Trymery

( ilość produktów: 25 )
Poradnik: Jak dobrać idealny trymer?  

Trymery

Dbanie o idealny wygląd zarówno włosów, jak i zarostu stało się dla wielu osób integralną częścią codziennej rutyny. Odpowiednia pielęgnacja i modelowanie - o obie te kwestie możesz zadbać w domowym zaciszu. W utrzymaniu perfekcyjnie wyglądającej, estetycznej stylizacji pomocne okazać się mogą trymery. To niezwykle precyzyjne narzędzia, które pozwolą przystrzyc włosy lub wyraźnie zarysować linię zarostu, umożliwiając kontrolowanie długości cięcia. W sklepie internetowym Loki Koki znajdziesz różne rodzaje trymerów, od tych dedykowanych strzyżeniu brody po te przeznaczone do precyzyjnego przycinania włosów na głowie.

Trymer do włosów

Osoby, które lubią dbać o wygląd swojej fryzury w domowym zaciszu, docenią funkcjonalność trymerów do włosów. Urządzenia te są lekkie, nie zajmują dużo miejsca, ale w swojej skuteczności niczym nie ustępują profesjonalnym maszynkom do strzyżenia. Za ich pomocą skrócisz włosy na długości lub pozbędziesz się niechcianych kosmyków z linii karku. Co więcej, profesjonalne trymery do włosów dostępne w sklepach fryzjerskich zazwyczaj są wyposażone w różnego rodzaju nasadki, umożliwiające stworzenie oryginalnych wzorków. Nowoczesne urządzenia są niezwykle proste i komfortowe w użyciu dzięki swojej niewielkiej wadze. Dodatkowym atutem jest fakt, że wiele z nich działa bezprzewodowo, ułatwiając usunięcie włosów z trudno dostępnych miejsc. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości trymery firm Jaguar, Wahl czy BaByliss.

Trymer do brody

Wielu mężczyzn nie wyobraża sobie swojego wizerunku bez zarostu. Ten zadbany i perfekcyjnie przystrzyżony potrafi korzystnie zmienić wygląd i dodać pewności siebie. Aby zawsze prezentował się nienagannie, należy regularnie go podcinać, modelując jego kształt. Jeśli nie masz czasu na częste wizyty u barbera, z pomocą przychodzi trymer do brody. Urządzenie to ma końcówkę zdecydowanie mniejszą niż w maszynkach do strzyżenia, umożliwiając dotarcie do wszelkich załamań skóry, miejsc przy nosie, w okolicach uszu czy do linii łączenia szyi ze szczęką. Czyni to strzyżenie w domu niezwykle precyzyjnym. Dzięki specjalnym nasadkom trymer umożliwia stopniowanie włosów, nadając brodzie trójwymiarowości i pozwalając modelować jej kształt. Trymery do brody są lekkie i posiadają ergonomiczną, doskonale wyprofilowaną rączkę, więc doskonale leżą w dłoni. Dodatkowa warstwa antypoślizgowa ułatwia utrzymanie narzędzia nawet w mokrej dłoni.

Na co zwrócić uwagę kupując trymer?

Aby praca z trymerem była skuteczna, prosta i wygodna warto zwrócić uwagę na kilka usprawniających pracę z narzędziem funkcji. Należą do nich:

- regulacja długości cięcia - możliwość dostosowania długości cięcia do aktualnych potrzeb sprawia, że trymer staje się urządzeniem wielofunkcyjnym i z powodzeniem można wykorzystywać go do modelowania różnego rodzaju fryzur. Najczęściej regulacja odbywa się za pomocą specjalnych nakładek, ale w niektórych urządzeniach można to też robić za pomocą przycisku.

- rodzaj zasilania - nowoczesne trymery są zasilane akumulatorowo, co oznacza, że nie potrzebują podpięcia do prądu, by działać. Znacznie zwiększa to komfort użytkowania. Należy jednak zwrócić uwagę, by bateria miała odpowiednio długi czas pracy na jednym ładowaniu.

- dobrej jakości ostrza - wysokiej klasy ostrza z takich materiałów jak stal nierdzewna gwarantują precyzyjne cięcie bez podrażnień. Taka inwestycja to również pewność, że urządzenie posłuży Ci przez długie lata.

- ergonomiczny design - odpowiednio wyprofilowany uchwyt znacznie wpływa na wygodę korzystania. Trymer powinien dobrze leżeć w dłoni, umożliwiając swobodne manewrowanie nim podczas strzyżenia.

- łatwość czyszczenia i konserwacji - utrzymywanie trymera w czystości jest konieczne, by zapewnić mu długą żywotność i wysoką precyzję strzyżenia. Kupując trymer sprawdź, czy można łatwo zdemontować ostrza, by usunąć spomiędzy nich resztki włosów.

Jak stosować, przechowywać i konserwować trymer?

Stoisz przed zakupem swojego pierwszego trymera i chcesz wiedzieć, co robić, by dobrze służył Ci przez długie lata? Przede wszystkim pamiętaj o użytkowaniu go zgodnie z zaleceniami producenta. Przed przystąpieniem do strzyżenia dokładnie wyczesz włosy lub zarost z nagromadzonych zanieczyszczeń i resztek produktów do stylizacji. Następnie wybierz nakładkę lub długość ostrza, która pozwoli Ci osiągnąć pożądane efekty. Przesuwaj trymer zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów delikatnymi, płynnymi ruchami.  Regularnie kontroluj efekt strzyżenia w lustrze, aby uniknąć nierówności i dotrzeć trymerem do wszystkich miejsc. Po każdym użyciu oczyść ostrza z resztek włosów przy pomocy specjalnego pędzelka. Pamiętaj też o ich regularnej konserwacji przy pomocy dedykowanej oliwki, a także kontroluj ich zużycie. Zawsze przechowuj trymer w oryginalnym etui, by zabezpieczyć go przed kurzem i uszkodzeniami.

    pixel