Termoloki, wałki indukcyjne

( ilość produktów: 2 )
Przeczytaj więcej o termolokach  

Termoloki

Zastanawiasz się, jak wyczarować efektownie zakręcone pasma, które będą wyglądały, jakbyś dopiero co wyszła od fryzjera? Nie masz czasu na codzienne modelowanie włosów przy pomocy wałków? Wypróbuj termoloki. To szybki i prosty sposób na uzyskanie regularnego skrętu, który utrzyma się przez wiele godzin. Stanowi doskonałą alternatywę dla lokówki, papilotów i tradycyjnych wałków, idealną dla osób, które oczekują szybkiego rezultatu. Za pomocą termoloków uzyskasz pełną objętości fryzurę w zaledwie kilkanaście minut. W dodatku ich użytkowanie jest banalnie proste.

Jak działają termoloki i wałki indukcyjne?

Termoloki to inaczej wałki termiczne, które po kilkunastu minutach noszenia skutecznie i trwale formują pasma w efektowne loki. W zestawie może znajdować się od czterech do nawet kilkudziesięciu wałków o różnych rozmiarach. Termoloki podgrzewa się w specjalnych zasilanych prądem stacjach, które za pomocą diody sygnalizują osiągnięcie przez urządzenie odpowiedniej temperatury. Alternatywą są wałki indukcyjne, które również należy wcześniej umieścić w specjalnej nagrzewnicy. Te firmy Volcano są gotowe do użycia w zaledwie 5 sekund! Na wałki nawija się pojedyncze pasma i pozostawia na około 15 minut.

Wałki termiczne - cechy

Podstawową zaletą termoloków jest fakt, że w krótkim czasie można uzyskać oszałamiający efekt. Nowoczesne wałki nagrzewają się niemal natychmiastowo. Ich nakładanie trwa dużo krócej niż kręcenie włosów lokówką, a skręt zostaje uformowany w zaledwie kilkanaście minut. W tym czasie możesz na przykład poprawić makijaż lub wybrać stylizację. Termoloki są lekkie, nie wyrywają włosów, ani nie osłabiają cebulek. Nie wymagają noszenia ich przez całą noc, więc nie wpływają niekorzystnie na jakość snu. Równomiernie rozprowadzone na powierzchni wałków ciepło sprawia, że pasma są pokręcone regularnie, a nie tylko uniesione u nasady lub wywinięte na końcówkach. Choć wykonane z dobrej jakości materiału wałki są delikatne dla włosów, nie należy zapominać, że do stylizacji wykorzystują one wysoką temperaturę. Dlatego przed ich użyciem koniecznie zabezpiecz kosmyki produktem termoochronnym.

Jakie termoloki wybrać?

Wybierając odpowiedni model i rozmiar wałków, należy kierować się oczekiwanym rezultatem oraz rodzajem włosów. Im ciaśniej skręcone loczki chcesz uzyskać, tym mniejszą średnicę powinny mieć wałki. Koniecznie zwróć uwagę na dodatkowe funkcje urządzenia, takie jak jonizacja czy możliwość regulacji temperatury. Gwarantują one na bezpieczeństwo użytkowania oraz zapobiegają negatywnemu wpływowi termoloków na kondycję pasm. Istotny jest również rodzaj materiału, z którego zostały zrobione wałki. Najlepsze są te ceramiczne lub tytanowe. Równomiernie rozprowadzają one temperaturę, utrzymują jej stałą wysokość oraz są delikatne dla włosów. Warto też zwrócić uwagę na zabezpieczenia trzymające wałki na swoim miejscu. Osłonki będą najlepsze dla cienkich kosmyków, a ciężkie pasma skutecznie przytrzymają mocniej zaciskane klipsy lub wsuwki.

Termoloki - sposób użycia

Jeśli masz już doświadczenie z klasycznymi wałkami, stosowanie tych termicznych nie powinno przysporzyć Ci trudności. Najpierw włóż termoloki lub wałki indukcyjne do stacji grzewczej i podłącz ją do prądu. W międzyczasie podziel włosy na warstwy, z których łatwiej będzie Ci wydzielać pojedyncze pasma. Nie zapomnij o zaaplikowaniu kosmetyku termoochronnego! Wybierz sekcję włosów, następnie rozczesz ją, przyłóż wałek do końcówek i rozpocznij nawijanie w kierunku skóry głowy. Zacznij od dolnej warstwy, po kolei przechodząc do wyższych partii włosów. Po nawinięciu wszystkich pasm pozostaw wałki na głowie na około 15 minut, aż całkowicie ostygną. Pozwoli to trwale uformować skręt. Ściągaj wałki poprzez odwijanie. Na koniec rozczesz kosmyki szczotką, przeczesz palcami lub po prostu potrząśnij głową - w zależności od oczekiwanej intensywności rezultatu. Dla dodatkowego utrwalenia fryzury możesz spryskać włosy lakierem.

Termoloki i wałki indukcyjne renomowanych marek

Popularność wałków termicznych wynika z wygody ich użytkowania. Umożliwiają skuteczną i nieskomplikowaną stylizację włosów w domowym zaciszu. Korzystając z urządzeń renomowanych marek, każdy może samodzielnie osiągnąć rezultat porównywalny do tego, z jakim opuszczamy salon fryzjerski. Dostępne w sklepie internetowym Loki Koki nowoczesne wałki indukcyjne Volcano występują w aż 4 rozmiarach, pozwalając na ułożenie zarówno sprężystych loków, jak i delikatnych fal. Termoloki BaByliss Pro to urządzenia o dużej mocy, których ceramiczne płytki pokryte zostały welurową powłoką zwiększającą przyczepność wałków i gwarantującą najwyższy komfort użytkowania. W naszej ofercie znajdziesz trzy wysokiej klasy modele. Warto zainwestować w dobrej jakości wałki termiczne, za pomocą których przygotujesz się do wielkiego wyjścia w zaledwie kilkanaście minut.

      pixel