Lotiony

Poradnik: Czym lotion różni się od żelu?  
Źródło: tanakawho, flickr.com
Słowo klucz: konsystencja
Źródło: tanakawho, flickr.com

Podstawowa różnica między tymi dwoma produktami polega na tym, że lotionu używa się przede wszystkim na mokro, podczas gdy żel służy do stylizacji na sucho. Różni je także sposób stosowania, bowiem lotion rozpylamy na włosy za pomocą odpowiedniej pompki, a żel nakładamy dłońmi.

Przede wszystkim, lotion nie utrwala włosów w sposób mocny – to dobra wiadomość dla osób o suchych i delikatnych pasmach, na których mocne utrwalacze – jak żel właśnie – nie sprawdzają się. Lotionem spryskuje się wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy, a następnie rozczesuje się je i suszy. Dzięki spryskaniu włosów u nasady i wysuszeniu ich na okrągłą szczotkę, można nadać fryzurze dodatkową objętość. Kosmyki pozostają miękkie w dotyku.

Żelu nie nakładamy przy skórze głowy, ponieważ zbyt mocno obciąża włosy. Lepiej stosować go na końcówki i do podkreślania pasm. Zazwyczaj stosuje się go do wykańczania fryzur, już po suszeniu włosów. Zapewnia mocne utrwalenie, ale – w przeciwieństwie do lotionu – jest wyczuwalny w dotyku. Usztywnia włosy.

Znaleziono produktów: 2
Twoje udane zakupy: Poznaj 6 powodów, dlaczego Twoje zakupy w LokiKoki.pl będą udane: Twoje udane zakupy w LokiKoki.pl
  • Paczkomaty: 10,90 zł
  • Kurier: 11,90 zł
  • Kurier: 9,90 zł
    dla zamówień od 149 zł
  • Darmowa dostawa
    dla zamówień od 299 zł
Opineo Jakość Usług Opinneo Słucham Swoich Klientów
Ocena Ocena: 5/5
Najlepsze marki:
Montibello Artego Kemon Davines Mila
pixel