Davines

Davines w LokiKoki.plO MARCE

W 1983 roku w malowniczej Parmie we Włoszech rodzina Bollati założyła firmę Davines. Na początku działalności przedsiębiorstwo produkowało wysokiej klasy kosmetyki dla producentów znanych marek. Po dziesięciu latach zbierania doświadczenia firma postanowiła stworzyć i wypromować własną markę - Davines. Od samego startu postawiono na jakość i przyjazność środowisku poprzez użycie tylko naturalnych składników. Cechą charakterystyczną marki jest prostota i gracja, która podkreślają skromne, lecz eleganckie opakowania produktów. Obecnie Davines jest znany w sześćdziesięciu krajach. Regionalne siedziby mieszczą się Nowym Jorku, Paryżu i Londynie. Davines przy produkcji kosmetyków korzysta wyłącznie z zasobów odnawialnych. Firma może się pochwalić uzyskaniem certyfikatu ISO 9001. W naszym sklepie oferujemy m.in. serie: Hearth of Glass, Alchemic, Essential Haircare oraz More Inside.


Davines a światowej sławy styliści

Davines jako profesjonalna marka fryzjerska współpracuje z najwybitniejszymi stylistami międzynarodowej sławy. Taką gwiazdą światowego fryzjerstwa jest Tim Hartley, który po trzydziestu latach pracy w Akademii Vidal Sassoon jako dyrektor kreatywny rozpoczął niezależną działalność pod własnym nazwiskiem. W latach 80tych przyczynił się do eksperymentowania z rodzajem płci w świecie fryzur, co wywróciło do góry nogami zaakceptowane wcześniej reguły w świecie mody. Zapowiedział minimalizm estetyczny, który zdominował trendy w latach 90tych. Tim obecnie koncentruje się na rozwoju własnej oszołamiającej wizji fryzjerstwa artystycznego. Ma teraz większą możliwość wyboru twórczych partnerów do współpracy i projektów nad którymi pracuje. Projekty te są inspiracją do jeszcze większych osiągnięć. Jako osoba niezależna jest bliżej ludzi, którzy są prawdziwymi pasjonatami włosów i fryzjerstwa. Dlatego też na stałe współpracuje m.in. z marką Davines. Tim zapraszany przez największych profesjonalistów w dziedzinie fryzjerstwa wciąż podróżuje po całym świecie. Jego pasja do sztuki i wrodzone zrozumienie znaczenia włosów w sztuce spotyka się z szerokim uznaniem, co potwierdzają liczne nagrody i nieustanne zainteresowanie jego pracą. Od ponad 30 lat inspiruje kolejne pokolenia młodych fryzjerów zarażając ich swoją pasją, podejściem do włosów, poczuciem estetyki i kunsztem technicznym. Jego rada dla następnych pokoleń to „Nie miej uprzedzeń, miej otwarty umysł, szukaj różnorodności, znajdź swojego mentora, pracuj ciężko i kochaj to co robisz każdego dnia”.

Seria Defining

System defining zrodził się z potrzeby „określenia własnej osobowości”. Wyraża odwagę, indywidualizm, możliwość wyboru, kroczenie różnorodnymi ścieżkami i podążanie alternatywnymi drogami. „Homo faber fortunae suae” – to łacińska sentencja, która stała się dewizą wszystkich produktów Davines i według której człowiek jest panem swojego losu. Stanowi ona doskonałą zachętę do odnajdywania wewnętrznej siły do walki o własną tożsamość i realizację celów. Została wybrana, ponieważ wyraża ideę człowieka–twórcy, który jest odpowiedzialny za własne życie. Idea ta, rozwinięta i rozpowszechniona w renesansie, odmieniła rolę człowieka, który uważał się dotąd za niewolnika losu, a teraz stał się ostatecznie panem swojego życia, zdolnym do lepszego korzystania ze swojego intelektu i przymiotów. Według założeń twórców Davines, produkty linii defining mają służyć jako narzędzia pomocne w wyrażeniu własnych odczuć i tożsamości za pośrednictwem fryzury i wyglądu. Każdy wybór dotyczący wyglądu jest o tyle właściwy, o ile rodzi się z czystego ducha odwagi i chęci podkreślenia własnej osobowości. Pragnienie zdobycia uznania w oczach innej osoby jest być może najbardziej ludzką cechą i największą udręką współczesnego społeczeństwa. Opracowując system defining, zespół Davines potraktował to wyzwanie konstruktywnie, z dystansem, ale bez przesady. Jego wzorem nie stały się ikony piękna, dla których bycie zauważonym przez innych jest zdecydowanie prostsze i odbywa się szybciej. Wiodącym kolorem systemu defining jest wiśniowy – zainspirowany wybornymi, wczesnoletnimi owocami. Wiśnie to niewielkie owoce o nieskomplikowanym kształcie, niewyróżniające się zbytnio, ale kojarzone z witalnością, optymizmem, ciepłem oraz wyjątkowym kolorem i smakiem. Sezon na wiśnie nie trwa długo, ale nie sposób nie patrzeć na nie z podziwem, kiedy błyszczące, dojrzałe i dumne ze swego wyglądu przyciągają nasz wzrok wśród straganów.

Seria For Wizards

Prosta, wydajna i delikatna linia doskonałej jakości For Wizards proponuje produkty dla artystów w zakresie stylizacji i wykończenia, co pozwala na doskonałe wykonanie dzieła: rzeźby fryzury. Ta linia została stworzona w celu kreatywnego utrwalania form. Jest ona skierowana do fryzjerów, którzy są pasjonatami swojej pracy artystycznej, a produkty do stylizacji są dla nich prawdziwymi narzędziami do stworzenia dzieła. Narzędzia te tworzą różne rodzaje stylizacji, z różnymi efektami i różnym stopniem utrwalenia, są owocem najnowszych technologii wykorzystujących żywice. Produkty mają nazwy nawiązujące do tradycyjnych środków wykorzystywanych przez artystów.

Seria Davines Essential Haircare

Przyjmując filozofię renesansowych zielarzy, Davines dokładnie połączył naukę i tradycję z esencją ziół, kwiatów i owoców śródziemnomorskich. Opracowano linię rodzin produktów do codziennej pielęgnacji, z których każda posiada swój własny „pseudonim”, a ich celem jest spełnienie obietnicy, do jakiej nawiązuje nazwa. Każda z rodzin produktów zawiera aktywne, wyselekcjonowane składniki, które zapewniają natychmiastowe efekty i zaspokajają specyficzne wymagania włosów, wzbogacone o naturalne właściwości przeciwutleniające i ochronne.
NOUNOU - Odżywianie - Włosy farbowane
MOMO - Nawilżanie - Włosy suche i odwodnione
DEDE - Delikatność - Włosy cienkie i zmęczone
LOVE - Miękkość i gładkość - Włosy falowane i kręcone
SOLU - Odświeżanie - Rozwiązanie dla wszystkich rodzajów włosów
MELU - Ochrona - Pielęgnacja włosów długich, zniszczonych, poddawanych stylizacji

Seria Glorifying

Glorifying jest linią kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów koloryzowanych, a także rozjaśnianych i z pasemkami. Linia pozwala na zachowanie intensywnego koloru pomimo upływu czasu: produkty chronią strukturę włosów oraz zapobiegają procesom starzenia się włosów. Dlatego seria idealna jest dla kobiet po 30. roku życiu, których włosy zaczynają wymać intensywniejszej pielęgnacji. Glorifying chroni kolor włosów i skórę głowy, dodaje blasku, tonuje i odżywia strukturę kapilarną. Wszystkie produkty wzbogacone są wyciągiem ze słonecznika, polifenolami, aminokwasami, kwasami Omega 6 i karotenoidami.

W marcu 2010 Glorifying został wyróżniony podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich, otrzymując na forum LOOK & BEAUTY VISION 2010 Złoty Medal:

Medal Glorifying
pixel