Olejki do włosów

( ilość produktów: 27 )
Poradnik: Jak często i kiedy warto stosować olejki do włosów?  
Źródło: Nina Matthews, flickr.com
Źródło: Nina Matthews, flickr.com

Scalenie rozdwojonych końcówek to niestety fikcja. Pomimo iż wiele produktów reklamowanych jest jako sposób na rozwiązanie tego problemu, w rzeczywistości jedynym remedium jest ścięcie włosów. Można jednak zapobiec rozdwajaniu się, poprzez odpowiednią pielęgnację i nawilżanie. Sama odżywka lub maska nie wystarczy. Równie ważnym krokiem w dbaniu o włosy jest regularne odżywianie końcówek. W tym celu wykorzystuje się olejki roślinne, które wygładzają i zamykają łuski, zapobiegając utracie wilgoci oraz odżywiają pasma.

Jaki olejek do włosów wybrać?

To, na jaki olejek powinnaś się zdecydować, zależy od rodzaju włosów, a dokładniej od ich porowatości, czyli tego, w jakim stopniu odchylone są ich łuski.

Włosy niskoporowate

Włosy niskoporowate to takie, które są śliskie, gładkie, o domkniętej łusce. Często brak im objętości i mają tendencję do przetłuszczania się u nasady, dlatego przy wyborze oraz aplikacji produktów do ich pielęgnacji należy mieć na uwadze, by ich dodatkowo nie obciążyć. Lubią się między innymi z olejami: kokosowym, lnianym, słonecznikowym, palmowym oraz bambassu.

Włosy średnioporowate

Średnioporowate są najczęściej spotykanym rodzajem włosa. Charakteryzuje je tendencja do puszenia się przy kontakcie z wilgocią. Bywają osłabione, łamliwe i matowe. Warto je wspomóc nakładając takie oleje jak: jojoba, macadamia, z kiełków pszenicy, pestek dyni i ze słodkich migdałów.

Włosy wysokoporowate

Wysokoporowatymi nazywamy włosy o mocno rozchylonej łusce, z tendencją do łamania się i rozdwajania końcówek, często zniszczone na skutek stylizacji przy użyciu ciepła lub intensywnych zabiegach koloryzujących. Idealny olejek do włosów wysokoporowatych to taki z wysoką zawartością kwasów omega-3 i omega-6, na przykład: z pestek winogron, czarnuszki, wiesiołka lub konopny.

Olejek arganowy - płynne złoto Maroka

Niektóre olejki mają wszechstronne działanie, więc mogą być stosowane do pielęgnacji włosów o różnej porowatości, czego przykładem jest olejek arganowy. Dzięki wysokiej zawartości witamin, minerałów oraz przeciwutleniaczy ma on zbawienny wpływ na żądne odżywienia pasma. Olej arganowy do włosów zmiękcza je, nawilża i sprawia, że stają się łatwiejsze w układaniu. Dzięki obecności w składzie kwasów tłuszczowych oraz witaminy E uelastycznia oraz nadaje blasku matowym, pozbawionym życia kosmykom. W naszym asortymencie znajdziesz olejek arganowy do włosów w wielu odsłonach - zarówno solo jak i w połączeniu z innymi olejami.

Olejki ochronne

Na rynku dostępne są również mieszanki olejków, których zadaniem jest nie tylko wygładzenie włosów i dostarczenie im bogactwa składników, ale przede wszystkim ochrona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Takim produktem jest dostępny w naszej ofercie Sunrise firmy Artego w formie wygodnego sprayu. Dzięki zawartości filtrów zapobiega działaniu promieni UV, jednocześnie nie obciążając włosów, więc można stosować go kilkukrotnie w ciągu dnia. To niezastąpiony towarzysz podróży, zwłaszcza podczas wakacyjnych wypadów na plażę.

Nie tylko na końcówki - olejowanie włosów

Olejowanie włosów to zabieg pielęgnacyjny polegający na nałożeniu olejku nie tylko na końcówki, ale na całą ich długość, a czasem również na skalp. Wmasowanie olejku w skórę głowy poprawia krążenie krwi, co może ograniczyć wypadanie włosów. Ta praktyka wywodzi się ajurwedy, tradycyjnej medycyny indyjskiej i ma na celu poprawę kondycji włosów, ich dogłębne nawilżenie oraz dostarczenie im składników odżywczych. Polubią się z nią zwłaszcza włosy kręcone, ponieważ nada lokom blasku i podkreśli skręt. Do olejowania najlepiej sprawdzą się oleje: kokosowy, sezamowy, migdałowy, arganowy oraz moringa. Wybranie tego, który najlepiej zgra się z Twoimi włosami, może zająć trochę czasu, ale efekt jest tego wart.

Jak stosować olejki do włosów

Zaleca się nakładanie olejków na końcówki po każdym myciu, na lekko wilgotne lub suche włosy. Pozwoli to zamknąć łuski i ukoronuje rytuał pielęgnacji. Nie ma również przeciwwskazań do stosowaniu ich codziennie, nakładając olejek w niewielkiej ilości, by przygładzić spuszone kosmyki. Natomiast olejowanie włosów powinno się przeprowadzać raz w tygodniu. Najlepiej pozostawić olejek na włosach przez całą noc, jednak gdy nie jest to możliwe, wystarczy, że nałożysz go przed kąpielą, ale na czas nie krótszy niż 30 minut. By umożliwić składnikom odżywczym wniknięcie jak najgłębiej w strukturę włosa w krótkim czasie, możesz nałożyć czepek lub owinąć włosy ręcznikiem, zwiększając temperaturę. Następnie zmyj olej szamponem i nałóż odżywkę bez protein w składzie, by nie obciążyć włosów.

      pixel