Grzebienie do strzyżenia

( ilość produktów: 25 )
Przeczytaj więcej o grzebieniach do strzyżenia  

Grzebienie do strzyżenia

Grzebień to - obok nożyczek - jeden z najważniejszych atrybutów każdego stylisty, również takiego, który pracuje w domowym zaciszu. Ze względu na ogromny wybór tego rodzaju akcesoriów, jego zakup powinien być dobrze przemyślany, tak aby praca z nim była przyjemna i prosta. Grzebienie fryzjerskie to wyjątkowe narzędzia, których wybór znacząco wpływa na rezultat stylizacji. W szerokim asortymencie sklepu internetowego Loki Koki znajduje się wiele ich rozmiarów i kształtów. Który z nich sprawdzi się najlepiej? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Decyzja nie należy do najłatwiejszych.

Grzebienie fryzjerskie do strzyżenia

Profesjonalne grzebienie do strzyżenia powinny zapewniać precyzyjną i komfortową pracę. Materiały użyte do ich stworzenia wpływają na wytrzymałość narzędzia, a ergonomiczny kształt gwarantuje pewny chwyt. Grzebienie te służą zarówno do rozczesywania, rozdzielania, jak i przytrzymywania pasm, dlatego posiadają dwa rodzaje ząbków - z jednej strony cienkie o ciasnym rozstawie, a z drugiej nieco grubsze i rzadziej rozmieszczone. Ta charakterystyczna budowa sprawia, że nie trzeba zmieniać narzędzia podczas pracy. Fryzjerskie grzebienie do strzyżenia występują w różnych wersjach, tak aby można było bez problemu dobrać narzędzie idealne do typu włosów klienta odwiedzającego salon. Najczęściej wykorzystywane są te o długości pomiędzy 17 cm a 22 cm.

Jak wybrać odpowiedni grzebień do strzyżenia włosów?

Nie istnieje jeden uniwersalny rodzaj grzebienia do strzyżenia, który sprawdzi się u wszystkich. W zależności od rodzaju, długości i grubości włosów należy sięgnąć po idealnie dopasowane do nich narzędzie. Rozmiar zębów grzebienia do strzyżenia ma duże znaczenie. Te grubsze zapewniają łatwe rozczesywanie gęstych i splątanych włosów, natomiast grzebienie o cienkich zębach są lepsze do przytrzymywania delikatnych kosmyków. Oferta hurtowni internetowej Loki Koki obejmuje duży wybór grzebieni o różnych rozmiarach i kształtach. Dostępny jest również zestaw Nano firmy Fox, który zawiera 10 grzebieni. To idealny wybór dla osób, które wykonują stylizacje nie tylko na sobie, ale również dbają o fryzury innych.

Rodzaje grzebieni do strzyżenia

Grzebienie mogą być krótkie lub długie i posiadać różne zęby. Ich rodzaj należy wybrać nie tylko ze względu na typ włosów, ale również metodę strzyżenia.

Grzebień do strzyżenia włosów długich

Długie, gęste włosy nie tak łatwo poskromić. Dlatego przy ich strzyżeniu pomocny będzie długi grzebień, mający ok. 20 cm, o ząbkach mogących przebić się przez grubą warstwę pasm.

Grzebień do strzyżenia włosów krótkich

Z krótkimi włosami najwygodniej pracuje się przy pomocy krótkiego grzebienia, który pewnie leży w ręce. Ważne, aby ząbki ustawione były dość ciasno, by pewnie chwycić i przytrzymać kosmyki.

Grzebień do cieniowania

Kluczem do udanego cieniowania jest precyzyjne wyodrębnienie pasm, dlatego przeznaczony do tego zabiegu grzebień powinien pozwolić wyznaczyć przedziałek i rozdzielić kosmyki.

Grzebień do strzyżenia maszynką

Taki grzebień posiada specjalne karbowane zęby podtrzymujące włosy podczas strzyżenia maszynką. Do tego musi być wykonany z trwałego antystatycznego tworzywa odpornego na uszkodzenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając grzebień do strzyżenia?

Oprócz rozmiaru niezwykle ważny jest rodzaj tworzywa, z którego narzędzie zostało wykonane. Sięgając po dobrej jakości produkt, będziesz mieć pewność, że z powodzeniem posłuży Ci on przez długi czas. Profesjonalne grzebienie do strzyżenia wykonywane są z wysokogatunkowego plastiku, karbonu, włókna węglowego lub kompozytu tych materiałów. Do tego ich powierzchnia powinna być gładka, by nie szarpała ani nie niszczyła włosów. Najlepsze grzebienie fryzjerskie są elektrostatyczne, często z dodatkiem jonów, by nie powodować puszenia i elektryzowania się włosów. Grzebienie do strzyżenia mogą mieć różne kształty – od klasycznych prostych, po bardziej zaokrąglone i ergonomiczne. Ważne, by wybrać taką formę, która będzie wygodna, nie obciąży nadgarstka i umożliwi precyzyjne cięcie.

    pixel