Witte

Witte w LokiKoki.plO MARCE


Firma Witte została założona w 1970 roku i specjalizuje się w rozwoju, produkcji oraz dystrybucji wysokiej jakości nożyczek fryzjerskich dla profesjonalistów. Obecnie Witte należy do grupy światowych liderów w dziedzinie wyposażenia salonów fryzjerskich.

W ciągu niemalże czterdziestu lat działalności, zespół Witte, na czele z dyrektorem marki, Kurtem Reiner Witte, dokładał wszelkich starań, by dopasowywać swoją ofertę do nieustannie zmieniających się wymagań rynku fryzjerskiego. To właśnie niezmienna od momentu założenia firmy umiejętność szybkiego reagowania na zmieniające się trendy i związane z tym nastawienie na rozwój, a także dbałość o dostarczenie klientom narzędzi jak najwyższej jakości są kluczem do ciągłego sukcesu firmy Witte, tym bardziej, że od samego początku jej istnienia główne założenie filozofii marki stanowi satysfakcja i zadowolenie klienta.

Siedziba firmy zlokalizowana jest w Solingen w Niemczech, gdzie zespół Witte, składający się z ponad trzydziestu wybitnie wykwalifikowanych, wyszkolonych pracowników, posiadających wieloletnie doświadczenie, ma doskonałe warunki do tworzenia innowacyjnych projektów Witte.

Proces produkcyjny asortymentu Witte jest zawsze zgodny z zasadami tradycyjnego rzemiosła, a jednocześnie wykorzystywane są w nim nowoczesne technologie i najwyszej jakości materiały.

W roku 1997 firma Witte rozpoczęła współpracę z inną niemiecką firmą o zbliżonym profilu produkcji - Daniel Peres. Takie połączenie sił zaowocowało integracją ponad dwusetnej tradycji i nowoczesności.HISTORIA FIRMY


15 czerwca 1970
Kurt - Reiner Witte rozpoczyna własną działalność gospodarczą w Solingen w Nimczech

1972 – 1981
Zarządzanie firmami Dirlams i Daniel Peres oraz centralizacja wszystkich siedzib
Rozpoczęcie produkcji markowych akcesoriów fryzjerskich na skalę światową

1982 - 1992
Przejęcie firmy Fritz Koeller (Kismet-Thinnigtool) i Fischerwerk
Racjonalizacja i reorganizacja
Reaktywacja tych marek

1994
Integracja z oddziałem "PET-Scissors" oraz rozpoczęcie rozwoju dominacji na rynku produktów fryzjerskich

1997/98
Połączenie firm Witte i Daniel Peres
Wdrażanie najnowszej technologii informacyjnej w produkcji i organizacji
Intensyfikacja w dziedzinie badań naukowych oraz rozwój jakości i zarządzania

1999 - 2000
Skuteczne pozycjonowanie marki Millennium-Series w kategorii premium "Hair + Pet"

2001 - 2009
Wprowadzenie nowych innowacyjnych serii wysokiej jakości nożyczek fryzjerskich
pixel