Grzebienie do tapirowania

( ilość produktów: 25 )
Przeczytaj więcej o grzebieniach do tapirowania  

Grzebienie do tapirowania

Pełna objętości fryzura to marzenie niejednej kobiety. Zachwycający efekt objętości jest możliwy do uzyskania w domowym zaciszu za pomocą tapirowania - oczywiście przy pomocy odpowiedniego narzędzia! Grzebienie do tapirowania mają rączki zakończone charakterystycznym szpikulcem lub widełkami, których zadaniem jest wydzielanie poszczególnych pasm włosów, co znacznie usprawnia stylizację. Narzędzia te wykonuje się z wysokiej jakości tworzywa, odpornego na działanie wysokich temperatur oraz substancji chemicznych zawartych w kosmetykach. Dodatkowo materiały te powinny wykazywać właściwości antystatyczne, przeciwdziałając elektryzowaniu się kosmyków podczas stylizacji.

Profesjonalny grzebień do tapirowania włosów

Tym, co na pierwszy rzut oka odróżnia od siebie narzędzia do stylizacji fryzur, jest rozstaw i rodzaj ząbków. Grzebienie do tapirowania włosów mają je najczęściej bardzo gęste i wąsko rozstawione. W dodatku są one lekko zaokrąglone na końcach, by nie szarpać kosmyków, ani nie drapać skóry głowy. Nieumiejętne tapirowanie lub robienie tego przy pomocy nieodpowiedniego narzędzia może wyrywać włosy oraz prowadzić do podrażnień skóry głowy. Profesjonalne narzędzia wykonywane są z wysokogatunkowych materiałów, takich jak jakościowy plastik, kauczuk, czy włókno węglowe. Z tego ostatniego tworzywa zrobiony jest między innymi grzebień do tapirowania Olivia Garden ST-2. Takie narzędzie wykazuje wyjątkową odporność na złamania, a jednocześnie jest niezwykle lekkie. Doskonale nadaje się do stylizacji przy użyciu suszarki - bez obaw można oddziaływać na nie temperaturą do 230°C. Fryzjerski grzebień do tapirowania powinien mieć ergonomiczny kształt i niewielką wagę, by dobrze leżał w dłoni, nie obciążając nadgarstka.

Tapirowanie włosów - fakty i mity

Wokół tapirowania włosów przez lata pojawiło się wiele mitów, które spowodowały, że coraz mniej osób decyduje się na tego rodzaju stylizację. Mówi się głównie o jego szkodliwym wpływie na kondycję włosów i zwiększanie ich skłonności do wypadania. Niektórzy twierdzą również, że natapirowane włosy wyglądają sucho i nieestetycznie, przypominając jeden dużych rozmiarów kołtun. Fakt, modne w minionych dziesięcioleciach uczesania były nieco splątane, jednak współczesne narzędzia i techniki stylizacji sprawiają, że wykonywane w dzisiejszych czasach stylizacje w niczym ich już nie przypominają. Wielu profesjonalistów zgodnie wskazuje tapirowanie jako jedną z najskuteczniejszych metod na uniesienie włosów od nasady, nadanie im objętości i tekstury. Co więcej, efekt tapirowania niejednokrotnie utrzymuje się na włosach dłużej niż ten gwarantowany przez kosmetyki do stylizacji. Umiejętne jego przeprowadzenie nie utrudnia rozczesywania pasm, nie plącze ich, ani nie sprawia, że fryzura wygląda staromodnie.

Jak stosować grzebień do tapirowania włosów?

Tapirowanie polega na wydzielaniu pojedynczych pasm włosów i pocieraniu ich specjalnym grzebieniem o cienkich, wąsko rozstawionych ząbkach. Do odseparowania kosmyków służą widełki lub szpikulec, którymi zakończony jest grzebień. Często są one metalowe, ale mogą być również zintegrowane z korpusem i wykonane z tego samego tworzywa. By móc skutecznie i bezpiecznie natapirować włosy, ważne jest nie tylko odpowiednie narzędzie, ale także poprawna technika. Podczas tapirowania należy szybkimi ruchami przeciągać grzebień po kosmykach w kierunku cebulek. Pojedyncze pasmo powinno mieć ok. 2-3 cm szerokości. Przystępując do tapirowania, trzeba trzymać je palcami jednej dłoni w pozycji prostopadłej do skóry głowy i stopniowo stylizować jego poszczególne partie, zaczynając od góry i zmierzając w stronę końcówek. Metoda ta nie powoduje wyrywania włosów, a dodatkowo sprawia, że samo tapirowanie jest niewidoczne, a fryzura nadal wygląda lekko. Tapirować z powodzeniem można zarówno krótkie, półdługie, jak i długie włosy. 

Jakie fryzury można wystylizować poprzez tapirowanie?

Tapirowane pasma wielu osobom mogą kojarzyć się z fryzurami noszonymi przez gwiazdy estrady i kina w połowie ubiegłego wieku. Ta metoda układania włosów pozwala na stworzenie szerokiego zakresu stylizacji - od subtelnego uniesienia na samym czubku, przez efektowne upięcia w stylu Brigitte Bardot, aż przez szalone uczesania niczym Jon Bon Jovi. I choć wiele z nas nie zdecyduje się na tapir z rockowym sznytem na co dzień, to subtelna, naturalnie wyglądająca fryzura pełna objętości będzie pasowała każdemu. Pozwoli optycznie pogrubić oraz zagęścić cienkie kosmyki, a także trwale uniesie u nasady te grube i ciężkie. Tapirowanie jest również doskonałym wstępem do wysokich upięć, takich jak koki czy kucyki. Fryzura zyskuje wtedy teksturę i wydaje się być pełniejsza. Natapirowane włosy skutecznie przykrywają gąbkowe wypełniacze do eleganckich koczków. Wychodzą z nich też niesamowite grube warkocze i kłosy.

    pixel