Lakiery

( ilość produktów: 41 )
Poradnik: Który lakier do włosów wybrać?  

Lakiery różnią się od siebie nie tylko stopniem utrwalenia, ale również przeznaczeniem. Jedne idealnie nadają się do utrwalenia ślubnego koka, inne do utrwalenia fal surfera.

Źródło: Helga Weber, flickr.com
Źródło: Helga Weber, flickr.com

Na każdym lakierze zaznaczone jest, jakie utrwalenie oferuje. Większość firm stosuje pięciostopniową skalę, gdzie 1 to najniższe utrwalenia, a 5 – najmocniejsze. Siłę wybierz w zależności od oczekiwanego efektu.

Lakiery o najmniejszej sile (1 – 2) będą odpowiednie do utrwalenia luźnych fal i loków, jeśli chcemy, by pasma swobodnie się ruszały. Idealne do stylizacji luźnych, rozpuszczonych fryzur. Wybierając lakier o tej sile, upewnij się, że dodatkowo nabłyszcza włosy oraz posiada filtry UV. Lakier możesz wykorzystać też do nadania większej objętości cienkim włosom: pochyl głowę w dół i spryskaj pasma od nasady głowy.Źródło: Eddy Van 3000, flickr.com
Źródło: Eddy Van 3000, flickr.com

Średnie utrwalenie (lakiery o mocy 3 lub 4) pomoże utrwalić bardziej skomplikowane fryzury. Jeżeli pokręciłaś swoje proste z natury włosy, by utrzymać loki potrzebujesz lakieru właśnie o takiej mocy. Najlepszy będzie suchy spray, który nie obciąży włosów.

Najmocniejsze spraye (5, w niektórych skalach 6) posłużą do wykończenia misternych, spiętych fryzur jak koki na wielkie wyjścia. Używaj suchych lakierów o lekkiej formule, żeby uniknąć efektu "hełmu".

Poza siłą utrwalenia, lakiery różnią się także tym, czy są modelujące czy utrwalające. Pierwsze używamy zamiast pianki do włosów i spryskujemy nimi mokre włosy, które następnie stylizujemy. Niezbyt nadają się do włosów bardzo cienkich i delikatnych, ale warto z nich korzystać jeśli układamy włosy na szczotkę lub prostujemy albo kręcimy je po suszeniu. Można rozpoznać je po napisie „flexible” na opakowaniu.

Lakiery utrwalające (na opakowaniu często „finish”) służą do wykończenia gotowych fryzur i często posiadają środki nabłyszczające. Można je wyczesać z włosów za pomocą grzebienia. Należy uważać, by nie nałożyć zbyt dużo preparatu na włosy. Najlepiej spryskiwać je z odległości wyciągniętej ręki i zataczając opakowaniem kręgi.

  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
pixel