Prostownice parowe

( ilość produktów: 4 )
Dowiedz się więcej o prostownicach parowych  

Prostownica parowa

Posiadaczki loków i fal doskonale wiedzą, jak ogromnym wyzwaniem jest ich prostowanie. Czynność ta pochłania mnóstwo czasu, a przy okazji wpływa negatywnie na stan kosmyków. Jeśli również zmagasz się z tym problemem i chcesz zapobiec przesuszeniu włosów, to prostownica parowa jest urządzeniem dla Ciebie. Pozwoli ona spełnić marzenia o idealnie gładkich, a jednocześnie zdrowych, lśniących i dogłębnie nawilżonych pasmach nawet przy codziennej stylizacji. Innowacyjne prostownice parowe wysokiej jakości nie niszczą włosów tak jak tradycyjne modele. Co więcej, technologia pary wodnej sprawia, że układanie włosów takim urządzeniem jest prostsze i trwa krócej.

Jak działają prostownice parowe?

Prostownica parowa już na pierwszy rzut oka różni się od tej tradycyjnej. Przede wszystkim jest nieco większa, zwłaszcza w porównaniu z nowoczesnymi ultracienkimi modelami. A to wszystko przez wbudowany w okolicach płytek prostujących zbiorniczek na wodę destylowaną. W trakcie stylizacji podgrzana woda destylowana zamienia się w parę, która przenika do wnętrza kosmyków nawilżając je i czyniąc bardziej podatnymi na stylizację. Takie urządzenie prostuje pasmo już za pierwszym przeciągnięciem. Modele prostownicy parowej z lekko zaoblonymi krawędziami płytek polecane są również posiadaczkom prostych włosów, które chciałyby ułożyć je w naturalnie wyglądające luźne fale. Ich skręt jest sprężysty, a włosy lśniące i nawilżone.

Jakie zalety ma prostownica do włosów parowa?

Choć prostownice parowe są zazwyczaj nieco droższe od klasycznych urządzeń tego typu, to ich cena warta jest szeregu korzyści płynących z ich użytkowania. Wyróżnia je wyjątkowa skuteczność. Uwalniana przez dysze para wodna prostuje pasmo już przy pierwszym przeciągnięciu prostownicy, a dzięki obecności jonów ujemnych włosy nie elektryzują się ani nie puszą w trakcie i po stylizacji. Technologia ta sprzyja również utrzymaniu naturalnego nawilżenia wewnątrz włosa, więc kosmyki stają się nie tylko gładkie, ale także odżywione i pełne blasku. Wykorzystanie pary wodnej sprawia, że efekt prostowania lub kręcenia jest wyjątkowo trwały, a włosy stają się mniej podatne na elektryzowanie się.

Na co zwrócić uwagę wybierając prostownicę parową?

Decydując się na zakup prostownicy parowej, warto przyjrzeć się modelom profesjonalnym, na przykład marki Steam Brush. Zostały one stworzone z myślą o pracy w salonach fryzjerskich, jednak równie dobrze sprawdzą się w domowych warunkach. Na ich korzyść przemawia fakt, że są niesamowicie solidnie wykonane. Dobrze chwytają włosy, a dysze równomiernie uwalniają parę wodną. Nawet w rękach osoby początkującej są w stanie zagwarantować spektakularne rezultaty. Jak każda prostownica, tak i ta parowa powinna być wyposażona w innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają stylizację i czynią ją bardziej komfortową. Jedną z takich funkcji jest regulacja temperatury. Im więcej możliwości jej ustawienia oferuje urządzenie, tym lepiej można dostosować jego pracę do rodzaju włosów i oczekiwanych rezultatów. Warto też, aby zbiorniczek na wodę był na dostatecznie duży i nie wymagał uzupełniania w trakcie stylizacji.

Prostownica parowa - konserwacja

Aby prostownica służyła Ci w dobrym stanie przez wiele lat, musisz o nią dbać. Jej regularna konserwacja i przechowywanie w odpowiednich warunkach to gwarancja długiej żywotności i sprawnego funkcjonowania. Aby móc niezmiennie uzyskiwać gładką taflę lub regularne loki przy pomocy prostownicy parowej pamiętaj o:

- każdorazowym usuwaniu resztek włosów spomiędzy płytek po ich ostygnięciu;

- przecieraniu powierzchni płytek bawełnianą ściereczką;

- osuszaniu zbiorniczka na wodę;

- odkładaniu prostownicy wyłącznie na czyste, suche powierzchnie;

- przechowywaniu urządzenia w dedykowanym futerale.

Stosując się do tych kilku prostych zasad, będziesz cieszyć się pełnią możliwości urządzenia na dłużej. Nie zapominaj również, że sposób, w jaki dbasz o prostownicę, ma wpływ na bezpieczeństwo Twoich włosów podczas stylizacji.

Czym jest szczotka parowa?

Szczotki parowe to nowoczesne urządzenia służące do prostowania włosów. Są one w stanie wygładzić pasma, jednocześnie sprawiając, że są lśniące i miękkie. Działają podobnie jak prostownice parowe - rozmieszczone wzdłuż korpusu urządzenia dysze uwalniają parę wodną. Zawarte w niej jony pod wpływem ciśnienia zostają rozprowadzone na całej powierzchni kosmyków, dbając o ich kondycję i odpowiedni poziom nawilżenia. Zamiast charakterystycznych dla prostownicy płytek na jednej połówce szczotki znajdują się wypustki rozdzielające włosy. Pozwala to równomiernie pokryć pasma parą i ogranicza ich skłonność do puszenia się. Tak samo jak prostownice, tak i profesjonalne szczotki posiadają kilkustopniową regulację temperatury. Funkcja ta pozwala na stosowanie urządzenia w pracy z każdego rodzaju kosmykami - od gęstych i grubych po cienkie i zniszczone.

    pixel