Rozjaśniacze do włosów

( ilość produktów: 34 )
Poradnik: Jak wybrać odpowiedni rozjaśniacz do włosów?  

Rozjaśniacz do włosów

Przeprowadzanie zabiegów fryzjerskich w domowym zaciszu staje się coraz bardziej popularne. Nowoczesne formuły kosmetyków, wzbogacone o składniki odżywcze pozwalają nie tylko na bezpieczną zmianę uczesania, ale również koloru. Niemalże każdy dostępny obecnie na rynku rozjaśniacz do włosów nie tylko przyczynia się do wypłukiwania pigmentu z kosmyków, ale też pielęgnuje je i zabezpiecza przed przesuszeniem. Dlatego jeśli naszła Cię chęć na metamorfozę, a nie chcesz czekać na wizytę w salonie fryzjerskim, możesz z powodzeniem rozjaśnić włosy samodzielnie. Wystarczy, że zaopatrzysz się w wysokiej jakości produkt z asortymentu sklepu internetowego Loki Koki.

Czy rozjaśnianie włosów w domu jest bezpieczne?

Rozjaśnianie włosów to jeden z najbardziej wymagających zabiegów fryzjerskich. Nieodpowiednio przeprowadzony może zakończyć się efektem odmiennym od zamierzonego, a nawet uszkodzić strukturę włosa. Nie oznacza to jednak, że nie można pokusić się na wykonanie go w domu. Ważne, aby wcześniej odpowiednio się przygotować. Podstawowym krokiem jest określenie kondycji pasm. Kosmetyki rozjaśniające, nawet te z najwyższej półki, działają dość inwazyjnie, rozchylając łuski, by wypłukać pigment. Jeśli Twoje kosmyki są zniszczone i łamliwe lepiej wstrzymaj się z tego rodzaju zabiegami na rzecz kuracji odżywiającej. Kolejną kwestią jest wybór wysokiej jakości produktu. Profesjonalny rozjaśniacz do włosów pozwoli osiągnąć piękny, równomierny efekt bez żółtych pasm. Przestrzeganie zaleceń producenta uchroni Cię przed ewentualnymi zniszczeniami.

Rozjaśniacze do włosów - rodzaje

Produkty do rozjaśniania występują w różnych formach i konsystencjach. Krem i proszek wymagają zmieszania z substancją utleniającą. Najczęściej spotykana jest w 4 stężeniach - 3%, 6%, 9% i 12%. Jej moc decyduje o końcowym efekcie rozjaśniania. Na rynku dostępne są:

Rozjaśniacz w kremie

Tego rodzaje formuły doskonale łączą się z utleniaczem, nie tworząc grudek. Bez problemu równomiernie rozprowadzisz je na powierzchni pasm, nie ryzykując zabrudzenia wszystkiego wokół. Większość z nich, jak na przykład Montibello Platiblanc Advanced umożliwiają rozjaśnienie aż do 9 tonów.

Rozjaśniacz w proszku

Ma nieco słabsze działanie niż ten kremowy. W asortymencie sklepu internetowego Loki Koki dostępne są proszki rozjaśniające włosy do 7 tonówRozjaśniacz Mila Plex 7 to ultranowoczesna formuła zawierająca kwas maleinowy, chroniący pasma podczas zabiegu.

Rozjaśniacz w formie farby

To jeden z najczęściej wybieranych przez użytkowników domowych rodzajów rozjaśniaczy. Jest łatwo dostępny i nie wymaga dokupowania aktywatora. Dobry rozjaśniacz do włosów tego rodzaju pozwoli na rozjaśnienie od 3 do 5 tonów.

Rozjaśniacz w sprayu

Charakteryzuje się delikatnym, nieinwazyjnym działaniem. Wystarczy spryskać nim włosy z odległości około 30 centymetrów i gotowe! To częsty wybór wśród fanów sombre.

Jak samodzielnie rozjaśnić włosy?

Przed rozpoczęciem rozjaśniania ubierz się w stary T-shirt lub osłoń ramiona ręcznikiem, by uniknąć zabrudzenia odzieży. Oprócz niezbędnych kosmetyków przygotuj sobie również grzebień oraz spinki do wydzielania i podpinania pojedynczych pasm. Rozjaśniacz najczęściej nakłada się na suche włosy, jednak przed przystąpieniem do zabiegu zweryfikuj to z ulotką dołączoną do opakowania. Dokładnie wyczesz kosmyki, by pozbyć się z nich resztek produktów do stylizacji oraz zanieczyszczeń. Następnie podziel je na sekcje, które kolejno pokrywaj równymi porcjami produktu. Nigdy nie przetrzymuj rozjaśniacza dłużej, niż jest to zalecane przez producenta! Po upływie rekomendowanego czasu dokładnie umyj włosy i nałóż na nie odżywkę lub maskę nawilżającą, by domknąć łuski.

Jakie są techniki rozjaśniania włosów?

Rozjaśnianie często stanowi pierwszy etap koloryzacji, by wypłukać z włosów dotychczasowy pigment. Taka baza sprawia, że nowy kolor będzie intensywniejszy, a farba równomiernie pokryje pasma. Czasami na dekoloryzację decydują się blondynki, które chcą powrócić do swojego naturalnego koloru włosów. Rozjaśniacze świetnie sprawdzają się też do stylizacji typu sombre, baleyage lub pasemek. Pozwalają zmienić odcień wybranych partii włosów, które pokryte następnie farbą lub tonerem nadają fryzurze trójwymiarowości.

Czy da się rozjaśnić ciemne włosy w domu?

To oczywiste, że najłatwiej rozjaśnia się blondy. W przypadku ciemnych włosów taki zabieg jest dużo trudniejszy do wykonania, co nie oznacza, że niemożliwy. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż jest to wieloetapowy proces. Nawet najlepszy rozjaśniacz do włosów nie uczyni z brunetki blondynki w jeden dzień. Czarna farba ma w sobie wiele ciepłych, wręcz czerwonych pigmentów, dlatego po pierwszych zabiegach należy przygotować się na możliwe pojawienie się rudości. Jednak cierpliwa dekoloryzacja ciemnych włosów przeprowadzona przy użyciu wysokiej jakości produktów może przynieść naprawdę olśniewające efekty.

  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
pixel