Szczotki do rozczesywania włosów

( ilość produktów: 112 )
Przeczytaj więcej o szczotkach do rozczesywania włosów  

Szczotki do rozczesywania włosów

Aby kompleksowo i skutecznie zadbać o kondycję kosmyków często decydujemy się na odżywcze zabiegi fryzjerskie oraz stosujemy kosmetyki pielęgnacyjne z najwyższej półki. Jednak to nie wystarczy. Równie ważny jest wybór odpowiednich akcesoriów, zwłaszcza szczotki do rozczesywania włosów. Dobrej jakości narzędzie bezboleśnie rozplącze pasma, nie elektryzując ich, a nawet ułatwi stylizację fryzury i doda jej blasku. Jeśli igiełki są zakończone kuleczkami, zapewnimy sobie pobudzający mikrokrążenie masaż skóry głowy, który w efekcie stymuluje wzrost kosmyków. Wybierając dostępne w ofercie sklepu internetowego Loki Koki profesjonalne szczotki do rozczesywania włosów, będziesz cieszyć się pięknymi zdrowymi pasmami każdego dnia.

Najlepsza szczotka do rozczesywania włosów

Regularne rozczesywanie to klucz do zadbanych włosów. Poświęcanie kilku minut dziennie rano i wieczorem na staranne wykonanie tej czynności sprawi, że pukle będą miękkie, a także pozwoli pozbyć się nagromadzonych na ich powierzchni zanieczyszczeń oraz resztek kosmetyków. A jaka jest najlepsza szczotka do rozczesywania? To kwestia indywidualna. Każdy typ kosmyków ma inne potrzeby. Narzędzia o ciasno rozmieszczonych igiełkach świetnie rozczesują proste pasma, ale zastosowane w przypadku loków mogą je plątać i wyrywać. Mała szczotka poradzi sobie z krótkimi fryzurami, pozwalając unieść je u nasady, ale posiadaczki długich włosów spędzą na ich czesaniu bardzo dużo czasu. Przed dokonaniem wyboru należy zadać sobie kilka pytań. Jaki masz typ kosmyków? Zdarza Ci się rozczesywać mokre włosy, czy szczotkujesz je tylko po wysuszeniu? Czego oczekujesz od swojej szczotki?

Szczotki do rozczesywania - rodzaj włosia

Asortyment sklepu internetowego Loki Koki obejmuje szeroki wybór najwyższej jakości szczotek w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu posiadaczki każdego typu włosów są w stanie wybrać model idealny dla siebie. Ważnym kryterium podczas zakupu jest rodzaj włosia.

Szczotka ze sztucznego włosia

Tego rodzaju narzędzia są najpopularniejsze, a także najkorzystniejsze cenowo. Igiełki najczęściej wykonane są z wytrzymałego nylonu i zakończone kuleczkami masującymi skalp. Szczotki z dobrej jakości tworzywa bezboleśnie rozczesują nawet grube i bardzo splątane kosmyki. 

Szczotka z naturalnego włosia

Spora grupa profesjonalistów poleca zakup szczotki z włosia dzika. Jest ono niezwykle delikatne zarówno dla skóry głowy, jak i włosów, jednocześnie dokładnie je rozczesuje i nabłyszcza. Aby utrzymać narzędzie w dobrym stanie i zapobiec elektryzowaniu warto po umyciu nałożyć na włosie odżywkę.

Szczotka z włosia mieszanego

Zawiera ona połączenie włosia naturalnego z nylonowymi igiełkami. Ciesząca się ogromną popularnością szczotka do rozczesywania włosów Olivia Garden FingerBrush składa się z mieszanki włosia dzika z antystatycznymi igłami zakończonymi masującą skalp kulką.

Jak dobrać szczotkę do rodzaju włosów?

Nieodpowiednio dobrana do typu włosów szczotka może je łamać i wyrywać, a regularnie używana trwale osłabia kosmyki. Jakie narzędzie sprawdzi się najlepiej w pracy z danym rodzajem pasm?

Szczotka do rozczesywania włosów kręconych

Posiadaczki loków i fal powinny czesać swoje kosmyki zaraz po ich umyciu i odciśnięciu nadmiaru wody ręcznikiem. Najlepsza szczotka do rozczesywania mokrych włosów to taka o igłach wykonanych z miękkiego nylonu, który skutecznie rozplącze pasma, nie naruszając ich struktury. Takie szczotki jak Olivia Garden Kidney Brush Wet Detangler sprawdzą się również do aplikacji masek i odżywek.

Szczotka do rozczesywania prostych włosów

Prostym włosom dedykowane są szczotki naturalne. Włosie dzika jest na tyle sztywne, by skutecznie rozdzielić pasma, a jednocześnie bardzo delikatne, więc nie uszkodzi nawet cienkich kosmyków. Dodatkowo ładnie je nabłyszczy. Posiadaczkom krótkich kosmyków wystarczy narzędzie o niewielkim rozmiarze. Szczotka do rozczesywania włosów długich powinna za to być duża i najlepiej kwadratowa. Taki kształt to większa powierzchnia czesząca, pozwalająca na skrócenie czasu stylizacji.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze szczotki do włosów?

Dokonując zakupu szczotki do włosów, należy skupić się nie tylko na rodzaju posiadanych pasm, ale także właściwościach danego narzędzia. Skuteczna i bezpieczna szczotka do włosów powinna być:

 • delikatna - materiał oraz sposób wykonania szczotki musi umożliwiać dokładne rozczesanie kosmyków bez ich wyrywania. Należy upewnić się, że dany model nie posiada wystających ostrych elementów, które mogłyby szarpać włosy.
 • wygodna - rączka powinna być zaprojektowana w taki sposób, by dobrze leżała w dłoni i pozwalała na swobodne manewrowanie szczotką. Dodatkowym atutem będzie antypoślizgowa powłoka zapewniająca pewny chwyt.
 • łatwa w czyszczeniu - na szczotce osadzają się kurz, sebum oraz resztki produktów do stylizacji. Konstrukcja oraz tworzywo, z którego wykonana jest szczotka, muszą umożliwiać jej mycie.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Strona 1 z 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Strona 1 z 4
pixel