Prostownice

( ilość produktów: 27 )
Poradnik: Jak wybrać idealną prostownicę dla Ciebie?  

Prostownica musi spełniać kilka podstawowych wymagań, jeśli ma być urządzeniem idealnym. Niektóre wymagania mają charakter uniwersalny, inne aspekty musisz dostosować do swoich włosów.

Źródło: kris krug, flickr.com
Źródło: kris krug, flickr.com

Szerokość płytek powinna być dostosowana do długości Twoich włosów – do krótkich fryzur sprawdzą się najcieńsze końcówki, które pozwolą wyprostować nawet bardzo krótkie włosy czy grzywkę. Przy długich pasmach lepiej postawić na szeroką płytkę – dzięki niej prostowanie będzie znacznie krótsze.

Jeżeli chodzi o aspekty uniwersalne, należy zwrócić uwagę na dane techniczne, wypisane zazwyczaj gdzieś z boku opakowania. Im większa moc, tym szybciej nagrzewa się prostownica. Optymalna moc to 170 W. Drugim bardzo istotnym czynnikiem jest temperatura, do jakiej rozgrzewa się urządzenie. Prostownica powinna posiadać możliwość dostosowania temperatury, ponieważ różne włosy potrzebują różnej siły prostowania. Te cienkie i rozjaśniane rozprostują się już przy 170°C, włosy zwykłe potrzebują 200°C, a grube włosy o drobnym skręcie będą potrzebować nawet 230°C.

Źródło: Artego, materiały producenta
Źródło: Artego, materiały producenta

Nie mniej istotny jest typ płytek. Zainwestuj w takie, które nie niszczą włosów – szczególnie jeżeli prostujesz pasma każdego dnia. Pieniądze wydane na urządzenie zaoszczędzisz na produktach regeneracyjnych. Dawniej najpopularniejsze były płytki metalowe i aluminiowe, ale zbytnio się rozgrzewały i niszczyły włosy. Dzisiaj nadal posiadają je niektóre tańsze modele. Płytki teflonowe lepiej zabezpieczają włosy przed działaniem temperatury, ale teflon może nie rozgrzewać się równomiernie, co nie pozwoli na uzyskanie idealnych efektów. Te gwarantują dopiero płytki ceramiczne, które nagrzewają się równomiernie na całej długości i są bardzo gładkie, dzięki czemu idealnie wygładzają włosy i dbają o ich połysk. Tytanowe płytki są niezwykle trwałe i wybierać powinny je panie o grubych i mocno kręconych włosach. Zawsze wybieraj płytki o zaokrąglonych krawędziach – efekt będzie bardziej naturalny, a prostownica nie pozostawi brzydkich śladów.

    pixel