Nożyczki

Poradnik: Czym się kierować przy wyborze nożyczek fryzjerskich?  
Źródło: Roland Ster, flickr.com
Źródło: Roland Ster, flickr.com

Wybór dobrych nożyczek fryzjerskich to sprawa niełatwa i dość kosztowna. Jednak to właśnie nożyczki są podstawowym narzędziem pracy fryzjera, a źle pojęta oszczędność może doprowadzić do utraty klienta czy częstszego kupowania nożyczek.

Ważna jest odpowiednia długość nożyczek – dopasowana zarówno do fryzur, które obcinamy, jak i do dłoni fryzjera. Tradycyjnie do strzyżenia męskiego wykorzystuje się nożyczki o długości 6" - 6,5", podczas gdy do strzyżenia pań stosuje się ostrza 5" - 5,5". Z mniejszych nożyczek (4,5") korzystają głównie osoby o małych dłoniach i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fryzjerstwem.

Ze względu na typ ścinanych włosów, korzystamy z różnych typów nożyczek. Offset mają ukośny kształt i pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc, np. w okolice uszu. Crane są dobrze wyważone i mają bardzo cienkie ostrza, które umożliwiają perfekcyjne cięcia. Rotating mają obrotowe oczko na kciuk i sprawiają, że praca fryzjera jest lżejsza, a nadgarstek nie męczy się od trzymania nożyczek. Curved mają zaokrąglone ostrza i duże uchwyty i pozwalają na pełną kontrolę cięcia.

Źródło: lina smith, flickr.com
Źródło: lina smith, flickr.com

Niezależnie od kształtu i przeznaczenia, nożyczki muszą mieć niezwykle ostre ostrza. Te profesjonalne mają je wykonane z tytanu, które są ostrzone oraz dopasowywane do siebie przez wiele godzin. Ostrza muszą idealnie przylegać do siebie na całej długości i poruszać się bez tarcia. Nożyczki z mikroszlifem są nieco tańsze – wykonane z gorszego materiału, na jednym z ramion są pokryte specjalnym mikroszlifem, który wzmaga ich ostrość. Niestety, mikroszlif jest usuwany w trakcie ostrzenia, trudno więc je zregenerować.

Nożyczki powinny przede wszystkim służyć Ci możliwie jak najdłużej. Dlatego wahając się nad produktami różnych firm sprawdź, czy któraś oferuje ci bezpłatną gwarancję na to, że ostrze się nie stępi. Dobre nożyczki fryzjerskie nie są tanie, dlatego warto, byś mógł używać ich jak najdłużej. Poza tym, przyzwyczajasz się do nich, a nowa para będzie potrzebowała chwili, by „ułożyć się” w ręce.

Znaleziono produktów: 28
Twoje udane zakupy: Poznaj 6 powodów, dlaczego Twoje zakupy w LokiKoki.pl będą udane: Twoje udane zakupy w LokiKoki.pl
  • Paczkomaty: od 9,90 zł
  • Kurier: 11,90 zł
  • Kurier: 9,90 zł
    dla zamówień od 149 zł
  • Darmowa dostawa
    dla zamówień od 299 zł
Opineo Jakość Usług Opinneo Słucham Swoich Klientów
Ocena Ocena: 5/5
Najlepsze marki:
Montibello Artego Kemon Davines Mila
pixel