Wałki

( ilość produktów: 73 )
Poradnik: Jak dobrać i stosować wałki do włosów?  
Źródło: M. Tintari, flickr.com

Wałki nieco usunęły się w cień po wprowadzeniu na rynek lokówek i prostownic. Nie warto jednak z nich rezygnować, bowiem to właśnie one pozwalają na wyczarowanie tych najbardziej trwałych fryzur. W przeciwieństwie do stylizacji lokówką, wyczarowanie loków za pomocą wałków trwa jednak dość długo.

Wałki dzielimy przede wszystkim ze względu na ich grubość – najcieńsze pozwalają na wyczarowanie burzy drobnych loków i najlepiej sprawdzają się na cienkich włosach. Średniej wielkości wałki pozwolą nam zakręcić wyraźne loki na włosach normalnych i grubych. Najszersze wałki są dobre by wyczarować delikatne fale – takie wałki prostują włosy w górnych partiach, a kręcą wyłącznie końcówki. Nadają się do włosów długich.

Jednymi z popularniejszych są wałki na rzepy, które występują w różnych kształtach i kolorach. Są proste w stosowaniu, wymagają jedynie pewnej wprawy przy ściąganiu. Nadają się do włosów długich. Papiloty nadają się do każdego typu włosów, ale pozwalają na wykreowanie raczej nieładu niż eleganckich fal. Termowałki działają podobnie jak rzepy, ale pozwalają na podgrzewanie włosów od wewnątrz, więc skraca się czas trzymania ich na włosach. Z drugiej strony, mocno przesuszają końcówki. Wałki stożkowe zapewniają naturalny efekt fal i loków o nieidentycznej wielkości.

Źródło: Jo Amelia Finlay Bever, flickr.com

Jak uzyskać piękne loki?

Podziel włosy na trzy partie równej szerokości od czubka głowy. Najniższe włosy podziel na pół i znowu na pół, by otrzymać cztery pasma (jeśli masz bardzo gęste włosy, pasm możemy być nieco więcej). Dokładnie wyczesz włosy grzebieniem i spryskaj je lakierem. Włosy nawijaj od końcówek w górę. Jeśli korzystasz z rzepów, przyłóż wałek mniej więcej w połowie długości kosmyka i następnie przesuń go aż do końcówek. Zwiń. Wałek powinien trzymać się sam, ale możesz go dodatkowo zabezpieczyć za pomocą wsuwki. Postępuj tak samo z każdym pasmem po kolei. Na koniec spryskaj wszystkie włosy jeszcze raz lakierem. Musisz mieć całkowitą pewność, że włosy są całkowicie suche, zanim ściągniesz wałki. Gotowe!

  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
pixel