Kosmetyki do suchych włosów

( ilość produktów: 171 )
Poradnik: Jakie kosmetyki stosować na suche włosy?  
Źródło: Vincent Tam, flickr.com
Źródło: Vincent Tam, flickr.com

Suche i łamliwe pasma nie tylko są podatne na zniszczenia, ale także nie wyglądają estetycznie. Pozbawione blasku, puszą się i są trudne w stylizacji oraz nieprzyjemne w dotyku. Nie brakuje kosmetyków, które obiecują nawilżenie włosów.

Jak jednak już pewnie się przekonałaś, nie każdy szampon nawilżający – nawet w połączeniu z maskąodżywką – rozwiązuje ten problem. Jeżeli masz wrażliwe włosy i skórę głowy to powinnaś unikać sztucznych substancji w kosmetykach, przede wszystkim silikonu i SLS, czyli laurylosiarczanu sodu, który dodawany do kosmetyków wysusza i podrażnia skórę i włosy. Stosuje się go głównie dlatego, że dobrze się pieni i jest tani.

Czego więc szukać? Przede wszystkim pielęgnacyjnych olejków, np. arganowego, mango, kokosowego. Im wyższe jego stężenie w kosmetyku, tym lepsze działanie. Przede wszystkim warto sięgnąć po odżywkę nawilżającą, którą stosujemy po każdym myciu oraz po maskę, która zawiera jeszcze wyższe stężenie substancji odżywczych i nawilżających. Gdy nasze włosy są bardzo zniszczone, możemy rozważyć stosowanie ampułek intensywnie nawilżających lub olejowanie.

Olejowanie włosów polega na nakładaniu na suche pasma olejków, np. arganowego lub kokosowego. Delikatnie wmasowuje się go w kosmyki, a następnie zostawia na kilka godzin (lub na całą noc) na włosach. Po tym czasie trzeba dokładnie, najlepiej dwukrotnie i przy pomocy szamponu głęboko oczyszczającego, umyć włosy.

Ważny jest także sposób, w jaki dbamy o włosy suche: po pierwsze, nie nakładajmy preparatów nawilżających przy samym skalpie. To tylko niepotrzebnie obciąży włosy już u nasady i sprawi, że szybciej będzie trzeba je umyć. Ważne jest, by po myciu i nałożeniu maski/odżywki dokładnie spłukać włosy letnią lub nawet chłodną wodą, zawsze kierując wodę od nasady głowy do końcówek włosów. Podobnie postępujemy w trakcie suszenia: korzystamy z zimnego strumienia powietrza, kierując go od nasady w dół, nigdy pod włos. To pomoże w domknięciu łusek włosa, który dzięki temu stanie się wygładzony.

pixel