Jak stworzyć idealnie proste włosy?

Kobieta z prostymi włosami
Źródło: Artego

Prostowanie włosów

Czy kiedykolwiek marzyłaś o posiadaniu włosów prostych jak szpilka? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!
 1. Weź prysznic i umyj włosy używając dowolnego szamponu i odżywki. Najlepiej jeśli kosmetyki, których użyjesz będą przeznaczone dla włosów prostych. Pamiętaj aby zawsze używać odżywki, aby włosy nie uległy przesuszeniu przy późniejszej stylizacji za pomocą prostownicy.
 2. Zawiń mokre włosy w ręcznik na pięć minut.
 3. Po pięciu minutach zdejmij ręcznik i przeczesuj włosy przy pomocy grzebienia z szerokimi zębami.
 4. Nałóż balsam rozprostowujący. Upewnij się, że pokrywa on całą powierzchnię włosów.
 5. Rozczesuj włosy co pół godziny do momentu aż będą kompletnie suche.
 6. Ewentualnie, zamiast naturalnego suszenia włosów, możesz wykorzystać fluid do prostowania na gorąco. Nałóż fluid i susz włosy suszarką pasemko po pasemku używając dla lepszego efektu dużej, owalnej szczotki.
 7. Następnie wyprostuj włosy prostownicą pasemko po pasemku.
 8. Delikatnie spryskaj włosy lakierem. Spryskuj jedynie nasadę włosów po czym rozprowadź go ręcznie w trudnodostępne miejsca – takie jak spodnia część głowy.
 9. Jeśli chcesz, możesz użyć sprayu chroniącego przed gorącem zanim rozpoczniesz prostowanie. (Serum uchroni twoje włosy przed zniszczeniem, jednocześnie nadając im niezwykłego połysku!)

UWAGA!

Nie zapomnij WYŁĄCZYĆ prostownicy. Jeśli przez przypadek pozostawisz ją włączoną możesz spowodować pożar! Niektóre z nich posiadają co prawda automatyczny system wyłączania, co jest świetne, jednak nie powinnaś zapominać o wyjęciu wtyczki z gniazdka dla własnego bezpieczeństwa. Miej ograniczone zaufanie do automatycznych przełączników (mogą okazać się zawodne). Postaraj się prostować włosy co najwyżej dwa, trzy razy w tygodniu. Jeśli będziesz robić to częściej po prostu zniszczysz włosy. Jeśli chcesz, aby twoje włosy były proste, po prostu myj je każdego dnia.

Rzeczy, których będziesz potrzebowała:

 • Szampon oraz odżywka
 • Fluid prostujący do włosów na gorąco
 • Grzebień z szerokimi zębami
 • Lakier do włosów
 • Suszarka do włosów
 • Serum chroniące przed gorącem
 • Prostownica
 • Okrągła szczotka
 • Klipsy
pixel