Kosmetyki do włosów przetłuszczających się

( ilość produktów: 19 )
Poradnik: Jakie kosmetyki stosować na włosy przetłuszczające?  

Włosy ze skłonnością do przetłuszczania się to prawdziwy problem. Niektórzy myją je nawet dwa razy dziennie, ponieważ wystarczy kilka godzin, by włosy zaczęły wyglądać nieświeżo i mało estetycznie. Profesjonalne szampony pomagają rozwiązać ten problem.

Źródło: Stephanie Overton, flickr.com
Źródło: Stephanie Overton, flickr.com

Wydzielanie łoju, nazywanego też serum, to naturalny sposób naszego organizmu, by chronić skórę głowy i włosy przed zniszczeniem, np. przez promienie słoneczne. Niestety, czasem zdarza się, że skóra wytwarza za dużo łoju – może to być spowodowane przesuszeniem skóry głowy, która chcąc się chronić, wytwarza więcej sebum. Ty zaczynasz coraz częściej myć włosy i przesuszasz je i tak kółko się zamyka.

Co powinny, a czego nie powinny zawierać kosmetyki do tłustych włosów

To, że na szamponie napisane jest "do włosów przetłuszczających się" jeszcze nie znaczy, że znalazłyśmy produkt idealny. Warto przyjrzeć się jego składowi. Duża zawartość silikonu może sprzyjać nadmiernemu wydzielaniu serum. Lepiej żeby szampon zawierał białą glinkę, która pochłania nadmiar łoju. Poszukiwanym składnikiem jest też wyciąg z kwiatu lipy, cytryny, mięty lub aloesu – wszystkie te rośliny mają silne działanie odświeżające i kojące skórę głowy.

Stosowane dotychczas szamponyodżywkimaski należy zastąpić delikatnymi kosmetykami na włosy przetłuszczające się, które nie tylko likwidują widoczne objawy łojotoku, ale również przywracają właściwy poziom nawilżenia skóry głowy. Wbrew pozorom, skórę zbyt tłustą należy nawilżać. Dzięki temu wyślesz jej informację, że nie musi produkować więcej serum, by ochraniać włosy i głowę.

Źródło: Abulic Monkey, flickr.com
Źródło: Abulic Monkey, flickr.com

Dobrym rozwiązaniem mogą być też delikatne szampony ziołowe, które nie podrażnią delikatnej skóry głowy. Nie dziw się, jeśli nie pienią się dobrze na włosach – to normalne i nie przeszkadza w ich działaniu.

Tłusto u góry, sucho na dole

Jeżeli wcześniej stosowałaś silne produkty do włosów przetłuszczających się, mogły one zbytnio wysuszać skórę i włosy. W efekcie nie tylko nie rozwiązałaś problemu, ale doprowadziłaś do sytuacji, w której włosy – poza skalpem – są skrajnie przesuszone. Zanim dzięki nawilżaniu całych włosów uda Ci się wyregulować sytuację, warto skorzystać z szamponów do włosów mieszanych. Pomagają one odświeżyć skórę głowy jednocześnie intensywnie nawilżając końcówki.

W takim problemie może też pomóc olejowanie włosów, nawet od skóry głowy. Tak jak zostało już powiedziane, kiedy skóra dostanie sygnał, że poziom nawilżenia jest odpowiedni, przestanie produkować sebum w nadmiernych ilościach.

    pixel