Maszynki

( ilość produktów: 64 )
Poradnik: Jak dobrać idealną maszynkę do strzyżenia?  

Wybierając idealną maszynkę do strzyżenia głowy, musimy zastanowić się, jak często będziemy chcieli z niej korzystać oraz ile planujemy wydać na jej zakup.

Źródło: Alan Gee, flickr.com
Źródło: Alan Gee, flickr.com

Bardziej profesjonalne urządzenia są droższe, ale ich ostrza wytrzymają dłużej. Jeśli jednak maszynki planujemy używać jedynie w okresie wakacyjnym, wystarczy nam tańszy model. W tym drugim wypadku nie będą nam potrzebne dodatkowe funkcje, jak trymer czy duża rozpiętość długości strzyżonych włosów.

Ważny natomiast jest rodzaj zasilania. Akumulatorki są niezastąpione w podróży – pozwalają ogolić się wszędzie, bez konieczności martwienia się o to, czy nasza maszynka pasuje do danego gniazdka. Golenie się taką maszynką jest także dużo wygodniejsze, bowiem nic nie blokuje naszych ruchów. Przed zakupem takiej maszynki trzeba jednak sprawdzić, ile czasu będziemy mogli się strzyc bez dostępu do prądu oraz ile potrwa ponowne naładowanie maszynki. Podczas gdy niektóre ładują się już w godzinę, inne będą potrzebować na to pół doby. Rezygnując ze swobody ruchów możemy zdecydować się na kabel. Optymalnym rozwiązaniem są maszynki akumulatorowo-sieciowe, z odpinanym kablem.

Długość włosa – to kolejny ważny przy wyborze maszynki aspekt. Jeżeli od lat strzyżemy się dokładnie tak samo, nie potrzebujemy maszynki z różnymi długościami cięcia. Jeśli jednak docelowo ma z niej korzystać kilka osób lub sami lubimy często zmieniać uczesanie, to możliwość dostosowania długości jest koniecznością. Tańsze maszynki posiadają zazwyczaj zestaw końcówek o różnych długościach, w droższych modelach wystarczy przestawić urządzenie jednym ruchem palca. Jeżeli golisz się na zero, koniecznie sprawdź jaką minimalną długość włosów goli maszynka.

Dodatkowe funkcje – wielu mężczyzn używa maszynek nie tylko do prostego golenia włosów. Trymer umożliwi wycinanie włosów z nosa, a także tworzenie fantazyjnych wzorów na głowie. Nakładka „golarka” pozwala zaś na golenie brody i wąsów.

  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
pixel