Trwała ondulacja

( ilość produktów: 17 )
Poradnik: Co to jest trwała ondulacja i jak wpływa na włosy?  
Źródło: Artego, materiały producenta
Źródło: Artego, materiały producenta

Trwała ondulacja to zabieg chemiczny, który rozrywa wewnętrzne wiązania siarka-siarka (tzw. mostki) w rdzeniu włosa. Różne typy wałków pozwalają na uzyskanie rezultatów odpowiednich do włosów każdej klientki, a silne środki nawilżające pozwalają na uniknięcie przesuszenia włosów.

Kiedy końcowy efekt został ustalony z fryzjerem, włosy polewa się płynem ondulacyjnym, który rozszczepia łączenia we włosie. Następnie przychodzi czas na założenie wałków (cienkich, średnich lub grubych albo takich, które nie mają kręcić włosów, a jedynie unieść je u nasady). Etap ten trwa od dwudziestu do czterdziestu minut, w zależności od oczekiwanych rezultatów i samego płynu. Dobre wypłukanie go z włosów zajmuje kolejne kilka minut. Wówczas przerywane są też reakcje zachodzące we wnętrzu włosa.

Kolejny etap to zastosowanie utrwalacza, dzięki któremu loki staną się rzeczywiście trwałe. Ostatnim, ale równie ważnym, krokiem jest zdjęcie wałków i umycie włosów delikatnym szamponem.

Włosy po trwałej

Loki po ondulacji są całkowicie trwałe i możemy układać je jak przed zabiegiem. Dobrze przeprowadzony zabieg nie będzie nawet widoczny. Po kilku miesiącach staniemy jednak przed koniecznością powtórzenia trwałej lub ścięcia fryzury – nasze naturalne włosy, o innej fakturze, odrosną i zburzą piękny efekt jednolitych loków.

Źródło: Artego, materiały producenta
Źródło: Artego, materiały producenta

Największy problemem dla kobiet, które poddają się ondulacji, jest dbanie o odpowiednie nawilżenie włosów. Odkąd trwała po raz pierwszy stała się modna, przemysł fryzjerskich poczynił ogromny postęp, zarówno w dziedzinie trwałej jak i produkcji kosmetyków odpowiednich do jej pielęgnacji. Niemniej, trzeba będzie poświęcić sporo czasu, a niekiedy także pieniędzy, na utrzymanie dobrej kondycji włosów. Z drugiej strony, również codzienne stosowanie lokówki czy prostownicy wysusza włosy.

Kobiety skarżące się na mocno przetłuszczające się włosy niekiedy stosują ondulację jako sposób na rozwiązanie tego problemu przy jednoczesnej zmianie fryzury.

    pixel