Suszarki

( ilość produktów: 33 )
Poradnik: Czym się kierować przy wyborze suszarki?  
Źródło: andy carter, flickr.com
Pogo lepsze od suszarki?
Źródło: andy carter, flickr.com

Na rynku istnieją setki typów i modeli suszarek. Dzięki temu możemy wybrać urządzenie, które idealnie nadaje się do naszych potrzeb, ale może nas również przyprawić o zawrót głowy.

Suszarki różnią się od siebie rozmiarem, mocą, temperaturą, wreszcie ceną. Jednak wyższa kwota nie zawsze gwarantuje lepszą jakość, a najmocniejsza suszarka niekoniecznie będzie odpowiadać naszej fryzurze.

Możemy wyróżnić trzy podstawowe typy suszarek. Turystyczne są niewielkie i mają składane rączki, profesjonalne są zdecydowanie większe i posiadają wiele różnych funkcji. Te do użytku domowego zazwyczaj mają średnią wielkość.

Moc suszarek rozciąga się od 1000 do 2300 W. Jeżeli Twoje włosy są gęste i długie, wybierz suszarkę o dużej mocy – im szybciej wysuszysz włosy, tym krócej będziesz narażać je na działanie wysokich temperatur. Do włosów krótkich i cienkich wystarczy suszarka o mniejszej mocy.


Źródło: Aaron Kawai, flickr.com
Źródło: Aaron Kawai, flickr.com

Dobrym rozwiązaniem jest także możliwość dostosowywania mocy suszarki: kiedy suszymy świeżo umyte, bardzo mokre włosy, potrzebujemy więcej mocy. Gdy chcemy je jedynie dosuszyć i wystylizować, przyda się mniejszy strumień. Dobrze byłoby, gdyby suszarka pozwalała na korzystanie zarówno z ciepłego jak i z gorącego powietrza. Do suszenia włosów wykorzystasz ciepłe, na koniec domykając łuski włosa za pomocą zimnego strumienia.

Dodatki do suszarek

Niektóre suszarki posiadają dodatkowe powłoki, np. ceramiczne czy jonujące, które zapobiegają niszczeniu się włosów oraz ich elektryzowaniu się. Do typowych dodatków należą również różne nakładki. Najbardziej rozpowszechniony jest koncentrator, który skupia powietrze w jednym, szerokim otworze. Umożliwia on skierowanie strumienia powietrza dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne i suszenie włosów od nasady w kierunku końcówek.

Dyfuzor dodaje objętości włosom oraz podnosi je u nasady i jest polecany do stosowania w przypadku cienkich i rzadkich włosów oraz wtedy, gdy chcemy podkreślić skręt włosów falowanych i naturalnie kręconych.

  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
pixel