Ciche suszarki

( ilość produktów: 11 )
Dowiedz się więcej o cichych suszarkach do włosów  

Cicha suszarka do włosów

Podczas porannego suszenia kosmyków budzisz domowników? A może sama masz dość hałasującego Ci nad uchem urządzenia? Cicha suszarka do włosów rozwiąże każdy z tych problemów. Redukcja wydawanego dźwięku nie wypływa na jej funkcjonalność. Nowoczesne urządzenia posiadają najlepszej klasy silniki o mocy pozwalającej wysuszyć nawet grube i gęste włosy. Co więcej, wyposażone zostały we wszystkie udogodnienia, które powinna posiadać dobrej jakości suszarka - możliwość regulacji temperatury i mocy nawiewu oraz funkcję jonizacji. Często są także niesamowicie lekkie, doskonale sprawdzając się w roli suszarki podróżnej.

Czym charakteryzuje się bardzo cicha suszarka do włosów?

W czasach dobiegających nas z każdej strony bodźców powinniśmy jak najbardziej ograniczać ich ilość. Wszechobecny hałas ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. I choć każdy z nas ma inną tolerancję na dźwięki, to większość osób zgadza się, że buczenie suszarki tuż przy uchu nie jest niczym przyjemnym. Dlatego warto wybrać urządzenie o jak najniższym poziomie generowanego hałasu. Przyjmuje się, że cicha suszarka do włosów to taka, której dźwięk oscyluje na poziomie od 75 do 83 decybeli. Według ekspertów dźwięk o takim natężeniu nie ma szkodliwych konsekwencji dla naszego zdrowia, nawet jeśli oddziałuje na nas często. Większość urządzeń dostępnych w asortymencie sklepu internetowego Loki Koki generuje hałas w powyższym zakresie. Jednak na rynku dostępna jest także niejedna super cicha suszarka do włosów o głośności poniżej 60 decybeli. Takie rozwiązanie zachwyci osoby wyjątkowo wrażliwe na dźwięki.

Co wpływa na głośność suszarki do włosów?

Może wydawać się, że niższy poziom generowanego przez urządzenie hałasu jest równoznaczny z jego mniejszą mocą. To nieprawda. Faktyczny wpływ na głośność suszarki ma jej konstrukcja. Im więcej niepotrzebnych otworów oraz zakamarków w jej wnętrzu tym bardziej intensywny będzie szum wydzielanego przez nią powietrza. Bardzo ciche suszarki do włosów mają zazwyczaj nieskomplikowaną budowę o stożkowatej, łagodnie zwężającej się bryle. Umożliwia to poprawną cyrkulację powietrza oraz niezaburzoną pracę silnika i minimalizację jego drgań. Jeśli konstrukcja urządzenia jest zgodna z tymi zasadami, to będzie ono pracowało cicho, nawet jeśli jego moc wynosić będzie powyżej 2000 W. Oznacza to zatem, że ciche suszarki również mogą pracować efektywnie.

Jak wybrać cichą suszarkę?

Aby mieć pewność, że wybrane przez Ciebie urządzenie faktycznie będzie pracować cicho, zwróć uwagę przede wszystkim na emitowaną przez nie liczbę decybeli. Miej jednak na uwadze, że wartość tę większość producentów podaje, biorąc pod uwagę hałas mierzony podczas pracy suszarki na najniższej prędkości silnika. Zatem jeśli wybierzesz najsilniejszą moc nadmuchu urządzenie najprawdopodobniej będzie generowało hałas większy niż ten deklarowany przez producenta. Dokonując zakupu, warto także zwrócić uwagę na inne funkcje i parametry, które są istotne podczas wyboru suszarki. Należą do nich:

- moc - cicha suszarka nie musi być mało efektywna. Wybierz urządzenie mające przynajmniej 2000 W, zwłaszcza jeśli masz długie i gęste włosy. Silnik o dużej mocy także może pracować cicho.

- regulacja temperatury i siły nawiewu - to absolutna podstawa. Aby bezpiecznie wysuszyć włosy, urządzenie musi umożliwiać przynajmniej trzystopniową regulację nawiewu. Dobrze, aby suszarka miała także opcję zimnego powietrza.

- funkcja jonizacji - dzięki niej Twoje pasma będą zdrowe i piękne. Wydzielane przez jonizator jony ujemne domykają łuski włosowe, chroniąc je przed uszkodzeniami oraz zatrzymując nawilżenie wewnątrz kosmyków. Dodatkowo wygładzają je i zapobiegają elektryzowaniu.

Suszarka do włosów lekka i cicha

Suszarki z tłumikiem hałasu doskonale sprawdzają się w roli urządzeń podróżnych. Ich dźwięk nie będzie zakłócał spokoju innych urlopowiczów i pozwoli Ci swobodnie suszyć włosy nawet w godzinach ustalonej przez hotel ciszy nocnej. Jeśli zatem wybierzesz urządzenie ciche, kompaktowe i o niewielkiej wadze, to będzie Ci ono służyć zarówno w domu, jak i podczas podróży. Takie lekkie i ciche suszarki do włosów produkuje między innymi firma Hairgoals Italia. Wyposażone są one w wytłumiony cyfrowy silnik o prędkości 120 000 obrotów na minutę i mocy 1300 W. Posiadają trzy tryby suszenia - idealny szybkiego suszenia SWING, sprawdzający się przy suszeniu objętościowym SCALP oraz GROSS, umożliwiający gładkie suszenie. Są niesamowicie lekkie (ważą zaledwie 325 g), a ich składana konstrukcja sprawia, że możesz mieć swoją suszarkę zawsze pod ręką. Takie funkcje jak zimny nawiew czy jonizacja dbają o kondycję włosów, sprawiając, że po wysuszeniu są one wygładzone, lśniące i miękkie w dotyku. Poręczne suszarki do włosów Hairgoals Italia HG Flow2 kupisz w sklepie internetowym Loki Koki.

    pixel