Żele do stylizacji włosów

( ilość produktów: 30 )
Poradnik: Jak stylizować włosy z wykorzystaniem żelu?  
Włosy wystylizowane żelem
Źródło: Artego

Żel to jeden z podstawowych produktów do stylizacji włosów, po który sięgają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Szeroki wybór produktów pozwala na wykonanie bardzo różnych stylizacji, ale nawet najbardziej zaawansowany technicznie kosmetyk nie zastąpi nam wprawy.

Krok pierwszy to wybór odpowiedniego żelu. Na etykietach zazwyczaj napisane jest, czy dany produkt ma nabłyszczać czy nadawać włosom matowości. Znajdziemy tam także informację o sile utrwalenia. Produkty zawierające alkohol sprawią, że włosy będą bardziej sztywne, składniki natłuszczające zapewnią nam zaś miękkość włosa.

Ważne, by nie nanieść zbyt dużej ilości żelu na włosy – jeżeli to się nam przytrafi, jedynym ratunkiem jest ponowne umycie włosów. Żeby tego uniknąć, bardzo niewielką ilość produkt należy rozetrzeć między palcami, a następnie delikatnie i uważnie nakładać na włosy. W razie potrzeby zawsze możemy jeszcze go dołożyć. Żel potrzebuje kilku chwil, by dobrze wyschnąć na włosach. Upewnijmy się, że jest suchy zanim wyjdziemy z domu – inaczej wiatr może zniszczyć naszą fryzurę.

    pixel