Kuracje do włosów

( ilość produktów: 79 )

Jeżeli mimo stosowania produktów do codziennej stylizacji, Twoje włosy pozostają zniszczone i potrzebują natychmiastowej pomocy, warto zaopatrzyć się w ampułkiwcierki lub pomyśleć o olejowaniu.

Źródło: stephane (stf-o), flickr.com
Źródło: stephane (stf-o), flickr.com

Ampułki to produkty o tłustej konsystencji, które nakładamy u nasady włosów i na skórę głowy. Ich działanie jest bardzo silne, dlatego stosujemy je w przypadku bardzo osłabionych włosów. Taką kurację możemy przeprowadzić np. po farbowaniu lub rozjaśnianiu włosów lub chemicznych zabiegach trwałej ondulacji lub prostowania włosów. Początkowo, ampułki były stosowana wyłącznie w salonach fryzjerskich, dzisiaj dostępne są także w drogeriach. Zazwyczaj mają za zadanie przede wszystkim nawilżać włosy oraz skórę głowy, zapobiegać puszeniu się i elektryzowaniu włosów, ogólnie: natychmiastowo odżywiać. Pozwala na to skoncentrowana dawka substancji aktywnych. Kuracja ampułkami zazwyczaj trwa dwa tygodnie, pierwsze efekty powinny być zaś widoczne już po trzech dniach.

Wcierki do włosów to inaczej odżywki do skóry głowy. Przy ich stosowaniu niezwykle ważna jest regularność – należy je stosować codziennie lub przed każdym myciem (chyba że inaczej zaleca producent). Kuracja powinna trwać trzy tygodnie, następnie większość producentów zaleca zrobienie przerwy. Wcierki nakładamy na przedziałek, następnie – jak sama nazwa wskazuje – delikatnie wcieramy je w skórę głowy. Taka kuracja jest polecana osobom, które skarżą się na wypadanie i przerzedzenie włosów. Odżywki do skóry głowy zwiększają przyrost włosów, w efekcie sprawiając, że fryzura nabiera objętości. Z drugiej strony, przeciwdziałają nadmiernemu wypadaniu włosów.

Olejowanie to sposób na problemy z włosami, nie skórą głowy. Całe pasma (pomijając obszar u samej nasady) powlekamy cieniutką warstwą olejku. Dzięki temu zamykamy łuski, a włosy stają się niezwykle miękkie w dotyku i pełne blasku. Jednak, ponieważ nie możemy nałożyć oleju zbyt blisko skalpu, jest to metoda dobra jedynie dla osób, które mają włosy średnie i długie.

  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
pixel