Karbownice i falownice

( ilość produktów: 8 )
Przeczytaj więcej o falownicach i karbownicach  

Falownica do włosów, karbownica do włosów

Precyzyjnie wymodelowana fryzura to istotny element naszego wyglądu, znacznie wpływający na poczucie pewności siebie. Dlatego lubimy mieć zawsze pod ręką różnego rodzaju narzędzia do stylizacji włosów. Jednymi z tych, za pomocą których można osiągnąć naprawdę spektakularne rezultaty, są falownica do włosów, karbownica do włosów. Za ich pomocą w prosty i szybki sposób wymodelujesz pasma, nadając im pożądany kształt oraz objętość. Oba te urządzenia pozwalają na eksperymentowanie z fryzurami i uzyskiwanie różnorodnych efektów. W sklepie internetowym Loki Koki kupisz najwyższej jakości falownice i karbownice renomowanych producentów.

Falownice i karbownice do włosów - podobieństwa i różnice

Zarówno falownice do włosów, jak i karbownice są urządzeniami do stylizacji, które nie pozwolą uzyskać spiralnie skręconych loków, lecz luźne fale lub nadadzą fryzurze objętości. Są one niezwykle proste w użyciu, bo nie wymagają precyzyjnego nawijania poszczególnych pasm na wałek. Wystarczy zamknąć wydzieloną sekcję włosów pomiędzy dwoma płytkami i odczekać kilka sekund, powtarzając te kroki na całych włosach. Jakie są jednak różnice pomiędzy rezultatami możliwymi do uzyskania przy pomocy tych dwóch rodzajów urządzeń? Falownice idealnie sprawdzają się do kreowania romantycznych, subtelnych fryzur. Fale uzyskane przy pomocy karbownicy mają natomiast wyraźnie zaznaczone załamania o kształcie litery ‘Z’, które następnie można rozczesać i dzięki temu uzyskać większą objętość włosów. 

Falownica BaByliss

W naszym asortymencie znajdują się urządzenia od cenionych na rynku fryzjerskim producentów. Falownica do włosów BaByliss to profesjonalne urządzenie o dwóch płytkach - jednej pofalowanej i drugiej, składającej się z dwóch wałków, przypominających te w lokówce. Na skutek wysokiej temperatury umieszczone pomiędzy płytkami pasmo nabiera pięknego kształtu. W zależności od rozmiaru płytek i wałków można uzyskać różnego rodzaju efekty - od drobnych, pełnych objętości festiwalowych fal po te luźne i niezwykle romantyczne. Falownice BaByliss posiadają funkcję regulacji temperatury, umożliwiając dostosowanie jej do rodzaju i potrzeb włosów. Wpływa to na komfort stylizacji i chroni włosy przed zniszczeniem. Dla ich bezpieczeństwa duże znaczenie ma także rodzaj pokrywającej płytki powłoki. BaByliss w swoich urządzeniach wykorzystuje najwyższej jakości materiały, takie jak tytan i turmalin.

Karbownica BaByliss

Profesjonalne karbownice BaByliss składają się z dwóch wysokiej jakości płytek grzewczych o ząbkowanym kształcie. Za ich pomocą wykreujesz pełne objętości fryzury o wyraźnie zdefiniowanej strukturze. Wystarczy, że na kilka sekund zamkniesz poszczególne pasma włosów pomiędzy płytkami, by po chwili cieszyć się oszałamiającą stylizacją. Możesz pokarbować całe włosy lub tylko wybrane sekcje - wszystko zależy od Twoich preferencji. Każda karbownica do włosów BaByliss posiada szereg atrybutów zapewniających włosom bezpieczeństwo. Należą do nich między innymi możliwość regulacji temperatury i dostosowania jej wysokości do rodzaju i kondycji kosmyków, zastosowanie powłoki izolującej czy EP Technology sprawiającej, że płytki urządzenia są niezwykle trwałe i gładkie, pozwalając idealnie zabezpieczyć włosy.

Na co zwrócić uwagę wybierając falownicę i karbownicę do włosów?

Przed zakupem każdego urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby zapewnić włosom maksymalne bezpieczeństwo oraz zagwarantować sobie skuteczną i trwałą stylizację. Należą do nich:

- moc urządzenia - im wyższa, tym szybciej nagrzeje się urządzenie. Jest to szczególnie istotne, jeśli na stylizację włosów masz zazwyczaj niewiele czasu. Dostępne w naszym sklepie urządzenia BaByliss posiadają zazwyczaj 200-250V;

- długość kabla - jest to kwestia, która znacząco wpływa na komfort stylizacji. Wybierz urządzenie z możliwie jak najdłuższym przewodem, by umożliwić sobie stylizację w każdym miejscu i warunkach;

- rozmiar urządzenia - jeśli często podróżujesz, zdecyduj się na niewielkie i lekkie urządzenie turystyczne. Natomiast tym, którzy stylizują włosy głównie w domu, polecamy te większe, których płytki o dużej powierzchni znacznie przyspieszają stylizację.

Falownice i karbownice do włosów - sposób użycia

Pamiętaj, że falownica i karbownica to urządzenia, które wykorzystują do stylizacji wysoką temperaturę. Dlatego przed ich użyciem upewnij się, że Twoje włosy są całkowicie suche i nałóż na nie kosmetyk termoochronny. Następnie podziel włosy na wąskie sekcje i część z nich podepnij na czubku głowy. Rozgrzej urządzenie do temperatury, która najbardziej służy Twojemu rodzajowi kosmyków, a następnie włóż pojedyncze pasmo pomiędzy płytki. Zaciśnij je i odczekaj kilka sekund. Po jego uwolnieniu powtórz czynność na całych włosach. Po ostygnięciu włosów możesz delikatnie roztrzepać je palcami dla bardziej naturalnego efektu. Gotową stylizację utrwal lakierem.

    pixel