Prostownice z jonizacją

( ilość produktów: 14 )
Dowiedz się więcej o prostownicach z jonizacją  

Prostownica z jonizacją

Prostowanie jest jednym z najbardziej obciążających włosy zabiegiem stylizacyjnych. Wysoka temperatura oraz wielokrotne przeciąganie pasm ciasno zaciśniętymi płytkami znacznie je osłabiają. Jeśli jednak idealnie proste włosy są nieodzownym elementem Twojego wizerunku, to prostownica z jonizacją powinna stać się Twoim najlepszym przyjacielem. Pod wpływem ciepła łuski włosów odchylają się, co sprawia, że całe nawilżenie z nich odparowuje. Funkcja jonizacji pozwoli wygładzić powłokę kosmyków, zatrzymując wodę w ich wnętrzu. Sprawia to, że pasma pozostają lśniące, zadbane i zdrowe.

Najlepsza prostownica do włosów z jonizacją

Jeśli zależy Ci na zdrowiu Twoich włosów, to koniecznie musisz zaopatrzyć się w wysokiej klasy prostownicę z jonizacją. Funkcja ta zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się pasm. Domykając łuski, zatrzymuje nawilżenie wewnątrz włosów oraz sprawia, że są one gładkie i niesamowicie przyjemne w dotyku. Jak działa jonizacja? Pod wpływem wysokiej temperatury na powierzchni kosmyków powstają dodatnie ładunki elektryczne, co powoduje, że włosy zaczynają się elektryzować i stają się trudne do ujarzmienia. Funkcja jonizacji wytwarza jony naładowane ujemnie, które wykazują działanie neutralizujące. Domykają one otwarte łuski włosów, wygładzając je i czyniąc podatnymi na stylizację. W asortymencie sklepu internetowego Loki Koki znajdziesz doskonałej jakości urządzenia producentów cenionych w branży fryzjerskiej. Z ich pomocą codzienna stylizacja włosów stanie się bezpieczna, prosta i szybka.

Na co zwrócić uwagę kupując prostownicę?

Aby prostownica umożliwiała skuteczne i bezpieczne dla zdrowia włosów modelowanie należy zwrócić uwagę na kilka właściwości, które - oprócz jonizacji - mają ogromny wpływ na efekt stylizacji.

Rodzaj powłok

Płytki urządzenia mogą być pokryte powłokami: ceramiczną, turmalinową lub tytanową. Ta pierwsza stanowi najbardziej popularną, a przy okazji budżetową opcję, ale jednocześnie najmniej korzystnie wpływa na kondycję włosów. Tytan i turmalin są dużo lepszym wyborem. Chronią one włosy, a także przyspieszają stylizację. Na rynku dostępne są także stanowiące kompromis urządzenia wykorzystujące kompozyty tych materiałów - z płytkami ceramiczno-tytanowymi, ceramiczno-turmalinowymi, a nawet ceramiczno-diamentowymi.

Regulacja temperatury

Stopień nagrzania prostownicy za każdym razem należy dopasować do rodzaju i stanu włosów. By wyprostować grube włosy, konieczne jest zastosowanie dosyć wysokiej temperatury. Te cienkie i osłabione wymagają natomiast wyjątkowo delikatnego traktowania.

Dodatkowe funkcje

Wybierając prostownicę, należy zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo i komfort jej użytkowania. Warto postawić na model wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania się. Dodatkowym udogodnieniem będzie natomiast obrotowy kabel, umożliwiający swobodne manewrowanie urządzeniem bez ryzyka poparzenia czy uszkodzenia przewodu.

Płytki tytanowe czy turmalinowe - które wybrać?

Płytki ceramiczne nagrzewają się szybko, jednak nie są najlepszym wyborem, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich włosów. Do wyboru pozostają zatem dwa inne materiały - tytan i turmalin. Który z nich będzie lepszy?

Prostownica tytanowa z jonizacją

Płytki wykonane z tytanu są wyjątkowo trwałe. Pierwiastek ten charakteryzuje się bowiem lekkością i dużą wytrzymałością mechaniczną. Jest odporny na korozję, a oprócz tego równomiernie się nagrzewa i doskonale utrzymuje ciepło. Prostownice tytanowe polecane są zwłaszcza posiadaczkom kręconych, opornych na stylizację włosów.

Prostownica turmalinowa z jonizacją

Turmaliny są to minerały, które pod wpływem ciepła uwalniają jony ujemne. Te wnikają do wnętrza kosmyków, chroniąc je przed uszkodzeniami, zapobiegając ich puszeniu i elektryzowaniu się. W połączeniu z jonizacją dają efekt idealnie gładkich, lśniących włosów.

Prostownica z jonizacją i podczerwienią

Regenerujące i relaksujące właściwości światła podczerwonego są doskonale znane. Jego zastosowanie w urządzeniach do stylizacji ma zatem niezwykle pozytywny wpływ na kondycję włosów. Prostownice z podczerwienią pobudzają produkcję keto-protein we włosach, co skutkuje ich wzmocnieniem i wygładzeniem. W takich urządzeniach ciepło na płytkach rozprowadzane jest niezwykle równomiernie, pozwalając wyprostować włosy szybciej i przy zastosowaniu niższej temperatury. W naszym sklepie internetowym kupisz prostownicę z jonizacją i podczerwienią Prostownica z podczerwienią N°103 Fale Loki Koki z ruchomymi turmalinowymi płytkami, które doskonale dostosowują się do grubości pasma włosów. Pozwoli Ci ona wyczarować idealnie gładką, pełną blasku fryzurę. To doskonały wybór dla osób, które mają włosy wymagające, osłabione i suche. Podczerwień odbudowuje kosmyki i zapewnia im nawilżenie, a jonizacja sprawia, że stają się zdrowsze, bardziej błyszczące i jedwabiście gładkie.

    pixel