Szczotki do suszenia włosów

( ilość produktów: 83 )
Przeczytaj więcej o szczotkach do suszenia włosów  

Szczotki do suszenia włosów

Suszenie pasm na szczotkę to jeden z uwielbianych przez wiele kobiet sposobów na modelowanie. Tą metodą po umyciu kosmyków można szybko i łatwo nadać fryzurze pożądany kształt. Szczotki do suszenia włosów różnią się między sobą przede wszystkim rozmiarami i kształtami. Szczotka płaska ma za zadanie wyprostować i wygładzić kosmyki, natomiast okrągła służy do ich efektownego podkręcenia i dodania im objętości poprzez uniesienie u nasady. Suszenie przy użyciu szczotki to świetny sposób na ułożenie włosów, gdy nie ma się zbyt wiele czasu na stanie przed lustrem. Wybierając dobrej jakości narzędzie wykonane z wysokiej klasy materiałów, suszenie będzie proste i bezpieczne dla kondycji włosów.

Na co zwrócić uwagę wybierając szczotkę do suszenia?

Podejmując decyzję o zakupie szczotki, należy kierować się przede wszystkim zamierzonym efektem stylizacji. Aby był on satysfakcjonujący, koniecznie jest zwrócenie uwagi na kryteria techniczne, do których należą:

  • wielkość - w sklepie internetowym Loki Koki dostępne są szczotki w różnych rozmiarach, co umożliwia dobór narzędzia idealnego do każdego rodzaju kosmyków. Im gęstsze i grubsze są włosy, tym większa powinna być szczotka.
  • materiał wykonania - szczotki do suszenia narażone są na długotrwałe działanie wysokiej temperatury, dlatego powinny być wykonane z wysokiej jakości wytrzymałych materiałów. Dobrze, aby wybrać taką, której główka powleczona jest powłoką antystatyczną zapobiegającą elektryzowaniu.

Okrągła szczotka do suszenia włosów

Szczotka okrągła służy zarówno do suszenia, jak i modelowania włosów. Ma ona niezwykle wszechstronne zastosowanie, umożliwiając nadanie fryzurze wymarzonego kształtu. Przy jej pomocy stworzysz fale, loki lub wywiniesz same końcówki, a nawet wyprostujesz pasma, jednocześnie unosząc je u nasady i nadając im objętości. Wałek takiej szczotki może mieć różną średnicę - od 12 do nawet ponad 80 milimetrów. Im mniejsza średnica, tym ciaśniejszy będzie skręt. Małe szczotki powinny wybierać panie o rzadkich i cienkich kosmykach. Duże wałki przeznaczone są do suszenia gęstych i grubych pasm, a także modelowania, którego efektem mają być proste gładkie włosy. W ofercie sklepu Loki Koki dostępne są teflonowe szczotki firmy Evolution Plus w różnych rozmiarach. Czas suszenia z ich pomocą jest do 30% krótszy niż w przypadku narzędzi aluminiowych, a specjalnie zaprojektowana rączka zapewnia pewny chwyt nawet przy mokrych dłoniach.

Płaska szczotka do suszenia włosów

Choć większości osób szczotki do suszenia mogą kojarzyć się z tymi w kształcie walca, to akcesoria o płaskiej główce są równie skutecznie. Żeberkowa konstrukcja umożliwia swobodny przepływ powietrza z suszarki i równomierne rozprowadzenie ciepła na powierzchni pasm. Szczotka do suszenia i prostowania włosów Olivia Garden Black Label Flex to jeden z najpopularniejszych modeli spośród tego rodzaju akcesoriów. Zastosowanie mieszanki włosia nylonowego z naturalnym włosiem dzika zapewnia kosmykom piękny połysk i elastyczność. Kolce zakończone są masującymi głowę kuleczkami, które przyczyniają się do pobudzenia mikrokrążenia w skórze głowy oraz zapobiegają podrażnieniom. Ergonomiczna rączka doskonale leży w dłoni, a antypoślizgowa powłoka gwarantuje pewny chwyt.

Szczotka do suszenia włosów - sposób użycia

Czy susząc włosy na szczotkę w domu, można osiągnąć efekt jak z salonu? Oczywiście! Wymaga to trochę wprawy, ale dzięki dobrej jakości narzędziom i znajomości kilku sztuczek nauka staje się niezwykle szybka. Pierwsze, o czym trzeba pamiętać to, aby przed przystąpieniem do suszenia dokładnie odcisnąć nadmiar wody z włosów przy pomocy ręcznika. Następnie konieczne jest rozczesanie kosmyków i podzielenie ich na kilka poziomych warstw, podpinając górne z nich spinką. Nabierając na szczotkę pasmo u jego nasady, należy skierować strumień powietrza z suszarki zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa i powolnym ruchem przeciągnąć akcesorium w stronę końcówek. Nadmuch powinien być ustawiony na średnią moc, która skutecznie wysuszy kosmyki, jednocześnie nie powodując ich rozwiewania i plątania.

Jak dbać o szczotki do suszenia?

Tak jak każde inne narzędzie do stylizacji, tak i szczotki należy regularnie myć i konserwować. Na ich główkach zbierają się kurz, sebum, włosy oraz resztki kosmetyków, co nie tylko jest niehigieniczne, ale także sprawia, że efekt modelowania może nie być spektakularny. Czyszczenie szczotki rozpoczynamy od wyczesania zanieczyszczeń przy pomocy grzebienia. Następnie należy lekko zwilżyć narzędzie wodą i dokładnie umyć szamponem przy pomocy szczoteczki, na przykład takiej jak do zębów. Naturalne włosie można dodatkowo zmiękczyć odżywką. Ostatnim etapem powinna być dezynfekcja. Tak wyczyszczoną szczotkę należy odłożyć do całkowitego wyschnięcia. Sumienne dbanie o akcesoria do włosów przedłuża ich żywotność oraz gwarantuje spektakularny efekt podczas każdej stylizacji.

  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
pixel