Lokówki

( ilość produktów: 43 )
Poradnik: Jak używać lokówki, by nie uszkodzić włosów?  
Źródło: Maegan Tintari, flickr.com
Efekty użycia lokówki
Źródło: Maegan Tintari, flickr.com

Lokówka wytwarza wysoką temperaturę i przesusza włosy. Nawet producenci tego sprzętu ostrzegają, że im częściej sięgamy po lokówkę, tym bardziej zniszczone będą nasze włosy.

Żeby zminimalizować ryzyko zniszczeń, trzeba działać ostrożnie. Najlepiej wybrać nowoczesną lokówkę, która ma możliwość dostosowania temperatury do naszych włosów. Do kręcenia pasm rozjaśnianych i cienkich wystarczy nawet 100 – 170°C. Jeżeli masz włosy farbowane, będziesz potrzebować wyższej temperatury – nawet 220°C. Włosy normalne oraz grube i gęste potrzebują 200°C.

Nigdy nie kręć wilgotnych włosów, ponieważ możesz je spalić. Dla uzyskania lepszego efektu i mocniejszego skrętu nałóż na nie lotion lub piankę. Produkty termoaktywne dodatkowo zabezpieczą włosy przed działaniem wysokich temperatur. Lokówka jednorazowo nie powinna być we włosach dłużej niż 10 sekund – jeżeli efekt skrętu jest niewystarczający, możesz jeszcze raz nawinąć pasmo na lokówkę, ale najpierw odczekaj około 20 sekund.


Źródło: GA.MA, materiały producenta
Źródło: GA.MA, materiały producenta

Niewystarczający efekt może być spowodowany również tym, że za jednym razem chcesz kręcić zbyt grube pasmo włosów. Za pomocą grzebienia nawiń pasmo o szerokości około 3 cm – jeśli masz grube włosy, nabierz ich mniej.

Utrzymuj lokówkę w czystości. Osadzający się na niej kurz może palić się na włosach, a mocniejsze zabrudzenia sprawią, że włosy będą się zakleszczać.

Nie zapominaj o pielęgnacji

Jeżeli lokówki używasz jedynie raz na jakiś czas, Twoje włosy będą miały wystarczająco dużo czasu do regeneracji. Jeśli jest to jednak narzędzie, którego używasz na co dzień, musisz bardziej zatroszczyć się o swoje loki. Po każdym umyciu nakładaj odżywkę nawilżającą, korzystaj z maski i kosmetyków, które chronią włosy przed działaniem wysokich temperatur.

Kiedy tylko to możliwe, rób przerwy. Spróbuj znaleźć chociaż jeden dzień w tygodniu, kiedy nie kręcisz włosów – być może w sobotnie przedpołudnie możesz po prostu związać je w kucyk?

  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
pixel