Koloryzacja

( ilość produktów: 1674 )

Poradnik: Koloryzacja i rozjaśnianie włosów 
Wszystkie podkategorie alfabetycznie:

Koloryzacja i rozjaśnianie

Nie potrzeba wizyty w salonie fryzjerskim, by dokonać zmian w odcieniu włosów. Domowa koloryzacja i rozjaśnianie ma wiele zwolenniczek, co dowodzi, że nie jest to skomplikowane. Bez problemu zafarbujesz odrosty, ochłodzisz pożółkłe blond pasma lub odświeżysz nieco spłowiały już kolor. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości produkty i przestrzegać kilku wskazówek, a zabieg z pewnością zakończy się sukcesem. W hurtowni internetowej Loki Koki znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać wymarzony efekt. Domowa koloryzacja jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Najlepsze produkty do domowej koloryzacji

Kosmetyków pozwalających zmienić odcień włosów jest wiele. Jedne z nich dodają głębi kolorowi, inne mają za zadanie usunąć pigment z kosmyków; jedne barwią na stałe, inne wypłukują się wraz z kolejnymi myciami. Wybierz taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Farby

To najbardziej popularne produkty wybierane przez zwolenniczki domowej koloryzacji. Dają one trwały efekt, radzą sobie z odrostami a często nawet siwymi włosami. Dostępne odcienie farb do włosów pozwalają osiągnąć różne kolory włosów, dlatego wybranie idealnego odcienia nie powinno stanowić większego problemu.

Żele koloryzujące

Pozwalają odświeżyć kolor, dodać mu intensywności i blasku, przyciemnić aktualny odcień, a nawet rozjaśnić go o 1-2 tony. Większość z nich stanowi rozwiązanie semi-permanentne, więc to doskonały sposób by sprawdzić, jak będziesz czuła się w nowym kolorze.

Rozjaśniacze

Marzy Ci się czysty, jasny odcień blondu? Z pomocą przychodzą rozjaśniacze do włosów. W hurtowni internetowej Loki Koki dostępne są one w różnych formach - zarówno w kremie jak i w proszku. Mają też różne moce, abyś mogła wybrać taki, który rozjaśni Twoje pasma tak, jak tego oczekujesz.

Pamiętaj, że większość produktów koloryzujących i rozjaśniających wymaga wymieszania z aktywatoremEmulsje utleniające mogą mieć różne stężenia. Dobierz takie, które pozwoli wybranemu przez Ciebie produktowi koloryzującemu pokazać maksimum swoich możliwości.

Jak przygotować się do samodzielnej koloryzacji?

Choć farbowanie włosów w domu nie jest zabiegiem skomplikowanym, to warto znać kilka dodatkowych wskazówek, których nie znajdziesz na opakowaniu produktu koloryzującego.

1. Nie myj włosów przed farbowaniem

Producenci zalecają nakładanie farby na suche włosy, by dodatkowo jej nie rozcieńczać. Warto jednak pójść o krok dalej i unikać mycia na 2 dni przed zabiegiem. Sebum ochroni skalp przed działaniem substancji drażniących.

2. Zrób test uczuleniowy

Samo sebum nie wystarczy, jeśli jesteś wyjątkowa wrażliwa na któryś ze składników produktu. Zawsze wykonuj próbę uczuleniową, nakładając odrobinę farby lub rozjaśniacza na skórę za uchem. Jeśli po 48 godzinach nie wystąpi podrażnienie, możesz przystąpić do koloryzacji.

3. Zabezpiecz skórę przy linii włosów

Aby ograniczyć ryzyko ich zafarbowania, nałóż cienką warstwę kremu lub wazeliny wzdłuż linii włosów, na skroniach, uszach i karku. Jeśli jednak dojdzie do kontaktu skóry z produktem koloryzującym, zastosuj jeden z profesjonalnych preparatów usuwających zabrudzenia po farbie.

Czy farbowanie włosów w domu jest bezpieczne?

Samodzielna koloryzacja lub rozjaśnianie włosów jest bezpieczne, jeśli stosujesz produkty renomowanych marek oraz postępujesz zgodnie ze znajdującymi się na opakowaniu zaleceniami producenta. Nigdy nie przetrzymuj mieszanki! Jeśli obawiasz się, że na Twoich brązowych włosach nie uzyskasz oczekiwanego blondu, lepiej przeprowadź dwuetapową koloryzację. Tak jak w salonie - najpierw pozbądź się ciemnego pigmentu z włosów, a dopiero później nałóż farbę w docelowym odcieniu. Do dekoloryzacji doskonale sprawdzą się produkty z szerokiej gamy serii Platiblanc marki Montibello. Wybierz też utleniacz o odpowiedniej mocy. Firma Subrina ma w swojej ofercie wody w kremie o aż 5 stężeniach - od 1,9% do 12%.

Jak rozjaśnić włosy w domu?

Wiele osób boi się samodzielnie przeprowadzać dekoloryzację, uważając ją za zabieg trudniejszy i bardziej szkodliwy niż farbowanie. Faktem jest, że rozjaśniacz do włosów to produkt mocno ingerujący w ich strukturę i mogący wywoływać podrażnienia. Dlatego tym bardziej nie pomijaj próby uczuleniowej. Nakładaj kosmetyk na pasma partiami, unikając kontaktu ze skórą. Bezwzględnie przestrzegaj rekomendowanego przez producenta czasu rozjaśniania, co jakiś czas kontrolując zachodzące zmiany w lusterku. Wybieraj też rozjaśniacze mające w składzie substancje pielęgnujące, jak te z serii Deco Beauty od Artego, zawierające nawilżające proteiny mleka. Jeśli jednak planujesz drastyczną zmianę, lub Twoje włosy mają naturalny kolor, lepiej zostaw rozjaśnianie profesjonalistom.

pixel