Maski do włosów

( ilość produktów: 184 )
Poradnik: Jak często i kiedy warto stosować maskę do włosów?  

Maska do włosów - niezbędny produkt świadomej pielęgnacji

Świadoma pielęgnacja to klucz do zdrowej i zjawiskowo pięknej fryzury. W tej pielęgnacji ogromną rolę odgrywa dobrze dobrana i prawidłowo stosowana maska do włosów. W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne maseczki do włosów precyzyjnie dostosowane do potrzeb kosmyków zniszczonych, farbowanych czy osłabionych. Z ich pomocą możesz zregenerować swoją fryzurę tak samo efektownie, jak w najlepszym salonie fryzjerskim. 

Czym różnią się maseczki do włosów od odżywek?

Istnieje kilka zasadniczych różnic pomiędzy maseczkami do włosów a odżywkami. Po pierwsze, maska na włosy jest kosmetykiem silniej skoncentrowanym, gęstszym, nasyconym składnikami aktywnymi. Stosujemy ją rzadziej niż odżywkę, ponieważ jej działanie jest dużo intensywniejsze. Maseczki do włosów są nakierowane na konkretny cel. Nie tylko ułatwiają rozczesywanie i zabezpieczają kosmyki, ale również intensywnie nawilżają, odżywiają czy regenerują. Maska do włosów blond może nawet tonować rozjaśniane, farbowane pasma, eliminując niechciane refleksy. 

Jak używać maski do włosów?

Maseczka na włosy powinna być stosowana po ich dokładnym oczyszczeniu. Należy aplikować ją zatem na dobrze umyte i odsączone z nadmiaru wody kosmyki. Maski nakładamy zawsze od góry ku końcówkom. Z reguły unikamy przy tym aplikowania preparatu na skalp - wyjątkiem będą te kosmetyki, których zadaniem jest jego nawilżenie czy odżywienie. W pozostałych przypadkach maska na włosy powinna zostać nałożona na kosmyki na wysokości od poziomu ucha aż po same końce. Warto pamiętać przy tym, aby nie wcierać jej w pasma, lecz wmasowywać ją delikatnymi ruchami. Im dokładniej zaaplikujemy kosmetyk, tym skuteczniejsze będzie jego działanie. 

Maski do pielęgnacji można stosować do każdego typu włosów (proste, kręcone, farbowane itd.)
Maski do pielęgnacji można stosować do każdego typu włosów (proste, kręcone, farbowane itd.)
Źródło: Josef Seibel, flickr.com

Jak stosować maseczki do włosów?

Wiele osób zastanawia się, jak stosować maski do włosów, aby cieszyć się najlepszymi efektami. Istotna jest zatem regularność oraz przestrzeganie zaleceń producenta. Chodzi przede wszystkim o to, jak długo kosmetyk powinien mieć kontakt z włosami, aby jego składniki aktywne zdążyły dobrze wchłonąć się w strukturę włosa. Stosowanie maseczki do włosów dłużej niż przez pół godziny jest zazwyczaj pozbawione sensu, bowiem po tym czasie włos nie absorbuje już substancji odżywczych. 

Czy maskę do włosów się spłukuje?

Ze względu na swoje intensywne działanie maska na włosy jest najczęściej produktem wymagającym spłukiwania. Istnieją oczywiście kosmetyki w lżejszej formie, jednak zdecydowana większość maseczek na włosy nakładana jest po ich umyciu na czas od kilku do kilkunastu minut. Później pasma należy dokładnie spłukać letnią wodą. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest zatem oczyszczenie włosów i skóry głowy na początku kąpieli, a następnie zaaplikowanie maseczki na włosy i przystąpienie do kolejnych czynności. W międzyczasie kosmetyk będzie wchłaniał się w ich strukturę, w maksymalnym stopniu wykorzystując swój dobroczynny skład. 

Jak często używać maski do włosów?

Maseczka na włosy nie powinna być stosowana częściej niż 1 - 2 razy w tygodniu. Wynika to przede wszystkim z jej intensywnego działania. Do codziennego stosowania należy wybierać lekką odżywkę, która ma za zadanie ułatwiać rozczesywanie i zabezpieczać kosmyki przed czynnikami zewnętrznymi. Z kolei po maskę do włosów sięga się wtedy, kiedy wymagają one intensywniejszej pielęgnacji. Jedna aplikacja tygodniowo wystarczy, aby odżywić, wzmocnić i zregenerować pasma. Warto pamiętać, że nawet najlepsza maska do włosów stosowana codziennie szybko przestanie gwarantować nam dobre efekty - fryzura lubi bowiem różnorodność pielęgnacyjną.

Jak działają maseczki do włosów?

Jeśli chodzi o maski sklep z kosmetykami do profesjonalnej pielęgnacji oferuje wiele wariantów preparatów, których formuły nastawione są na odmienne efekty. Przykładowo, maska nawilżająca do włosów zawiera przede wszystkim humektanty, które wiążą cząsteczki wody w strukturze włosa. Z kolei maseczka ochronna bazuje na emolientach, które zabezpieczają pasma przed utratą wody i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Istnieją też maski odbudowujące, które swoje działanie zawdzięczają zawartości protein. Ciekawym produktem jest natomiast maska do włosów blond, tonująca niepożądane refleksy i przedłużająca efekt koloryzacji. 

Maski sklep - jak wybrać najlepszą maskę do włosów?

Najlepsza maska do włosów to kosmetyk dopasowany do indywidualnych potrzeb. Nie musisz jednak znać się na sposobie działania poszczególnych składników, aby wiedzieć, który preparat wybrać. Producenci jasno określają bowiem przeznaczenie każdego swojego kosmetyku. Jeśli Twoje włosy wymagają intensywnej regeneracji po zabiegach stylizacyjnych lub rozjaśnianiu, wybierz maseczkę do włosów o działaniu odbudowującym. Z kolei w przypadku, kiedy Twoim problemem są suche, łamliwe pasma, postaw na maseczkę nawilżającą, która przywróci włosom witalność. 

Najlepsza maska do włosów = maska z naturalnym składem

Jeśli masz wątpliwości, którą maskę na włosy wybrać, postaw na produkt o jak najbardziej naturalnym składzie. Kosmetyki do pielęgnacji fryzury bazują przede wszystkim na zawartości olejów i wyciągów roślinnych, które dostarczają włosom nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Takie produkty są nie tylko skuteczne w swoim działaniu, ale także w pełni bezpieczne w stosowaniu. Nie powodują podrażnień ani reakcji alergicznych. Mają także bardziej przyjazne środowisku formuły. Jeśli zwracasz uwagę na to, jakich kosmetyków używasz na co dzień, przyjrzyj się etykietom maseczek do włosów z naszego sklepu - większość z nich to preparaty zawierające ponad 90% składników pochodzenia naturalnego.

pixel