Wałki na rzepy

( ilość produktów: 15 )
Przeczytaj więcej o wałkach na rzepy  

Wałki na rzepy

Czy można wystylizować trwałą i efektowną fryzurę w domu, w dodatku bez użycia wysokiej temperatury? Oczywiście! Pomocne w tym będą wałki na rzepy. Stanowią one skuteczną alternatywę dla lokówki, pozwalając unieść pasma u nasady, nadać im objętości oraz zdefiniować kształt. W zależności od wybranego rozmiaru umożliwiają wyczarowanie drobnych sprężynek lub romantycznych fal. Co prawda stylizacja za ich pomocą wymaga nieco więcej czasu niż ta lokówką lub prostownicą, ale za to jest zupełnie bezpieczna dla kondycji kosmyków. Wałki założone na noc zagwarantują, że rano obudzisz się z idealną fryzurą.

Wałki do włosów na rzepy - zalety

Skuteczne, lecz delikatne - tak w skrócie można opisać działanie wałków. Pokrywające ich powierzchnię rzepy o mocnym chwycie długotrwale trzymają się włosów, co gwarantuje doskonałą przyczepność bez konieczności stosowania dodatkowych wsuwek czy zatrzasków zabezpieczających. Zostały one zaprojektowane tak, by dobrze trzymać się włosów, a jednocześnie nie wyrywać ich podczas zdejmowania. Zatem pomimo trwałości sprawnie i bezproblemowo ściągniesz wałki z włosów bez uszczerbku na kondycji pasm. W dodatku ich budowa sprawia, że bez względu na rozmiar są niezwykle lekkie. Dzięki temu nie obciążają one kosmyków, nie wyrywają ich, a także są niezwykle komfortowe podczas noszenia. Niewielka waga sprawia, że niemal nie odczujesz wałków na głowie, ich noszenie nie utrudnia więc wykonywania codziennych czynności.

Rodzaje wałków na rzepy

Wysokiej jakości wałki na rzepy Comair dostępne w sklepie internetowym Loki Koki różnią się między sobą przede wszystkim średnicą. W ten sposób możliwy jest dobór rozmiaru idealnego w zależności od długości włosów i oczekiwanego rezultatu stylizacji.

Wałki do włosów krótkich

W przypadku krótkich lub średniej długości kosmyków najlepiej sprawdzą się wałki o niewielkiej średnicy. Pozwolą one uzyskać mocno zdefiniowany skręt, a także będą skutecznie trzymać się włosów. Taki rozmiar zagwarantuje również wysoki komfort noszenia. Chcąc uzyskać wyraźnie zaznaczony kształt lub mocno podkręcić końcówki warto postawić na te najmniejsze o maksymalnej średnicy 15 mm. Dla uniesienia i zwiększenia objętości fryzury sprawdzą się wałki średnie, w rozmiarze około 50 mm.

Wałki do włosów długich

Posiadaczki długich pasm mogą z powodzeniem korzystać z całego zakresu dostępnych rozmiarów wałków. Jednak jeśli ich pasma są bardzo grube i ciężkie te najdrobniejsze mogą nie poradzić sobie z utrzymaniem ich w miejscu, zwłaszcza przez całą noc. Dlatego nawet chcąc uzyskać ciasny skręt, warto postawić na wałki, które mają co najmniej 15 mm średnicy. Miłośniczki dużej objętości i uniesienia polubią się za to z tymi najgrubszymi, mającymi nawet 80 mm. Założone u nasady włosów, na które uprzednio zaaplikowany został produkt zwiększający objętość, są w stanie zagwarantować zniewalający efekt volume.

Jak stosować wałki na rzepy?

Decydując się na użycie wałków, które trzymają się włosów za pomocą rzepów, warto wcześniej spryskać pasma serum do stylizacji. Produkt ten nada kosmykom blasku, a także sprawi, że późniejsze zdjęcie wałków będzie dużo prostsze i bezbolesne. Pomocny może okazać się także kosmetyk modelujący, który jeszcze mocniej zdefiniuje kształt fryzury, a także przedłuży jej trwałość. Sama metoda używania wałków zależy od efektu, który chcesz osiągnąć. Planujesz jedynie dodać włosom objętości i unieść je od nasady? Wydziel z nich górną warstwę, która powinna stanowić mniej niż 1/3 całkowitej objętości kosmyków i podziel ją na kilka części. Zaczep wałki od spodu każdej z nich, blisko nasady i lekko dociśnij, by rzep dobrze chwycił. Jeśli Twoim celem są loki lub fale na całej długości, podziel całe włosy na pojedyncze pasma. Przykładaj wałki do ich końcówek i nawijaj w kierunku skóry głowy. Wałki na rzepy możesz stosować zarówno na mokre, jak i suche włosy. W tym pierwszym przypadku możesz pozostawić kosmyki do samodzielnego wyschnięcia lub jeśli nie masz zbyt wiele czasu - wysuszyć je suszarką. Pomimo że wałki na rzepy wykazują wysoką przyczepność, jeśli planujesz iść w nich spać, zabezpiecz włosy siatką ochronną.

Wałki do włosów na rzepy Comair

Wysokiej jakości wałki do włosów Comair są bardzo wytrzymałe i łatwe w użyciu. Mocne rzepy skutecznie trzymają się włosów, nie wymagają więc użycia dodatkowych klipsów czy wsuwek. Wciąż jednak pozostają delikatne dla ich struktury. Akcesoria te doskonale sprawdzą się zarówno do codziennych, jak i bardziej wyjściowych stylizacji. Dostępne są w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych, dzięki czemu dopasujesz je do swoich najbardziej wygórowanych potrzeb. Szerokie wałki dedykowane są długim włosom, które wymagają odbicia od nasady. Te o mniejszej średnicy świetnie pokręcą krótkie kosmyki. Po ich zdjęciu wystarczy delikatnie przeczesać włosy palcami, aby uzyskać piękny, naturalny efekt.

    pixel