliwi wyczarowanie fryzury niczym z profesjonalnego salonu fryzjerskiego. To także świetne narzędzie do podtrzymywania efektu trwałej ondulacji. Zależnie od rodzaju nakładki oraz typu i naturalnych skłonności kosmyków można uzyskać efekt romantycznych fal lub ciaśniej skręconych, ale wciąż naturalnie wyglądających loków. W ofercie naszego sklepu internetowego Loki Koki znajdziecie suszarki z dyfuzorami o różnych rozmiarach i parametrach.

Do czego służy dyfuzor w suszarce?

Dyfuzor to specjalnie zaprojektowana nakładka o okrągłej podstawie, na której umieszczone są łagodnie zakończone kolce. Zakłada się go na końcówkę suszarki, tak by generowane przez urządzenie powietrze przedostawało się przez umieszczone w podstawie dyfuzora otwory, susząc kosmyki. Jednocześnie niewielkie pasma zostają nawinięte na wypustki, co pozwala nadać im pożądany kształt. W zależności od producenta i modelu suszarki dyfuzory nieco się pomiędzy sobą różnią, jednak najogólniej dzielimy je na dwa rodzaje, a o tym podziale decyduje długość kolców. Te krótsze polubią zwłaszcza posiadaczki fal i loków, gdyż pozwolą im na podkreślenie skrętu i kształtu kosmyków. Końcówki z dłuższymi wypustkami doskonale sprawdzają się do nadania fryzurze objętości, dlatego z powodzeniem mogą stosować je także panie posiadające proste włosy, chcące odbić je od nasady. 

Suszarka do włosów z dyfuzorem - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Decydując się na zakup suszarki z dyfuzorem, należy zwrócić uwagę nie tylko na długość wypustek, ale także kilka innych parametrów. Należą do nich:

- moc - tak jak w przypadku zwykłych suszarek, również te z dyfuzorem mogą mieć moc nawet powyżej 2500 W. Są one przeznaczone przede wszystkim do pracy w salonach fryzjerskich. Do użytku domowego sprawdzą się już takie o mocy ok. 1800 W lub 2000 W, jeśli Twoje włosy są bardzo gęste.

- regulacja temperatury - dyfuzor należy przykładać dość blisko skóry głowy, co naraża włosy i skórę głowy na bezpośredni kontakt z ciepłym powietrzem. Dlatego ważna jest możliwość regulacji temperatury. Zbyt wysoka, zwłaszcza stosowana przez długi czas może zniszczyć i przesuszyć kosmyki.

- regulacja nawiewu - oprócz zmiany temperatury nawiewu konieczna jest także możliwość regulowania jego mocy. Najczęściej są to 3 lub 4 poziomy, z których najwyższe pozwalają wysuszyć włosy znacznie szybciej. Niekiedy jednak konieczne jest użycie delikatniejszego nadmuchu, który ogranicza puszenie się kosmyków.

Najlepsza suszarka z dyfuzorem i jonizacją

Wybierając suszarkę do włosów, warto postawić na taką, która została wyposażona w funkcje jonizacji i zimnego nawiewu. Są one niezbędne do zachowania zdrowia i pięknego wyglądu kosmyków. Na skutek wydzielanego przez nadmuch urządzenia ciepła wzrasta liczba jonów dodatnich, będących przyczyną elektryzowania się pasm. W rezultacie są one spuszone i nieposłuszne. Trudno się je stylizuje, mogą także nieprzyjemnie kleić się do twarzy czy ubrań. Jonizacja zapobiega tego typu zjawiskom. Funkcja ta odpowiada za generowanie ujemnych ładunków elektrycznych, ograniczając elektryzowanie się kosmyków, poskramiając je, a także domykając ich łuski. Sprawia to, że w efekcie pasma stają się lśniące, zdrowe i doskonale się prezentują. Drugą z wymienionych opcji, czyli zimny nawiew posiada niemal każda suszarka średniej i wysokiej klasy. Przydaje się on w końcowym etapie suszenia. Podobnie jak jonizacja pozwala on domknąć łuski włosowe i wygładzić pasma.

Suszarki do włosów z dyfuzorem - sposób użycia

Sposób suszenia włosów przy pomocy dyfuzora różni się nieco od używania tradycyjnego urządzenia. Aby osiągnąć oczekiwany rezultat oraz ułatwić sobie korzystanie z suszarki warto stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim precyzyjnie, ale delikatnie rozczesz włosy po umyciu palcami lub grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach. Dzięki temu pasma zostaną równomiernie nawinięte na wypustki dyfuzora. Następnie zaaplikuj na nie kosmetyk do stylizacji, wcześniej dokładnie osączając z nich nadmiar wody. Jeśli wybrany przez Ciebie produkt nie wykazuje właściwości termoochronnych, nie zapomnij dodatkowo zabezpieczyć kosmyków. Zanim włączysz suszarkę, nawijaj pojedyncze pasma na wypustki i lekko dociskaj dyfuzor do skóry głowy podczas suszenia. Ustaw nawiew na średnią moc i niezbyt wysoką temperaturę. Jeśli masz delikatne lub zniszczone kosmyki powietrze tym bardziej powinno być chłodne. Na zakończenie suszenia przełącz nadmuch na najniższą temperaturę, by domknąć łuski włosowe. Jako ostatni etap modelowania możesz delikatnie przeczesać włosy palcami, uzyskując bardziej naturalny efekt.

    pixel