Wałki do włosów

( ilość produktów: 67 )
Poradnik: Jak dobrać i stosować wałki do włosów?  
Loki zrobione wałkami do włosów
Źródło: M. Tintari, flickr.com

Wałki do włosów

Kiedy na rynku pojawiły się nowoczesne urządzenia do stylizacji przy pomocy ciepła, takie jak lokówki i prostownice, bardziej tradycyjne metody układania pasm zeszły na drugi plan. Następnie, wraz z umacniającym się trendem na gładkie, proste fryzury, wałki do włosów zupełnie straciły swoją wysoką pozycję wśród akcesoriów fryzjerskich. Jednak po kilku sezonach przerwy loki i mocno odbite od nasady uczesania znów wróciły do łask. A asortyment sklepu internetowego Loki Koki pełen jest wielu rodzajów wałków w szerokim zakresie rozmiarów, które pozwalają na uzyskanie różnego typu skrętu - od luźnych fal po sprężyste drobne loczki.

Czy stosowanie wałków niszczy włosy?

Ogromną zaletą wałków do włosów jest to, że ich negatywny wpływ na kondycję włosów jest dużo mniejszy niż w przypadku korzystania z takich urządzeń do stylizacji jak lokówki czy prostownice. Poprawnie zakładane i ściągane nie powodują zniszczeń ani złamań. Ważne, aby końcówki kosmyków gładko przylegały do wałka, inaczej istnieje niebezpieczeństwo, że się ukruszą. Dobrze jest także spróbować zakręcić pasma na papiloty. Nie posiadają one ostrych krawędzi mogących uszkodzić włosy, a do tego są miękkie, więc nadają się do założenia wieczorem, pozwalając komfortowo przespać całą noc. Dla zabezpieczenia - bez względu na to, czy masz zamiar spać w papilotach czy wałkach - dobrze jest założyć specjalny czepek lub siatkę. Ograniczą one tarcie zawiniętych włosów o poduszkę, tym samym dbając o ich bezpieczeństwo oraz ograniczając ryzyko spuszenia lub naelektryzowania.

Rodzaje wałków do włosów

Tradycyjne, znane od lat plastikowe wałki z klipsem lub te na rzep to nie jedyne opcje. Obecnie na rynku dostępnych jest ich wiele rodzajów, umożliwiających stworzenie wymarzonej fryzury szybko i wygodnie.

Wałki na rzepy

Są niezwykle lekkie, a dzięki pokrytej rzepami powierzchni dobrze trzymają się włosów, dlatego to pierwszy wybór większości osób, które zakładają wałki do spania. Należy pamiętać, żeby nawijać na nie niewielkie pasma - w ten sposób utrzymają się na swoim miejscu przez całą noc.

Plastikowe wałki na zatrzaski

Absolutna klasyka stosowana od lat. Służą do układania mniej lub bardziej drobnych loczków. Dzięki stabilnemu mocowaniu na zatrzask nie odwijają się, więc można w nich wykonywać wszelkie czynności domowe.

Wałki we włosach
Źródło: Jo Amelia Finlay Bever, flickr.com

Wałki do włosów na gorąco

To doskonała alternatywa dla lokówki, pozwalająca stworzyć efektowną fryzurę w zaledwie 15 minut. Termoloki wystarczy podgrzać w specjalnym urządzeniu, a następnie nawinąć na włosy. Te firmy BaByliss Pro posiadają specjalną welurową powłokę gwarantującą lepsze trzymanie się włosów.

Wałki różnią się nie tylko rodzajem, ale także rozmiarem. Dostępne w asortymencie sklepu Loki Koki wałki na rzepy firmy Comair mogą mieć od 13 do 78 mm średnicy. Te mniejsze pozwalają stworzyć drobne loczki. Duże wałki do włosów mają natomiast wiele zastosowań - można za ich pomocą uformować fale, wywinąć końcówki lub odbić włosy od nasady.

Czy trwałą ondulację można wykonać w domu?

Specjalnym rodzajem wałków są wałki do trwałej. Wykonuje się je z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które nie wchodzą w reakcję z substancjami chemicznymi zawartymi w preparatach przeznaczonych do wykonania zabiegu oraz łatwo utrzymać je w czystości. Do tego posiadają gumkę, która przytrzymuje je na swoim miejscu. Wałki do trwałej ondulacji są perforowane, czyli posiadają otwory, które umożliwiają równomierne nasączenie włosów płynem. Mają one zazwyczaj niewielką średnicę, umożliwiając stworzenie nawet bardzo efektownego afro. A jak przeprowadzić zabieg trwałej ondulacji samodzielnie? Oprócz wałków będzie potrzebny jeszcze specjalny preparat, który również dostępny jest w hurtowni internetowej Loki Koki. Trzeba nim dokładnie zwilżyć włosy od nasady aż po same końce, a następnie pojedyncze pasma nawijać na wałki. Po zalecanym przez producenta czasie płyn należy spłukać, a pasma pokryć środkiem utrwalającym. Włosy po takim zabiegu mogą się bardziej puszyć i wyglądać na przesuszone, dlatego do ich dbania warto stosować dedykowane produkty do pielęgnacji.

Jak stosować wałki do włosów?

W zależności od wybranego rodzaju wałków oraz oczekiwanego efektu można stosować je na mokre lub suche włosy. Założenie wałków o niewielkiej średnicy na umyte, odsączone z nadmiaru wody pasma pozwoli uformować sprężyste loki. Warto kosmyki wcześniej pokryć aktywatorem do loków, by efekt był bardziej wyraźny. Następnie można wysuszyć je suszarką lub pozostawić do samodzielnego wyschnięcia. Ważne, aby każde nawijane pasmo uprzednio dobrze rozczesać. W przeciwnym wypadku skręt będzie nieregularny. Metoda nawijania suchych włosów na wałki służy zazwyczaj odbiciu ich od nasady i polecana jest zwłaszcza w parze z wałkami na rzepy. Wcześniej również zalecane jest zaaplikowanie produktu do stylizacji, na przykład w piance. Spryskanie włosów lakierem zaraz po ściągnięciu wałków zapewni fryzurze wielogodzinną trwałość.

  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
pixel