Akcesoria do suszarek

( ilość produktów: 5 )
Poradnik: Dobór akcesoriów do suszarek  

Akcesoria do suszarek

Suszenie, a następnie modelowanie włosów zajmuje dużo czasu. A gdyby tak połączyć te dwie czynności w jedną? Odpowiednio dobrane akcesoria do suszarek pozwolą Ci odbić pasma u nasady i nadać im pożądany kształt. W asortymencie sklepu internetowego Loki Koki znajdziesz koncentratory oraz dyfuzory w różnych rozmiarach, za pomocą których wygładzisz włosy lub wręcz przeciwnie - podkreślisz ich skręt. To wygodny i prosty sposób na stworzenie efektownej fryzury w ekspresowo krótkim czasie. Sprawdź naszą ofertę i zaopatrz się w końcówki do suszarki, które sprawią, że układanie włosów stanie się szybkie jak nigdy wcześniej.

Uniwersalny dyfuzor do suszarki

Dyfuzor do suszarki ma charakterystyczny kształt dużego talerza, na powierzchni którego znajdują się specjalne wypustki z otworami. Rozprasza on wydzielany przez suszarkę strumień powietrza, pozwalając równomiernie wysuszyć sporą partię włosów. Rolą dyfuzora jest nadanie fryzurze objętości i wydobycie skrętu. Jest więc polecany do kręconych włosów, aby loki lub fale uzyskały większą sprężystość. Nakładki te mogą mieć różne średnice i formy - o płaskiej powierzchni lub przypominającym lejek wgłębieniu. Ten drugi typ doskonale sprawdzi się do suszenia i modelowania długich, gęstych włosów. Producenci suszarek często dołączają dyfuzory do oferowanego sprzętu, jednak nie zawsze. W sklepie internetowym Loki Koki kupisz dyfuzor uniwersalny Fox, który pasuje do każdego typu profesjonalnych urządzeń.

Dyfuzor do suszarki - jak używać?

Pasma do suszenia dyfuzorem warto przygotować już na etapie mycia. Najlepiej zastosuj odżywkę dedykowaną włosom kręconym, a po jej spłukaniu zaaplikuj jeszcze aktywator skrętu. Produkty te należy delikatnie wgniatać we włosy, wyciskając z niej nadmiar wody i formując loczki. Najlepiej robić to z głową pochyloną do przodu. Po upływie czasu zalecanego przez producenta aktywatora możesz przystąpić do suszenia. Wydziel niezbyt grube pasmo i ułóż je luźno na dyfuzorze. Następnie przyłóż nakładkę do głowy i włącz suszarkę. Ze względu na bliski kontakt powietrza zarówno z kosmykami, jak i skórą ustaw najniższą temperaturę i niezbyt dużą siłę nawiewu. Trzymaj pasmo w dyfuzorze aż do jego całkowitego wyschnięcia i powtórz proces z pozostałymi partiami włosów. Aby dodatkowo utrwalić stylizację, możesz spryskać gotową fryzurę lakierem.

Koncentrator do suszarki do włosów

Rolą koncentratora jest wygładzenie pasm. Doskonale sprawdza się także do modelowania włosów na szczotce. Jest to niewielkich rozmiarów nasadka z wąską szczeliną, przez które wydobywa się skoncentrowane powietrze z suszarki. Konstrukcja ta umożliwia precyzyjne skierowanie strumienia powietrza na konkretną partię włosów.  Zwiększa ona także siłę nawiewu, dzięki czemu wysuszysz poszczególne pasma o wiele szybciej, nawet jeśli zdecydujesz się na użycie chłodnego nawiewu. Za pomocą koncentratora możesz wyprostować pasma lub subtelnie podkręcić grzywkę. To tej pierwszej stylizacji przyda Ci się specjalna płaska szczotka z otworami, natomiast do drugiej - taka z okrągłym wałkiem.

Jak wymodelować włosy koncentratorem?

Koncentrator to niezwykle uniwersalne akcesorium do suszarki, które sprawdzi się na wielu rodzajach włosów - krótkich lub długich, prostych lub kręconych. Posiadaczki fal za jego pomocą będą w stanie  wyprostować włosy bez użycia prostownicy. Panie o prostych włosach mogą je wygładzić, odbić od nasady lub efektownie podwinąć końcówki. Jak to zrobić? Najpierw wstępnie podsusz włosy, zwłaszcza blisko skóry głowy. Następnie podziel pasma na partie, górne z nich podpinając klamrą na czubku głowy. Chwyć za szczotkę do modelowania - płaską, w celu wyprostowania lub wygładzenia kosmyków, okrągłą dla ich podkręcenia - i rozpocznij modelowanie od dolnej partii. Przesuwaj szczotką od nasady aż po końcówki włosów, poruszając równolegle suszarką w tym samym kierunku. Po zakończeniu stylizacji spryskaj grzebień o szeroko rozstawionych ząbkach lakierem i przeczesz nim włosy.

Dyfuzor czy koncentrator - co wybrać?

W swoim domowym kuferku fryzjerskim warto mieć oba te akcesoria, by móc czerpać z korzyści, jakie daje modelowanie włosów przy użyciu każdego z nich. Za ich pomocą szybko i łatwo stworzysz niemalże każdą fryzurę, jaką sobie wymarzysz. Jeśli jednak musisz zdecydować się na tylko jedną z końcówek, przyjrzyj się uważnie swoim włosom. Koncentrator jest zdecydowanie bardziej uniwersalny. W zależności od tego, po jaką szczotkę sięgniesz, możesz uzyskać różne efekty - od romantycznych fal na końcach po gładką taflę. Zatem jeżeli twoje włosy są proste lub nie mają mocno zdefiniowanego kształtu, wybierz koncentrator. Jeśli jednak jesteś posiadaczką loków lub wyraźnych fal, dyfuzor pozwoli Ci zdefiniować i podkreślić ich naturalny kształt.

    pixel