Guma do stylizacji włosów

( ilość produktów: 5 )
Poradnik: Jak stylizować włosy z wykorzystaniem gumy?  
Źródło: Maria Morri, flickr.com
Źródło: Maria Morri, flickr.com

Guma do włosów nadaje się do stylizacji fryzur krótkich i półdługich. Zapewnia mocne utrwalenie, połysk oraz naturalny wygląd.

Na suche włosy nakładamy bardzo niewielką ilość gumy, która silnie utrwali kosmyki na kilka godzin. Niewielką ilość produktu rozprowadzamy w palcach, następnie wywijamy i układamy pojedyncze pasma. Guma nadaje się do tego, by podkreślić pojedyncze pasma włosów krótkich: zrobić pazurki, strączki czy kolce. W przypadku włosów półdługich nada się do podkreślenia faktury włosów cieniowanych – w tym celu zaznaczaj pojedyncze pasma na końcach, ewentualnie na długościach.

Zbyt duża ilość gumy do włosów sprawi, że pasma będą wyglądać na przyklapnięte. Dlatego do zrobienia fryzury używaj tylko niewielkiej ilości gumy – jeśli uznasz, że jest jej za mało, zawsze możesz jeszcze trochę dodać. Nigdy nie nakładaj gumy bezpośrednio przy skalpie – jeśli masz krótkie włosy, nakładaj je tylko na końcówki kosmyków. Guma nałożona u nasady sprawi, że włosy będą wyglądać jak przetłuszczone.

    pixel